--------------------

____________________

 

 

 



Weekendowo w Łodzi - Lipiec 2021

35 posts / 0 nowych
Ostatni wpis
Strony
Nel
Obrazek użytkownika Nel
Offline
Ostatnio: 21 godzin 34 minuty temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

Basiu knajpka bardzo klimatyczna . Smakowało ? Mojito jak ?

Piea, fajny kolaż. Byłam parę razy w Łodzi,ale żadnej fotki nie mam

No trip no life

Basia A.
Obrazek użytkownika Basia A.
Offline
Ostatnio: 8 godzin 56 minut temu
Rejestracja: 15 lip 2017

Knajpka super, następnego dnia też tam byłam na kolacji, więc i smakowało i podobało się na pewno. 

Jasne, wklejajcie swoje zdjęcia, dopowiadajcie to, czego ja nie powiedziałam - nie chodziłam z przewodnikiem, ani nawet żadnego konkretnego nie czytałam, więc na pewno wielu informacji nie podaję Wink

Basia A.
Obrazek użytkownika Basia A.
Offline
Ostatnio: 8 godzin 56 minut temu
Rejestracja: 15 lip 2017

Piotrkowska, jak to w piątkowy wieczór pełna ludzi, pełna życia - przy pasażu Schillera akurat klauni występowali. Muzyka w knajpach, ogródki restauracyjne pełne, idealny letni wieczór. Dla odmiany, w sobotę rano - pustoo, okolica wymarła. Nie wszystkie knajpy mają menu śniadaniowe, więc są jeszcze zamknięte, inne właściwie dopiero się zamknęły. Jednak piękny dzień prowadzi mnie niemal w to samo miejsce, ulicę obok na śniadanie

  

 

Sobotni poranek był przeznaczony na zakupy, bo chciałam wrócić do hotelu, aby zobaczyć mecz siatkarzy na Igrzyskach. 

Punkt pierwszy, który koniecznie chciałam zobaczyć to Stajnia Jednorożców  - a właściwie przystanek tramwajowy Wink

Właściwie powiedziałabym, że na tym skrzyżowaniu kończy się Piotrkowska, przynajmniej taka jako deptak, pełna atrakcji, rzeźb, knajp. - Choć tak naprawdę to nie jest prawda, na dalszej części też się coś dzieje, chyba?

Po łodzi, niektórych liniach kursują regularnie zabytkowe tramwaje:

Basia A.
Obrazek użytkownika Basia A.
Offline
Ostatnio: 8 godzin 56 minut temu
Rejestracja: 15 lip 2017

Jadąc tramwajem udało mi się wypatrzyć kolejne miejsca, które chciałabym zobaczyć - do części wróciłam tego samego dnia, do innych następnego.

Był to weekend, gdzie Łódź świętowała swoje urodziny, stąd wiele różnych atrakcji, z części z nich - chcąc albo nie niespecjalnie, udało mi się skorzystać Wink

Pierwsze z takich miejsc to park źródliska I - wraz z palmiarnią. W weekendy, bodajże niedziele odbywały się bezpłatne koncerty, ja jednak skierowałam się do Palmiarni. W związku z urodzinami Łodzi, wstęp był darmowy.

W porównaniu do Palmiarni z Geteborga, nie była zbyt wielka, ale była moco wypełniona różnymi roślinami. Ciekawymi, i chyba dobrze się nimi zajmowali, skoro nawet wyrosły banany Wink

Sama Palmiarnia znajduje się w parku, który jest dość ciekawy, zadbany, znajdujący się w samym centrum miasta.

Nel
Obrazek użytkownika Nel
Offline
Ostatnio: 21 godzin 34 minuty temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

Przystanek tramwajowy super Preved

Zabytkowe tramwaje tez fajne

No trip no life

ssstu-6
Obrazek użytkownika ssstu-6
Offline
Ostatnio: 3 godziny 45 minut temu
Rejestracja: 31 maj 2016

...taaa, pokazujesz Łódź tak,że boję się abym nie pobłądził w przypadku powrotu !!! ; ))

...no to w drogę... żeby się oburzać i podziwiać
...zdumiewać i wzruszać ramionami...wybrzydzać i zachwycać...Radoslav

Basia A.
Obrazek użytkownika Basia A.
Offline
Ostatnio: 8 godzin 56 minut temu
Rejestracja: 15 lip 2017

Radek, jak na razie pokazuje samą Piotrkowską, to trudno się zgubić! Biggrin

ssstu-6
Obrazek użytkownika ssstu-6
Offline
Ostatnio: 3 godziny 45 minut temu
Rejestracja: 31 maj 2016

...heee, o ile mnie pamięć nie myli,a może mylić z "racji czasu", to Park Źródliska (i palmiarnia) jest (był !???) na "opłotkach Widzewa"

troszkę oddalony od "pietryny" ; )

...ale,Twoja relacja,Ty decydujesz ; )))

...no to w drogę... żeby się oburzać i podziwiać
...zdumiewać i wzruszać ramionami...wybrzydzać i zachwycać...Radoslav

Basia A.
Obrazek użytkownika Basia A.
Offline
Ostatnio: 8 godzin 56 minut temu
Rejestracja: 15 lip 2017

Nie był już to dystans na spacer (zwłaszcza, że było dość gorąco), ale wydaje mi się, że to ze 3-4 przystanki, wiec jeszcze całkiem blisko. No i tylko raz trzeba skręcić, w prostopadłą ulicę Biggrin

Basia A.
Obrazek użytkownika Basia A.
Offline
Ostatnio: 8 godzin 56 minut temu
Rejestracja: 15 lip 2017

Z Parku udałam się bezpośrednio (bo na piechotę) pod Monopolis - to dawne zakłady wódczane z końca XIX wieku. W sumie, to nie wiedziałam, że w Łodzi produkowano cokolwiek poza sektorem tekstylnym, zwłaszcza że te zakłady działały do 2007 roku. Później budynki przejął prywatny inwestor, a obecnie pełni wiele różnych ról.

Pasaż restauracyjny, teatr,  miejsce zabawowo-naukowe dla dzieci, biura - a wszystko pięknie odrestaurowane. 

Właściwie to tylko zajrzałam na podwórko i udałam się w stronę Manufaktury, trochę tramwajem, ale pomyliłam linie (przez to, że przez Piotrkowską tramwaje nie jeżdżą, te wszystkie połączenia są dość skomplikowane). Po drodze udało mi się zobaczyć biurowiec, w którym mieści się łódzka filia (czy raczej główna siedziba) mojej firmy. Bo siedziba mojej poprzedniej firmy znajduje się koło Monopolis i widywałam ją częściej.

Po krótkiej wycieczce po sklepach skierowałam się w stronę tego końca Piotrkowskiej, gdzie mnie jeszcze nie było:

Najciekawszym miejscem, które można było rozpoznać po tym, że koło bramy kręciło się mnóstwo osób, to pasaż Róży. 

Jest to całe podwórko przy Piotrwoskiej 3, wyłożone kawałkami lustra, stworzone przez Joannę Rajkowską. Jak się człowiek dobrze przyjrzy, to mozaika jest poukładana właśnie w kształty róż. Zostało to wykonane w 2014 roku

Strony

Wyszukaj w trip4cheap