--------------------

____________________

 

 

 



Wyjazd po zdrowie – Czerniawa – maj 2021

149 posts / 0 nowych
Ostatni wpis
Strony
Nel
Obrazek użytkownika Nel
Offline
Ostatnio: 6 godzin 3 minuty temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

No tak, na zdjeciu nie do końca to widać.. tak czy inaczej, nie najlepsze to towarzystwo

No trip no life

Asia-A
Obrazek użytkownika Asia-A
Offline
Ostatnio: 15 godzin 4 minuty temu
Rejestracja: 01 wrz 2015

Nel  chyba chodziło o tą dobudowaną część przy ul. Sanatoryjnej, która teraz jest pustostanem. Ta część dobudowana była połączona wewnętrznie z częścią starą budynku.

Budynek nr 31, ul. Sanatoryjna, Świeradów-Zdrój

Widok od strony ul. Sudeckiej, ten budynek przed Kwarcytem jest zamieszkały.

To samo ujęcie, ale bliżej, z neta.

https://fotopolska.eu/588/588591/887/Swieradow-Zdroj_Sudecka_30.jpg?m=1409667707

 Na tej starej fotce widać wyraźnie, że tej części nie było. 

Znalazłam informację, że w lutym 2014 roku w już nieużytkowanym Kwarcycie był pożar.  Fragment  informacji „Pensjonat „Kwarcyt” od lat był nieużytkowany. Budynek stojący przy głównej ulicy odstraszał turystów. Po pożarze obiekt nie będzie się nadawał do jakiegokolwiek remontu. Przyczyny pożaru nie są jeszcze znane. Jedną z wersji branych pod uwagę jest podpalenie.”. Potwierdza to, zasłyszaną informację  że budynki są podpalane, aby uzyskały status „nie nadających się do remontu” wtedy inwestor może w tym miejscu budować co chce.

Potencjal wnętrz budynku widać na tej fotce.

Wnętrza, Świeradów-Zdrój

Bye Zobacz mnie na Facebooku Relaks na drutach! Yes 3

Nel
Obrazek użytkownika Nel
Offline
Ostatnio: 6 godzin 3 minuty temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

tak Asiu, dokładnie mi chodziło o tą część..

Szkoda tak pięknego budynku ( oczywiście nie dotyczy to tej okropnej przybudówki) . Wnetrze jak pokazujesz w ruinie ale tak, potencjał olbrzymi 

No trip no life

Asia-A
Obrazek użytkownika Asia-A
Offline
Ostatnio: 15 godzin 4 minuty temu
Rejestracja: 01 wrz 2015

Drugi budynek, to wspomniany budynek przedszkola, z którego dzieci chodziły na bajki na wideo do Kwarcytu.

Znajduje się po lewo , kawałek za Kwarcytem , idąc w górę. Obecnie to teren prywatny. Widocznie przedszkole już niepotrzebne. Budynek pięknie odnowiony ogród z pięknymi nasadzeniami. Jest jednych z najładniejszych budynków w Czerniawie choć pierwotnie chyba lepiej się wpisywał w okolicę.

Zdjęcia obecne, moje.

Widok od strony ul. Izerskiej, z trylu widoczna "Ewa"/ Od strony Izerskiej dzialka graniczy z Czaarnym Potokiem.

Widok na ogród od strony ul. Sanatoryjnej.

 

A teraz zdjęcia z neta.

Lata 1910-1915 , Fragment Czerniawy Zdrój z willą "Martha" (czyli  późniejszego przedszkola) po prawej.

Budynek nr 44, ul. Sanatoryjna, Świeradów-Zdrój

inne ujęcie

ul. Sanatoryjna, Świeradów-Zdrój

 Budynek dawnego przedszkola od strony ulicy Izerskiej, rok 2010, przed modernizacją . Ujęcie jest poodobne, jak moje powyżej.

Budynek nr 44, ul. Sanatoryjna, Świeradów-Zdrój

Dom od strony ulicy Sanatoryjnej. Widać jak ladnie wpisywal się w otoczenie.

Budynek nr 44, ul. Sanatoryjna, Świeradów-Zdrój

2015.

Budynek nr 44, ul. Sanatoryjna, Świeradów-Zdrój

Bye Zobacz mnie na Facebooku Relaks na drutach! Yes 3

Asia-A
Obrazek użytkownika Asia-A
Offline
Ostatnio: 15 godzin 4 minuty temu
Rejestracja: 01 wrz 2015

Ostatnie miejsce, które chcę pokazać  w Czerniawie to sklep „Anik 4you” . (niestety zdjęcia tylko z neta) Mieści się w niepozornym pawilonie na ul. Sanatoryjnej 14Aw dolnej części Czerniawy. To raj dla miłośników staroci. Gdy byliśmy w maju, sklep był czynny tylko w weekendy po południu. W inne dni można tylko popatrzeć przez szybę Biggrin I właśnie przez szybę wypatrzyliśmy białą szklaną misę (podobno duńskie szkło) . Zakupiliśmy przedostatniego dnia (cale 20 zł, ). Gdy sklep był otwarty widać, że ma powodzenie wśród klientów. Chyba nikt nie wychodził z pustymi rękami. Sprzedająca Pani, bardzo pomocna, nie nachalna. Sama starała się zaproponować atrakcyjną cenę. Pakowała też tak, aby nic się nie stłukło. Warto zaglądnąć nawet jak się nie jest miłośnikiem staroci (tak jak my).

   Może być zdjęciem przedstawiającym w budynku

Opuszczamy już Czerniawę. Nie przeszliśmy wszystkich ścieżek, nie poznaliśmy historii wszystkich domów i miejsc więc z pewnością tu jeszcze wrócimy.

Do drodze Wrocławia znowu towarzyszyły nam takie widoki.

Dziękuję za uwagę. Nie wiem czy zachęciłam do odwiedzenia , czy zanudziłam historią.  Byłam tu wiele razy i z wieloma miejscami łączą mnie mile  wspomnienia.

Bye Zobacz mnie na Facebooku Relaks na drutach! Yes 3

Asia-A
Obrazek użytkownika Asia-A
Offline
Ostatnio: 15 godzin 4 minuty temu
Rejestracja: 01 wrz 2015

A zapomniałam o nierozwiązanej zagadce z początku relacji. Ta  „lornetka” ze zdjęcia to butelki z naleweczką. Jak pisałam w trakcie przerw w saunowaniu Finowie biesiadują i piją różne smaczne napoje Biggrin

Bye Zobacz mnie na Facebooku Relaks na drutach! Yes 3

ssstu-6
Obrazek użytkownika ssstu-6
Offline
Ostatnio: 1 dzień 4 godziny temu
Rejestracja: 31 maj 2016

Asia-A, świetnie "przyjazna" relacja !!! A motyw wzbogacenia opisu poprzez mozliwośc porównania "czasów minionych" do teraźniejszości REWELKA !!!

THX bardzo : )))

...no to w drogę... żeby się oburzać i podziwiać
...zdumiewać i wzruszać ramionami...wybrzydzać i zachwycać...Radoslav

Nel
Obrazek użytkownika Nel
Offline
Ostatnio: 6 godzin 3 minuty temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

Asiu, 

bardzo ciekawa relacja !! 7071

Ujęły mnie te foty sprzed lat i wlasnie ujęcie historyczne tych okolic. Trochę cię to przecież "kosztowało" pracy i wysiłku. Brawo za świetny pomysł Clapping

Zagadka he he , rozwiazanie takie proste, to po prostu flaszka Biggrin

To co Asiu chodzi ci po  głowie pod kątem września ? może Basia ma jakis pomysł ?

No trip no life

Strony

Wyszukaj w trip4cheap