--------------------

____________________

 

 

 



Portugalia za 500zł

8 posts / 0 nowych
Ostatni wpis
Presja
Obrazek użytkownika Presja
Offline
Ostatnio: 9 lat 8 miesięcy temu
Rejestracja: 11 sie 2014
Portugalia za 500zł

Witam 

Jestem nowa Biggrin Mam na imię Justyna kocham podrózować. Ostatnio zrodził się w mojej głowie pomysł wyjazdu do Portugalii, chciałabym to zrobić z przelotem za 500zł czyli loty 350zł w dwie strony (już wyczaiłam) + nocleg też mam zamiar zmieścić się w góra 160zł. Dokładnie chodzi mi o Lizbonę. Mam pytanie do osób które były, znacie orientacyjne koszty : żywności, komnunikacji miejsciej oraz biletów np. na przylądek roca czy w inne ciekawe miejsca.

Czekam na wskazówki i wszelkie informacje z góry bardzo dziękuje:)

Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le po­myślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. - Mark Twain

Kolka
Obrazek użytkownika Kolka
Offline
Ostatnio: 8 lat 3 miesiące temu
Rejestracja: 09 wrz 2013

Witaj Presja Smile Ja się przywitam, ale Ci nie pomogę - w Portugalii jeszcze nie byłam. ale to forum jest duuuże Wink i na pewno ktoś Ci pomoże  

Każdy ma swój kawałek świata, który go woła...

Presja
Obrazek użytkownika Presja
Offline
Ostatnio: 9 lat 8 miesięcy temu
Rejestracja: 11 sie 2014

Dzięki Kolka Biggrin Szukam wiarygodnych informacji, jakiś porad bo wiadomo że to co czasem piszą na necie to głupoty. 

Generalnie chciałabym maksymalnie poczić klimat Lizbony, i poczuć że faktycznie jestem na końcu Europy. Wszystkie wskazówki dotyczące miejsc niezwykłych, a zwłaszcza miejsc o których nie piszą mile widziane!!!!

Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le po­myślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. - Mark Twain

marinik
Obrazek użytkownika marinik
Offline
Ostatnio: 3 miesiące 2 tygodnie temu
Rejestracja: 04 wrz 2013

Presja, osobiscie nie pomoge, chociaz na pewno znajda sie zyczliwi fachowcy. Natomiast mam inna refleksje - Twoje poszukiwania innym takze moga pomoc, zatem w moim odczuciu fajnie byloby, gdybys sama podzielila sie informacja gdzie ulapilas taka dobra cene biletu (nawet jesli to nieaktualne, to moze byc powtorka kiedys) i jak nocleg planujesz?

apisek
Obrazek użytkownika apisek
Offline
Ostatnio: 6 miesięcy 3 tygodnie temu
Rejestracja: 08 wrz 2013

Presja, byłam w Lizbonie kilkakrotnie, bo to moja ulubiona stolica europejska.

Koniecznie musisz pojechać kolejką do Cascais nad morzem, bardzo ładny kurorcik. Jedzie się tam pociągiem ze stacji Cais do Sodres znajdującej się na nabrzeżu rzeki, możesz tam dojechać metrem z miejsca gdzie będziesz mieszkać.

Po drodze radziłabym ci wysiąść w Belem - jeszcze przedmieście Lizbony. Jest tam ciekawy klasztor Hieronimitów, pomników najsłynniejszych podróżników portugalskich oraz ładny park. Trzeba tez spróbować tamtejszych słynnych ciastek!

Następny przystanek to Escoril, też fajny kurorcik z pieknym kasynem  i na koniec Cascais.

Po zwiedzeniu  Cascais masz dwie możliwosci, albo jechać najpierw na Capo de Roca, a stamtąd koniecznie do Sintry - bardzo interesujacego miasteczka w głębi lądu, gdzie są dwa zamki do obejrzenia. Jak dla mnie jeden bardzo interesujący, a drugi kiczowaty, ale pięknie położony na szczycie góry z niesamowitym widokiem.

Możesz też najpierw zobaczyć Sintrę, a na koniec dnia jechać stamtąd do Capo de Roca - czyli najbardziej na zachód wysunięty przylądek Europy- na przepiękny zachód słońca.

Ja ostatnio kupowałam całodzienny karnet ważny na kolej i autobus ( bo możesz tą trasę zrobić też autobusem nr 403, ale to dłużej trwa!!!) za 12 E, ale może podrożał????

Ceny żywnosci są o jakieś 15-25 % wyższe niż w Polsce. Tylko pysze wino znacznie tańsze....

I też jestem ciekawa gdzie dorwałaś taki tani bilet?????

Mariola

Asia
Obrazek użytkownika Asia
Offline
Ostatnio: 7 lat 8 miesięcy temu
Rejestracja: 04 wrz 2013

Ostatnio Wizzair wprowadził nowe trasy z Warszawy Smile http://www.fly4free.pl/wizz-air-nowe-trasy-od-93-do-308-pln/

...nieważne gdzie, ważne z kim...

dejzidejzi
Obrazek użytkownika dejzidejzi
Offline
Ostatnio: 4 lata 1 tydzień temu
Rejestracja: 06 wrz 2013

najtaniej lizbonę widziałam za 299 zł a tu za 301  porto i przepiękne południe  http://www.fly4free.pl/portugalia-porto-i-faro-z-warszawy-za-301-pln/

człowiek, który pracuje cały dzień nie ma czasu na zarabianie pieniędzy

chyba-warjat
Obrazek użytkownika chyba-warjat
Offline
Ostatnio: 9 lat 6 miesięcy temu
Rejestracja: 17 paź 2014

Witam. Ja tak po cichu myślę o wyprowadzce na Azory a najbardziej to wyspa Pico gdzie dużo jest chodowli winorosli,

na początek chciałbym zaczepić sie przy pomocy pielęgnacji plantacji i puźniej jakiś kącik zając.

Był ktoś może na Azorach i wie jak wygląda tamtejsze życie

A może by tak...

Wyszukaj w trip4cheap