--------------------

____________________

 

 

 



Singapur, Bali, Kuala Lumpur IX 2015 - krótka relacja

126 posts / 0 nowych
Ostatni wpis
Strony
Dana_N
Obrazek użytkownika Dana_N
Offline
Ostatnio: 1 miesiąc 3 tygodnie temu
Rejestracja: 07 paź 2013

Witaj Dominik Smile

Zajączku, uczyłam sie Singapuru / i nie tylko/ również  od Ciebie. Fajne relacje piszesz Smile

basia35
Obrazek użytkownika basia35
Offline
Ostatnio: 2 lata 6 miesięcy temu
Rejestracja: 24 gru 2013

Jeśli kupie bilet na taras czy zobacze też basenBiggrin

basia35

Dana_N
Obrazek użytkownika Dana_N
Offline
Ostatnio: 1 miesiąc 3 tygodnie temu
Rejestracja: 07 paź 2013

Niestety nie... Sad Na taras wjeżdża się na 56 piętro, a basen jest na 57.

momita
Obrazek użytkownika momita
Offline
Ostatnio: 4 lata 2 miesiące temu
Rejestracja: 03 wrz 2013

Hapol ubiera się pod kolor atrakcji turystycznych, a Dana pod kolor transportu publicznego.....normalnie dbałość o każdy szczegól, żeby dobrze się zaprezentować na fotkach....:) Preved Girl in love 

Wreszcie ktoś zauważył narodowe zwierzę futerkowe Malezji czyli " wypasiony szczurek" ..... bo już myslałam, że byłam jedyna.... każdy się dziwił jak pisałam o szczurach.....dziękuję Dana, że przywróciłaś wiarę w moją poczytalnosć....hehehe

I tak największe szczury widziałam w Kuala L..... Lol Shok

Dana_N
Obrazek użytkownika Dana_N
Offline
Ostatnio: 1 miesiąc 3 tygodnie temu
Rejestracja: 07 paź 2013

Witaj Momi, czekałam na Ciebie Blum 3

W Singapurze miałam tylko 2,5 dnia, a miejsc do zobaczenia sporo, więc zdecydowałam się na skorzystanie z autobusu wycieczkowego.

Są 3 trasy: czerwona, żółta i brązowa, na jednym bilecie można jeździć wszystkimi trzema, mają kilka wspólnych przystanków.

Bilet na 24 godziny kosztuje 33 S$, a na 48 39S$. Zdecydowałam się na tę drugą opcję.

W cenie biletu zawarte są również dwie piesze wycieczki : spacer po Chinatown w poniedziałek, środę, piątek o 14.30 i po Little India we wtorek, czwartek lub sobotę o 10.30.

/ nie korzystałam/

Żółta linia zaczyna o 8.30, ostatni kurs o 18.30, co 13 minut, 1 okrążenie trwa 60 min.

Czerwona linia zaczyna o 9.40, ostatni kurs o 17.15, co 20 minut, 1 okrążenie trwa 60 min.

Brązowa linia zaczyna o 9.00, ostatni kurs o 18.00, co 20-30 minut, 1 okrążenie trwa 1godz.40min.

Linie żółta i czerwona startują z Suntec City

natomiast linia brązowa, spod Singapore Flyer

Aga24
Obrazek użytkownika Aga24
Offline
Ostatnio: 4 lata 5 miesięcy temu
Rejestracja: 01 lip 2014

Witaj Dana Biggrin  Bardzo chetnie tu zagoszczę i poczytam bo widzę, ze wszystko super szczegółowo opisane. Rewelacyjny pomysł z tymi autobusami turystycznymi- chyba jeszcze nikt o tym wczesniej nie pisał, a to naprawde super opcja na zwiedzenie najwazniejszych puktów miasta.  Super, że podajesz takie szczegółowe ceny i inne cenne wskazówki, to bardzo wazne dla planowania takich podróży. Ja równiez staram sie zawsze wszystko ująć jak najdokładniej Biggrin  ciekawi mnie jeszcze ta wysepka Sentosa Island połaczona z Singapurem, byłas może?

życie to nieustająca podróż

Dana_N
Obrazek użytkownika Dana_N
Offline
Ostatnio: 1 miesiąc 3 tygodnie temu
Rejestracja: 07 paź 2013

W sierpniu tego roku Singapur obchodził 50 rocznicę uzyskania niepodległości, więc całe miasto było obwieszone wszelkiego rodzaju ozdobami.

ale uliczne ozdoby, to i tak nic, w porównaniu z bogactwem kolorów w świątyniach w Little India Smile

Świątynia Sri Veeramakaliamman

W świątyni rozdawane są bezpłatne posiłki.

Nie znam się na tej religii i nie wiem o co w niej chodzi, ale na pewno jest bogata w kolory i zapachy  Smile

Dana_N
Obrazek użytkownika Dana_N
Offline
Ostatnio: 1 miesiąc 3 tygodnie temu
Rejestracja: 07 paź 2013

Witaj Aga24, miło, że Cię zainteresowała moje relacja Smile Ja nie byłam na Sentosie, ale kienia pisała o niej w swojej relacji.

Dana_N
Obrazek użytkownika Dana_N
Offline
Ostatnio: 1 miesiąc 3 tygodnie temu
Rejestracja: 07 paź 2013

Ogrodu Orchidei w Singapurze po prostu nie mogłam nie zobaczyć. Jest naprawdę piękny, żałuje, że nie mogłam tam spędzić więcej czasu... Sad

Tak...z tego miejsca mam wielki niedosyt Sad Żałuję, że nie mogłam tam pobyć dłużej, zrobić takich zdjęć, jakie lubię.  Obleciałam niemal biegiem cały ogród, trzasnęłam parę przypadkowych fotek, żeby w ogóle coś mieć...i czas się skończył Sad

W singapurskim ogrodzie spotkałam też Fryderyka Chopina, ale to nie było zaskoczenie, ponieważ wiedziałam z poprzednich relacji, że on tam na mnie czeka Smile

kienia
Obrazek użytkownika kienia
Offline
Ostatnio: 5 lat 6 miesięcy temu
Rejestracja: 22 lis 2013

Aga24 :

Witaj Dana Biggrin  Bardzo chetnie tu zagoszczę i poczytam bo widzę, ze wszystko super szczegółowo opisane. Rewelacyjny pomysł z tymi autobusami turystycznymi- chyba jeszcze nikt o tym wczesniej nie pisał, a to naprawde super opcja na zwiedzenie najwazniejszych puktów miasta.  Super, że podajesz takie szczegółowe ceny i inne cenne wskazówki, to bardzo wazne dla planowania takich podróży. Ja równiez staram sie zawsze wszystko ująć jak najdokładniej Biggrin  ciekawi mnie jeszcze ta wysepka Sentosa Island połaczona z Singapurem, byłas może?

My byłyśmy na Sentosie, poczytaj nasza relacje z Sin.

Strony

Wyszukaj w trip4cheap