--------------------

____________________

 

 

 



Bangkok-Nang Yuan-Phangan-Bangkok sierpień2014

129 posts / 0 nowych
Ostatni wpis
Strony
Marcin
Obrazek użytkownika Marcin
Offline
Ostatnio: 8 lat 5 miesięcy temu
Rejestracja: 05 kwi 2014

Tak coś czułem, że biznes klasa wzbudzi emocje. Rozkładane fotele to jedno, ale jakie oni tam menu mają. Jedzenie przepyszne, wybór ogromny. Osobna karta dań, alkohole z najwyższej półki, najdoższe whisky.Wszystko oczywiście podawane na porcelanie lub szkle, nie ma mowy o plastiku.  Do posiłku rozkładają duży stolik i nakrywają białym obrusem.I jak tu potem wsiąść do ekonomicznej? Na koniec każdy dostał jeszcze w pełni wyposażoną kosmetyczkę w wersji dla pań lub panów. W niej wszystko co potrzebne w podróży, nawet mały perfum Bvlgari. Ale w końcu osoby które nie dostaną takiego biletu w prezencie płacą za niego ponad 8 tyś! Jutro dalszy ciąg relacji: Bangkok, a potem to już tylko plaże, palmy i lazurowa woda:)

alex777
Obrazek użytkownika alex777
Offline
Ostatnio: 8 lat 10 miesięcy temu
Rejestracja: 27 paź 2013

Marcin !!!

Taka sytuacja na początku, to ciekawa jestem, co dalej nam zaserwujesz Man in love

Czekam na c.d. ! Zapowiada się b. obiecująco !!! Za 2 tygodnie podążę prawie Twoim krokiem także wszelkie info i wskazówki mile widziane Yahoo

Koniczyna
Obrazek użytkownika Koniczyna
Offline
Ostatnio: 6 lat 4 tygodnie temu
Rejestracja: 28 wrz 2013

Podobnie jak inni z niecierpliwoscia czekam na ciąg dalszy Dance 4  jestem ciekawa Twoich zdjeć i jak to bylo z pogoda w rzeczywistości. 

Kolka
Obrazek użytkownika Kolka
Offline
Ostatnio: 8 lat 2 miesiące temu
Rejestracja: 09 wrz 2013

ja sie chyba wysp nie doczekam przed wylotem Cray 2

Każdy ma swój kawałek świata, który go woła...

basia35
Obrazek użytkownika basia35
Offline
Ostatnio: 2 lata 5 miesięcy temu
Rejestracja: 24 gru 2013

 SuperDance 4

basia35

Marcin
Obrazek użytkownika Marcin
Offline
Ostatnio: 8 lat 5 miesięcy temu
Rejestracja: 05 kwi 2014

Kolka a kiedy lecisz? bo relacje mam zamiar skończyć w ciągu 2-3 dni. Właśnie piszę dalszy ciąg. Także spokojnie.

alex777
Obrazek użytkownika alex777
Offline
Ostatnio: 8 lat 10 miesięcy temu
Rejestracja: 27 paź 2013

Kolka, w jakim terminie lecisz ? Jakie miejsca kiedy "robisz" ??? 

Może by się udało w Bangkoku jakiego Changa na Khao Sanie wypić ??? Wink

My: 04-07 - BKK, 07-10 Chiang Mai/Rai, 10-11 BKK, 11-15 Koh Tao, 15-20 Phangan, 20-21 BKK

Super Marcin, że relacja błyskawiczna !!! Good

Carmi
Obrazek użytkownika Carmi
Offline
Ostatnio: 8 lat 8 miesięcy temu
Rejestracja: 10 wrz 2013

Gdzie Taj tam i ja!!!

Marcin fajny mieliscie upgrade Biggrin Ciesze sie ze mogliscie sie wyspac i wypoczeci postawic noge na polskiej ziemi. Dla nas kuchnia uliczna w Bkk też wymiatala Biggrin

Marcin
Obrazek użytkownika Marcin
Offline
Ostatnio: 8 lat 5 miesięcy temu
Rejestracja: 05 kwi 2014

Po nocy w D&D Inn na Khao San przyszedł czas na podbój Bangkoku. Co do samego hotelu to przyzwoity. W pokojach czysto, te które są usytuowane od dziedzińca budynku cisza i spokój. Na dachu całkiem fajny basen z leżakami. W budynku naprzeciwko śniadania. Także jest to z pewnością miejsce które można polecić. Tak wygląda najbardziej znana ulica Bangkoku ok 9:00 rano.

Także jak widać rano nie uświadczy się ani pancake, ani Pad Thaia. Szybki kurs z naszym bankodzko-polskim przewodnikiem Andrzejem w kierunku Pałacu Królewskiego i zaczynamy podziwiać najciekawszy zabytek stolicy Tajlandii. Z informacji praktycznych dodam, że wstęp jest drogi: kosztuje 500 BTH. Wcześniej nie ma potrzeby kupowania ani pożyczania na stoiskach ubrań. Pałac Królewski wypożycza je za darmo po opłaceniu kaucji (chyba 300 BTH). Dla kobiet są to suknie i koszule, dla mężczyzn długie spodnie. Oczywiście jak ktoś jest odpowiednio ubranych wchodzi w swoich ubraniach. Ale jak tu przy temperaturze powyżej 30 stopni chodzić ubranym na długo? To co nas uderzyło, a czego akurat w Pałacu nie doświadczycie to smród. Naprawdę to miasto w wielu miejscach śmierdzi. Czasem są to śmieci, czasem jedzenie, czasem wszystko na raz. Po jakimś czasie już się tego nie czuje, ale początki bywają trudne. No i jak ktoś coś kupi, chociażby napój to niech go wypija od razu. Bo coś takiego jak kosz na śmieci to rzecz wręcz niespotykana. Nawet na ultranowoczesnych stacjach BTS i metra, a co dopiero na ulicy. Na terenie Pałacu uświadczycie też "przyjemności" przebywania z "milionem" innych turystów. Także na chwilę ciszy i podziwiania architektury nie ma co liczyć.

Nie zanudzam dużą ilością zdjęć z atrakcji turystycznych Bangkoku, bo każdy już to widział w innych relacjach.

Z Pałacu Królewskiego przeszliśmy dalej do świątyni Leżącego Buddy (wstęp 100BTH, na wejściu otrzymuje sie odzienie wierzchnie w postaci "szlafroku"). Dojście do owej świątyni wiedzie przez targowisko, na którym głównym towarem są amulety. Fajne miejsce, gdzie można kupić całkiem osobliwe rzeczy i zasmakować ulicznej kuchni.

Kolka
Obrazek użytkownika Kolka
Offline
Ostatnio: 8 lat 2 miesiące temu
Rejestracja: 09 wrz 2013

alex - ja w BKK tylko przesiadką Unknw lecimy już w sobotę i do 30 sierpnia będziemy na Koh Phangan, potem do 7 września na Koh Samui

Marcin - a już myślałam, ze trzeba będzie Cię dopingować Smile ale jak tak polecisz z relacją to super! Biggrin

Każdy ma swój kawałek świata, który go woła...

Strony

Wyszukaj w trip4cheap