--------------------

____________________

 

 

 



Bangkok,Khao Sok, Krabi, Phi Phi -28.01-15.02.2014

194 wpisów / 0 nowych
Ostatni wpis
Strony
KIWI
Obrazek użytkownika KIWI
Offline
Ostatnio: 8 lat 6 miesięcy temu
Rejestracja: 05 wrz 2013

Hotelik Good ,kusząco i smacznie to całe jedzonko wygląda .

- Kocham ptaszki i podróże, te małe i duże ...

korolowa
Obrazek użytkownika korolowa
Offline
Ostatnio: 4 lata 6 miesięcy temu
Rejestracja: 24 lut 2014

tak, jedzonko to mocna strona Tajlandii, bedzie go u mnie duzo Biggrin chyba nawet więcej niz zabytków!!! Wink

jako że na ostatnie dni wybraliśmy hotel równiez w tej okolicy, to wpadaliśmy do tego centrum handlowego na poziom -1 do dwóch knajp (gdy już mielismy dosć jedzenia na ulicy)

Black Canyon Coffee - to sieciówka zdaje się jakaś, była również na lotnisku (tym starszym, z którego lata air Asia)

- pyszne koktajle mają

- smoothie

- pyszna kawa (a ja jestm fanem wszlekich kaw)

- pyszny pad thai (zdjęcie z karty we wcześniejszym wpisie to własnie z tej knajpy)

a druga knajpa zaraz obok Black Canyon, z pysznymi makaronami, kóre mozna samemu komponować, green cury fantastyczne, palce lizać (no i zgłodniałam własnie, a lodówce pusto)

KIWI
Obrazek użytkownika KIWI
Offline
Ostatnio: 8 lat 6 miesięcy temu
Rejestracja: 05 wrz 2013

Dobrze wiedzieć Biggrin Będę musiała przygotować się specjalnie do czytania Twojej relacji ,lekko nie będzie....na diecie jestem Crazy

- Kocham ptaszki i podróże, te małe i duże ...

korolowa
Obrazek użytkownika korolowa
Offline
Ostatnio: 4 lata 6 miesięcy temu
Rejestracja: 24 lut 2014

jak już wyszliśmy z hotelu pierwszego dnia, zaraz po przylocie, oblataliśmy te uliczki z jedzonkiem i ruszyliśmy do kolejki Sky train (BTS), stacja przy jakiej znajdował się nasz hotel to: Saphan Tsksin, zaraz przy rzece, a tutaj dobry link do zdjęć ze stacji: (nie wiem jaka to dokąłdnie stacja)

http://lifein.asia/bts-skytrain-podniebny-pociag-w-bangkoku/

a poniżej zdjęcie przedstawiajace zaróno:

- przystanki tramwaju wodnego

- przystanki Sky train BTS

- przystanki metra

na stacji znajdują sie automaty do zakupu biletów (przyjmują tylko monety), jest tez okienko gdzie mozna rozmienic pieniadze, sa mapki, cena biletu zalezy od ilości stacji do przejechania, pamiętam, ze jedna stacja to 15 bth,a 6 stacj bodajże 45 bth -  trzeba sprawdzić na mapce ile stacji się jedzie i za tyle zapłacić. automat "wypluwa" papierowy bilecik, który otwiera bramkę (bilet należy zachować do wyjścia, gdyż bramka wyjściowa otwiera się na ten sam bilecik, już go "połyka" i nie oddaje Lol

Może się zdarzyć, że się źle okresliło ilość przystanków i bramka wyjściowa się nie chce sie otworzyć, wtedy marsz do okienka i obsługa dobija brakującą kwotę do biletu (nam się oczywiście to dwa razy zdarzyło)

Wracając do naszej podróży, postanowliśmy pojechać pierwszego dnia do Siam Ocean World, które znjduje się w Centrum Handlowym Siam Paragon (zaraz przy stacji kolejki BTS - nazwa stacji Siam Chit), przejazd trwał jakies 15 minut, wagoniki mocno klimatyzowane, o czym wcześniej czytałam, także byłam przygotowana z  chustą/szalem, która przydała się do zakrycia ramion.

Samo Centrum Handlowe Siam Paragon wielkie, chyba wszystkie światowe, drogie marki się tam znajdują, a na poziomie - 1 duży food court :), mnóstwo restauracji, ale ceny raczej warszawskie.

Oceanarium fajne, choć ja bym je chetnię odpusciła, ale mój meżczyzna jako fan wszelkiej flory, fauny musiał je zobaczyć Biggrin i to już pierwszego dnia.

Na pewno warto tam pójśc z dzieciakami, dla nich to bedzię duża frajda.

dzioby125
Obrazek użytkownika dzioby125
Offline
Ostatnio: 6 lat 4 miesiące temu
Rejestracja: 03 wrz 2013

super relacja Yahoo czekam na więcej fotek obiecanego jedzonka Clapping

Kolka
Obrazek użytkownika Kolka
Offline
Ostatnio: 8 lat 3 miesiące temu
Rejestracja: 09 wrz 2013

dzięki za wszystkie szczegóły. Dla nieobeznanych takich jak ja to bardzo ważne informacje Smile

Każdy ma swój kawałek świata, który go woła...

katerina
Obrazek użytkownika katerina
Offline
Ostatnio: 8 lat 5 miesięcy temu
Rejestracja: 04 wrz 2013

No ladnie bardzo ladnie Wink

puma
Obrazek użytkownika puma
Offline
Ostatnio: 8 lat 4 miesiące temu
Rejestracja: 04 wrz 2013

Jestem.....czytam...ogladam...... ufffff ....zostaje na dluzej Pleasantry 

madzik
Obrazek użytkownika madzik
Offline
Ostatnio: 5 lat 11 miesięcy temu
Rejestracja: 16 lis 2013

czekamy na więcej Dance 4

korolowa
Obrazek użytkownika korolowa
Offline
Ostatnio: 4 lata 6 miesięcy temu
Rejestracja: 24 lut 2014

no dobrze, dojechalismy do stacji Siam Chit, ludzi cała masa na stacji (to duzy jakiś węzeł komunikacyjny chyba, można się tam przesiąc na zielona linie metra, stąd pewnie te tłumy), bramka nie chciała nas wypuścić bo źle oszacowaliśmy ilośc przystanków Biggrin , na szczeście szybko w okienku załatwilismy sprawe, pan dobił do naszego biletu brakująca kwotę i mzna było wyjśc.

Weszlismy co Centrum, jest ogromne, sklepów cała masa, ale raczej drobie (wsyztskie najdrozsze marki świata Lol wiec jak ktoś ma ochte na Channel, Gucci, D&G itp. - na wyższych piętrach juz bardziej przystępne sklepy, na poziomie  - 1 jedzenie! Biggrin czyli to co lubimy najbadziej, co tam channel, jeśc się chciało Wink

Oczywiście wyladowaliśmy w food courcie gdyż z pozno doatrlismy i nie było sensu już wchodzić do oceanarium.

Poniżej foto na widok ze stacji Siam Chit - ten targ to część obozowiska protestujacych:

W Food courcie zjedlismy ..tajskie burgery :):):):) bardzo smaczne zresztą, ale cenowo jak w warszawie

Słodkości, iście europejskie, także egzotyki na pewno nie szukamy w Centrach Handlowych Biggrin

no i wszechobecny starbucks Biggrin

Strony

Wyszukaj w trip4cheap