--------------------

____________________

 

 

 



Hawaje - Oahu i Big Island -sierpień 2018

62 wpisów / 0 nowych
Ostatni wpis
Strony
Bachulka
Obrazek użytkownika Bachulka
Offline
Ostatnio: 9 miesięcy 1 dzień temu
Rejestracja: 04 wrz 2013

Clapping  Clapping

Korolowa milo cie poznac i poczytac relacje ,poogladac cudowne zdjecia ...

takie relacje to ja lubie bardzo ,malo komercyjne z cudownych dzikich miejsc , z zachwytem i z wkladem z serducha organizacji to sie da wyczuc .

NIe bralam pod uwage Hawajow bo mialam inne wyobrazenie o nich jak wiekszosc sadze , ale po twojej relacji moge zmienic zdanie ..oj moge .. wiec czekam na wiecej ..i pozdrawiam.

Nie odkladaj marzen - odkladaj na marzenia.

Nel
Obrazek użytkownika Nel
Offline
Ostatnio: 1 godzina 57 minut temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

Korolowa plssss pokazuj dalej

No trip no life

korolowa
Obrazek użytkownika korolowa
Offline
Ostatnio: 4 lata 6 miesięcy temu
Rejestracja: 24 lut 2014

obiecuje, że będzię dalej - OAHU już skończone, niebawem zaczne kolejna piekną wyspę, czyli BIG ISLAND

Nel
Obrazek użytkownika Nel
Offline
Ostatnio: 1 godzina 57 minut temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

Good Preved

No trip no life

korolowa
Obrazek użytkownika korolowa
Offline
Ostatnio: 4 lata 6 miesięcy temu
Rejestracja: 24 lut 2014

Po ponad tygodniowym pobycie na OAHU, w wyniku huraganu, zmienilismy plany i zamiast polecieć na małą, zieloną Kauai, polecieliśmy na Big Island - na szczęscie mam wrażenie, ze gdziekolwiek sie tam nie poleci jest pięknie Biggrin Big Island jest najwiekszą wyspą hawajską (jak sama nazwa wskazuje) i najbardziej zróżnicowaną. O ile zwiedzanie i przejazdy na OAHU są krótkie, wszędzie jest blisko, to juz na Big Island trzeba się liczyć z wyjsciem, z hotelu rano i powrotem wieczorem.  Przez trzy dni ciągle jeżdzilismy, ani razu nie bylismy na plaży (nie było czasu, a i plaze nie są tak ładne jak na Oahu, nie sa brzydkie, sa po prostu inne - dzikie, często z ciemnym piaskiem itp).

Lot z Oahu trwa około godziny, jest ich bardzo dużo ale sa niesty dość drogie. Lotnisko na Big Island jest zdecydownie retro Biggrin i jest po tej częsci wyspy (w okolicy HILO) jest bardzoooo wilgotno (wyczytałam w przewodnikach, że na Bis Island jest kilka stref klimatycznych i to się zdecydowanie potwierdza).

Po przylocie i odebraniu auta (zdecydowanie przydaje się terenowe auto) ruszylismy do Hilo na jedzonko, do lokalnej knajpki, którą poleciła nam Pani z wypozyczalni. Polecam zamawiac mniej, bo porcje sa przeogromne.

HILO to symaptyczne retro miasteczko, niska zabudowa i styl vintage. 

Nel
Obrazek użytkownika Nel
Offline
Ostatnio: 1 godzina 57 minut temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

Korolowa skoro loty miedzy wyspami drogie, to czy jest jakaś tańsza opcja promowa?

No trip no life

korolowa
Obrazek użytkownika korolowa
Offline
Ostatnio: 4 lata 6 miesięcy temu
Rejestracja: 24 lut 2014

Nelciu nie ma, nie ma zadnych promów, sa tylko samoloty, lot kosztuje około 1000 - 1500 zł w dwie strony, uważam ze to nei jest mało, jak chcesz np 3 wyspy zobaczyć.

Może kupijac z wyprzedzeniem duzym jest taniej, albo moze z last minute jest taniej, cięzko powiedzieć, nie sprawdzałam tego az tak dokładnie.

Nel
Obrazek użytkownika Nel
Offline
Ostatnio: 1 godzina 57 minut temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

korolowa :

Nelciu nie ma, nie ma zadnych promów, sa tylko samoloty, lot kosztuje około 1000 - 1500 zł w dwie strony, uważam ze to nei jest mało, jak chcesz np 3 wyspy zobaczyć.

Może kupijac z wyprzedzeniem duzym jest taniej, albo moze z last minute jest taniej, cięzko powiedzieć, nie sprawdzałam tego az tak dokładnie.

To fakt, przy 3-4 wyspach robi sie kosmiczna kwota, dodając jeszcze lot z WWy.Więc chyba trzeba wybrac 2 najciekawsze wyspy i nimi sie delektować, tak jak ty zrobiłaś

No trip no life

achernar51swiat
Obrazek użytkownika achernar51swiat
Offline
Ostatnio: 11 godzin 51 minut temu
Rejestracja: 01 cze 2020

Nie wiem, co się stało, że nie widać zdjęć. Szkoda, bo chętnie przypomniałbym sobie obie wyspy, które miałem okazję odwiedzić ponad 10 lat temu... Pozdrawiam. Biggrin

Darek K.
Obrazek użytkownika Darek K.
Offline
Ostatnio: 2 lata 11 miesięcy temu
Rejestracja: 05 wrz 2013

Także nie widzę fotek.

Strony

Wyszukaj w trip4cheap