--------------------

____________________

 

 

 



rejs 01'2017 Norwegian Jewel - przez Kanał Panamski

35 posts / 0 nowych
Ostatni wpis
Strony
greg2014
Obrazek użytkownika greg2014
Offline
Ostatnio: 4 lata 8 miesięcy temu
Rejestracja: 29 lip 2017

Ostatni dzień na morzu minął stosunkowo spokojnie i leniwie. Program dnia jak zwykle był dość bogaty – m.in. z kolejnymi pokazami mistrzów kuchni oraz wspominaną przeze mnie na wstępie aukcją obrazów (ostatnią z całej serii). 

Z drugiej strony niestety ale przyszedł czas na pakowanie i przygotowania do powrotu…

Do portu w San Pedro przybiliśmy punktualnie rankiem następnego dnia. Samo zejście ze statku nie należało do standardowych ze względu na mikroskopijną w stosunku do ilości pasażerów obsadę urzędników imigracyjnych w terminalu (aż 4 stanowiska, w tym 2 dla obywateli amerykańskich). W efekcie czas oczekiwania w kolejce w terminalu wyniósł 2 godziny. Mieliśmy pecha – w tym dniu zaplanowany był finał kultowego dla Amerykanów Super Bowl – zapewne część urzędników zrobiło sobie na tę okazję wolne…na szczęście samolot powrotny miałem dopiero wieczorem:-)

Port w San Pedro położony jest stosunkowo niedaleko lotniska międzynarodowego w Los Angeles. Aby się tam dostać skorzystałem z płatnego transferu organizowanego przez statek – podróż od terminala w porcie do terminala na lotnisku zajęła nieco ponad 20 minut.

I tak cała wyprawa dobiegła końca…

Podsumowując ją muszę powiedzieć, że trasa była znakomita i bardzo interesująca a sam statek i załoga zapewnili naprawdę bardzo wysoki poziom obsługi. Największą atrakcją (przynajmniej z mojego punktu widzenia) było samo przejście przez Kanał Panamski oraz możliwość odwiedzenia Cartageny, Leon, Antigui oraz Puerty Vallarty – co nie oznacza wcale, że pozostałe punkty na trasie naszego rejsu były nieciekawe. W każdym razie ze spokojem mogę każdemu zarekomendować taką trasę.

Tym samym moja nieco przydługawa już od pewnego czasu relacja dobiegła końca:-)

Gdybyście mieli jakieś pytania, piszcie śmiało – postaram się na wszystkie odpowiedzieć.

wiktor
Obrazek użytkownika wiktor
Offline
Ostatnio: 4 lata 2 miesiące temu
Rejestracja: 03 mar 2016

Greg twoja relacja wcale nie jest przydługawa. Jedną i drugą czytałem z dużym zainteresowaniem, bo pochłonęło mnie i ciekawie pokazane życie na statku i opisy wycieczek. Absolutnym hitem było dla mnie przejście przez kanał, super świetnie że tak szczegółowo to ująłes Preved

Dziękuje więc za obydwa rejsy Good były dla mnie kapitalnymi morskimi przygodami

Jaki teraz kawałek świata pokażesz ?

greg2014
Obrazek użytkownika greg2014
Offline
Ostatnio: 4 lata 8 miesięcy temu
Rejestracja: 29 lip 2017

Wiktor - w takim razie bardzo mi miło, że się podobało:-)

Co do następnego razu to jeśli będą warunki to napiszę - ale na pewno tym razem krótszą - relację z rejsu z Włoch do Dubaju, który mam zaplanowany na przełom listopada/grudnia. 

Nel
Obrazek użytkownika Nel
Offline
Ostatnio: 6 godzin 2 minuty temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

Greg, gratulacje za wspaniale opisany rejs Good Pod kazdym względem !

Jakbym tam była i z tobą płynęła Ssun-smilie water  030

Kolejnych relacji absolutnie nie skracaj Crazy, tak jest idealnie.

Zyczę kolejnych udanych przygód na morzach i ocenach , plan masz wspaniały. Mi też chodzą po głowie różne rejsy ale na razie bez konkretów.

Czekam na kolejne twoje wspomnienia, na pewno cos znajdziesz z minionych podróży,aby nam pokazac Mail 1

No trip no life

Strony

Wyszukaj w trip4cheap