--------------------

____________________

 

 

 



Sal 08.2018 No Stress

140 posts / 0 nowych
Ostatni wpis
Strony
Asisko
Obrazek użytkownika Asisko
Offline
Ostatnio: 2 lata 8 miesięcy temu
Rejestracja: 19 lut 2015

Mrówko, plaże piekne, a miasteczko klimatyczne Ok Jak długo trwał lot z Barcelony? 

Nel
Obrazek użytkownika Nel
Offline
Ostatnio: 2 godziny 4 minuty temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

Ja zachwycam sie plażami, fajne na spacery

No trip no life

Mrówka
Obrazek użytkownika Mrówka
Offline
Ostatnio: 1 rok 3 miesiące temu
Rejestracja: 09 maj 2015

Asia-A ,obrazów nie kupiliśmy . Przywieźliśmy kilka drobiazgów. Kupiłam sobie bardzo ładną, mega kolorową sukienkę ( czeka na wyjazd do Indonezji), rzeźbę kobiety z dzbanem na głowie - sprzedawca nazwał ją Santa Maria- stoi na półce i wraz z grecką wazą zbiera kurz Biggrin, drewniane figurki żółwi, miskę drewnianą na orzeszki, kubek z motywem żółwia i napisem Cabo Verde (przydaje się  mężowi do śniadaniowej herbaty,),  kawę spod wulkanu, ale tacy z nas kawosze ,że jeszcze jej nie próbowaliśmy,  pudełko z kolorowych kralików na biżuterię, pojemnik z trawy na waciki, magnesy, bransoletki z napisem No stress, naszyjniki z muszelek i to tyle.

Asisko,  lot do Barcelony trwał ok 3 godziny, jeśli dobrze pamiętam z Barcelony też 3 . W Barcelenie postój ok 1 godzinyl ecąc na wyspę, a z powrotem ok 2 godzin.

Mrówka
Obrazek użytkownika Mrówka
Offline
Ostatnio: 1 rok 3 miesiące temu
Rejestracja: 09 maj 2015

Te ślady na pisaku z poprzedniej strony  zostawiła żółwica .

Żółwie to dla nas atrakcjia No I. Niesamowite przeżycie móc oglądać je w naturze. Obok naszego hotelu,  jest takie miejsce, w którym chronione są jaja żółwi .

Mrówka
Obrazek użytkownika Mrówka
Offline
Ostatnio: 1 rok 3 miesiące temu
Rejestracja: 09 maj 2015

 Wiadomość zaczerpnięta z netu.

Żółwie morskie większość swojego życia spędzają samotnie. Gdy osiągną dojrzałość płciową zaczynają spotykać się raz w roku z innymi osobnikami tego samego gatunku płci przeciwnej, na trasach wędrówek do plaż gniazdowania ( są to zazwyczaj te plaże, na których się wylęgły).Samice podejmują wędrówki co 2-3 lata.Okres gniazdowania na półkuli północnej trwa ponad 4 miesiące (maj-sierpień/wrzesień).Samice w odległości 5 metrów i wyżej od morza zakładają swoje gniazda, które są wygrzebanymi tylnymi kończynami dołkami. Do  dołków, składają  około 100 jaj (90-120).Po pokryciu gniazda piaskiem samica wraca do morza. Od tego czasu młode pozostają zdane same na siebie. Jaja żółwiowe są okrągłe ( mi przypominały piłeczki do tenisa stołowego), o miękkiej skorupie. Po 7-10 tygodniach inkubacji wylęgają się 20 gramowe młode ( wylęgania nie widzieliśmy ,zabrakło dosłownie kilka dni) .

Sad

Średnio ze 120 złożonych jaj wykluwa się ponad połowa młodych. Jednak wędrówka do morza i życie w morzu przez pierwszych kilka lat, zredukuje ich liczbę o taką samą ilość (ponad połowa nie przeżyje z powodu ataków ptaków, krabów, psów, pułapek pozostawionych przez człowieka na lądzie, oraz ataków dużych mięsożernych ryb w morzu).

Mieliśmy niepowtarzalną okazję zobaczyć cały cykl zakładania gniazda i składania jaj podczas wycieczki ,na którą zabrał nas Wheezy w tłumie innych podglądaczy oraz co było niezapomnianym przeżyciem na plaży naszego hotelu mając żółwia tylko dla siebie.Yahoo

Niestety oba zdarzenia odbywały się w nocy, mogliśmy mieć tylko latarki z czerwonym światłem i zdjęć nie mam.

Mrówka
Obrazek użytkownika Mrówka
Offline
Ostatnio: 1 rok 3 miesiące temu
Rejestracja: 09 maj 2015

Mrówka
Obrazek użytkownika Mrówka
Offline
Ostatnio: 1 rok 3 miesiące temu
Rejestracja: 09 maj 2015

Na tej stronie  podany jest kalendarz ,w którym zaznaczono jakie zwierzęta i w jakich miesiącach można obserwować w okolicach Wyspach Zielonego Przylądka

http://www.divereport.com/locations/africa/cape-verde/sal/

Nel
Obrazek użytkownika Nel
Offline
Ostatnio: 2 godziny 4 minuty temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

Mrówka, zgadzam się z tobą ,że cały spektakl jest wspaniały !!

Oglądanie na żywo jak zółwie wychodzą z wody, drepcą po plaży, niezgrabnie wykopują dól a potem składają jaja dla mnie tez był niesamowitym przeżyciem. Widziałma to na nocnym turze w Omanie i też nie można było robić żadnych fotek. Nie wiedziałam ,że na WZP też jest to możliwe

No trip no life

umilka
Obrazek użytkownika umilka
Offline
Ostatnio: 3 lata 5 miesięcy temu
Rejestracja: 23 lis 2014

Cudowna plaża, no i ten kolor wody... Tylko te chmury nie wyglądają zachęcająco. Dobrze, że nie padało.

Mrówka
Obrazek użytkownika Mrówka
Offline
Ostatnio: 1 rok 3 miesiące temu
Rejestracja: 09 maj 2015

Nelciu, oglądanie żółwi było możliwie i nie trzeba było nigdzie jechać żółwice wychodziły na naszę plażę przy hoteluYahoo

Umilko, chmurzyska straszyły, ale nie spadła ani jedna kropla deszczu mimo pory deszczowej. Plaża rzeczywiście wspaniała ,dno morskie przyjemne dla stóp, ale woda taka ledwo ciepła, dość szybko robiło się głęboko i może to było powodem niezbyt wysokiej temperatury.

Na kolejnej wycieczce, podczas której oglądaliśmy rekiny  woda była gorąca jak w wannie. Taką lubię I-m so happyale było płytko i  dno  bardzo kamieniste

Strony

Wyszukaj w trip4cheap