--------------------

____________________

 

 

 



Sri Lanka 07.03 - 22.03. :))

28 posts / 0 nowych
Ostatni wpis
Strony
mijagi
Obrazek użytkownika mijagi
Offline
Ostatnio: 7 lat 12 miesięcy temu
Rejestracja: 26 paź 2013
Sri Lanka 07.03 - 22.03. :))

Witajcie wszyscy Biggrin

Udało mi się kupić bilety do Colombo w promocji Rainbow Tours za 1599 zł/os bezpośrednio dreamlinerem Biggrin

Teraz potrzebuje waszej pomocy. Poznałem gościa (Polaka) który ma hotel na Sri Lance i organizuje fakultety. Hotel jest w Kandy i stamtąd będziemy się poruszać w pierwszej części wyprawy, którą chcemy podzielić na dwa etapy. Pierwsza część objazdowo-zwiedzaniowa, a druga typowo wypoczynkowa. 

W pierwszej części mam kilka (chyba zbyt wiele) punktów, które chcemy zrealizować. Są to: Pinnawela, Hunas Falls, Mahaweli River, Sigiriya Dambulla, Bambarakiri Riverstone, Sera Falls, Polonnaruwa, Nuwara Eliya, Yala safari. Czy coś jescze byście dorzucili, a może z czegoś zrezygnowali? Bardzo liczę na wasze opinie. 

Druga kwestia - część wypoczynkowa. Gdzie wg was są najładniejsze plaże - Mirissa, Tangalle czy może wschód i Nilaveli beach?

Wszelkie sugestie milie widziene Biggrin

pozdrawiam

Nel
Obrazek użytkownika Nel
Offline
Ostatnio: 22 godziny 12 minut temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

Mijagi gratki !!! super cenka i do tego bezpośrednio Preved

milego knucia ..

No trip no life

mijagi
Obrazek użytkownika mijagi
Offline
Ostatnio: 7 lat 12 miesięcy temu
Rejestracja: 26 paź 2013

Dzięki Nelcia Biggrin Na bilety polowałem długo długo, ale w końcu zostało wynagrodzone Biggrin

trina
Obrazek użytkownika trina
Offline
Ostatnio: 3 miesiące 3 tygodnie temu
Rejestracja: 30 sty 2014

Byłam na Sri Lance z Rainbow, na "Łzie..." Kilka z tych wymienionych miejsc było w programie wycieczki. Najbardziej podobała mi się Polonnaruwa i Sigiriya. Byłam na safari w Yala Park, ale nie żałowałabym ani trochę, gdybym nie doszło do skutku. A gdybym miała wrócić na Sri Lankę, to chciałabym wejść na Adam's Peak, by zobaczyć stamtąd wschód słońca.

Plażowałam w Beruweli i na tamtejsze plaże nie można narzekać, ale z obejrzanych w necie zdjęć wnioskuję, że na wschodnim wybrzeżu są ładniejsze. Oczywiście moim zdaniem.

A w Nuwara Eliya co chcesz zobaczyć - pola herbaciane czy coś innego? My stamtąd pojechaliśmy na Równiny Hortona, podobało mi się.

kasiakrotoszyn
Obrazek użytkownika kasiakrotoszyn
Offline
Ostatnio: 3 miesiące 1 tydzień temu
Rejestracja: 11 wrz 2013

Moim zdaniem must see to na pewno: Sigiriya, Dambulla, Polonnaruwa, Nuwara Eliya.
Dodałabym Matale i ogród botaniczny w Kandy.
Yala Park spokojnie możesz darować zwłaszcza, że to spoooora odgległoś
ć z Kandy.

Pinnawela - jeśli lubisz Zoo i cyrk pod turystę to jest to dobry kierunek.

Przychylam się do Triny i rozważenia wejścia na Adam's Peak - sama nie byłam, ale ponoć warto.

Plażowanie - hmmm nie ma co się spodziewać białego piasku na Sri Lance, ale piękne żółte plaże zdecydowanie znajdziesz. Mała nieturystyczna miejscowość Induruwa.
Bentota to już mocniej turystycznie, na wschodnim wybrzeżu nie byłam - także nie pomogę.

"JEŚLI POTRAFISZ COŚ WYMARZYĆ,
POTRAFISZ TAKŻE TO OSIĄGNĄĆ..."
Walt Disney

Jorguś
Obrazek użytkownika Jorguś
Offline
Ostatnio: 6 godzin 45 minut temu
Rejestracja: 13 wrz 2013

mijagi :

Witajcie wszyscy Biggrin

Udało mi się kupić bilety do Colombo w promocji Rainbow Tours za 1599 zł/os bezpośrednio dreamlinerem Biggrin

Teraz potrzebuje waszej pomocy. Poznałem gościa (Polaka) który ma hotel na Sri Lance i organizuje fakultety. Hotel jest w Kandy i stamtąd będziemy się poruszać w pierwszej części wyprawy, którą chcemy podzielić na dwa etapy. Pierwsza część objazdowo-zwiedzaniowa, a druga typowo wypoczynkowa. 

W pierwszej części mam kilka (chyba zbyt wiele) punktów, które chcemy zrealizować. Są to: Pinnawela, Hunas Falls, Mahaweli River, Sigiriya Dambulla, Bambarakiri Riverstone, Sera Falls, Polonnaruwa, Nuwara Eliya, Yala safari. Czy coś jescze byście dorzucili, a może z czegoś zrezygnowali? Bardzo liczę na wasze opinie. 

Druga kwestia - część wypoczynkowa. Gdzie wg was są najładniejsze plaże - Mirissa, Tangalle czy może wschód i Nilaveli beach?

Wszelkie sugestie milie widziene Biggrin

pozdrawiam

 

mijagi wszystko na to wskazuje, że ja też 7 marca polecę do Colombo i będę wracał jak TY.

Ale z Colombo na tydzień do południowych Indii i powrót na tydzień na Sri Lankę.

Wychodzi, że będziemy razem w dreamlinerze.Shok

Jorguś

mijagi
Obrazek użytkownika mijagi
Offline
Ostatnio: 7 lat 12 miesięcy temu
Rejestracja: 26 paź 2013

trina :

 Byłam na safari w Yala Park, ale nie żałowałabym ani trochę, gdybym nie doszło do skutku.

Dlaczego? Mnie takie coś zawsze kręciło... Słabo pod względem zwierzyny czy jak?

trina :

A gdybym miała wrócić na Sri Lankę, to chciałabym wejść na Adam's Peak, by zobaczyć stamtąd wschód słońca.

Adam's Peak dopisuje do wstępnej listy, ale o której trzeba się tam wybrać żeby zobaczyć wschód słońca :)?

trina :

A w Nuwara Eliya co chcesz zobaczyć - pola herbaciane czy coś innego? My stamtąd pojechaliśmy na Równiny Hortona, podobało mi się.

No przede wszytskim pola herbaciane. Mamy zamiar tam jechać oczywiście pociągiem, ponoć już to jest atrakcja sama w sobie. 

kasiakrotoszyn :

Moim zdaniem must see to na pewno: Sigiriya, Dambulla, Polonnaruwa, Nuwara Eliya.
Dodałabym Matale i ogród botaniczny w Kandy.

Ogród botaniczny w Kandy jak najbardziej. Wylądujemy około 8 rano, więc w Kandy będziemy koło południa, może ogróg uda się ogarnąć jeszcze pierwszego dnia?

kasiakrotoszyn :

Yala Park spokojnie możesz darować zwłaszcza, że to spoooora odgległość z Kandy.

Pinnawela - jeśli lubisz Zoo i cyrk pod turystę to jest to dobry kierunek.

Kurde ty też twierdzisz, że Yala Park jest słaby? Pinnawela to jednak (obok pól herbacianych) dla mnie była zawsze wizytówką Sri Lanki... Muszę pomyśleć Wink

kasiakrotoszyn :

Przychylam się do Triny i rozważenia wejścia na Adam's Peak - sama nie byłam, ale ponoć warto.

Skoro i ty to radzisz to trzeba to ogarnąć Biggrin

kasiakrotoszyn :

Plażowanie - hmmm nie ma co się spodziewać białego piasku na Sri Lance, ale piękne żółte plaże zdecydowanie znajdziesz. Mała nieturystyczna miejscowość Induruwa.
Bentota to już mocniej turystycznie, na wschodnim wybrzeżu nie byłam - także nie pomogę.

Białego piasku się nie spodziewam, ale ładnych plaż z pochylonymi palemkami owszem. Ciekawe czy coś takiego gdzieś tam znajdę Biggrin

Jorguś :

mijagi wszystko na to wskazuje, że ja też 7 marca polecę do Colombo i będę wracał jak TY.

Ale z Colombo na tydzień do południowych Indii i powrót na tydzień na Sri Lankę.

Wychodzi, że będziemy razem w dreamlinerze.Shok

No popatrz - nieźle Biggrin Może uda się coś przemyconego wychylić w samolocie Biggrin

Dzięki wszytskim za pomoc i proszę oczywiście o więcej Biggrin

Nel
Obrazek użytkownika Nel
Offline
Ostatnio: 22 godziny 12 minut temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

Jorgus, Mijagi

ale fajnie sie wam zlozylo Preved  

no to bedzie chyba pamietliwy lot Drinks chociaz w oamieci moze niewiele zostac , wszystko zalezy Wacko

No trip no life

Antenka
Obrazek użytkownika Antenka
Offline
Ostatnio: 5 lat 1 tydzień temu
Rejestracja: 23 paź 2013

Mijagi,Jorguś- GRATY!!! Smile

Liliana
Obrazek użytkownika Liliana
Offline
Ostatnio: 6 lat 4 miesiące temu
Rejestracja: 09 cze 2015

Jeśli będziesz udawać się na południe to zamiast Yala safari (nie byłam) możesz zaliczyć Udawalawa safari - duża populacja słoni i ptaki. 

Na poludniu bylismy w Ahangama w villa surfing (ville prowadza Polacy Basia i Artur) . Zaraz po przejściu przez droge bardzo ładny kawałek plazy. Ahangama jest jeszcze nieturystyczna. W Nuwaraeliya warto zobaczyć plantacje herbaty, natomiast fabrykę odradzam. Spęd turystów. Byliśmy wcześniej na maleńkiej plantacji na poludniu. Oprowadzono nas po plantacji . Pan, który nas oproadzał opowiadał i pokazywal  z czego powstaje czarna , z czego zielona, a a czego biała herbata. pokazal nam cynamon, pieprz, trawę cytrynowa . Po krótkim spacerku poczęstunek w formie filiżanki herbaty i kawałka ciasteczka. Potem fabryka, wyjaśnienie jakie procesy przechodzi herbata i mozliwość zakupienia herbaty. mozna każdej z nich wcześniej spróbowac zanim  się kupi. 

Liliana
Obrazek użytkownika Liliana
Offline
Ostatnio: 6 lat 4 miesiące temu
Rejestracja: 09 cze 2015

Dorzuciałabym podróż pociągiem . My pokonaliśmy odcinek z Ella do nuwara Eliya. Piękne widoki, wodospadu, plantacje. Podróż trwała prawie 3h. Pamiętaj, że na Srilance odległości są niewielkie, natomiast czas przejazdu jest długi , ze wzgledu na mala ilośc dróg, w okolicach gór kręte droGi. Odcinek z Nuwara Elija do kandy to ok 3 godziny jazdy. Adam'sPeak Gdzieś czytałam, że ok 4 godzin wędrówki. Jak sie dotrze na górę i nie będzie chmur na pewno warto dla widoków.

A i jeszcze wschód jest w marcu chyba deszczowy. plazowo w marcu raczej południowy-zachód. I to zależy czy hotelowo czy raczej guest haus. Hotelowo ale inclusive zachód, na południu jest bardzo duży wybór różnego rodzaju pokoi, guest hausów i villi z możliwścia zamówienia posilków. Spora cześć z basenami.

Strony

Wyszukaj w trip4cheap