--------------------

____________________

 

 

 



TAJ + SIN 26.10.-11.11.2014.

35 posts / 0 nowych
Ostatni wpis
Strony
Dominik
Obrazek użytkownika Dominik
Offline
Ostatnio: 3 lata 5 miesięcy temu
Rejestracja: 26 mar 2014

Wg naszego planu musimy wcześnie nad ranem wymeldować się z hotelu na TAO i przetransferować na przystań Lomprayah'a, gdyż o godz. 6.00 mamy kurs do

Surat Thani Airport gdzie będziemy planowo o godz. 10.30.   Sorry 2

I teraz musimy podjąć decyzję, który lot wybrać z Surat Thani do Bangkoku, mamy do wyboru:

1 -       Air asia godz. 11.45

2 -      Thai smile/thai airways godz. 12.20

3-       Nok air godz. 14.15

bardzo proszę o rady jak się przetranferować ok. 4/5 rano z hotelu Ko Tao Resort na przystań Lomprayah (ile czasu wcześniej musimy być na przystani przed odpłynięciem?), czy jeśli będziemy zgodnie z rozkładem o godz. 10.30 na końcu trasy tj. w Surat Thani ile musimy mieć czasu - aby się nie stresować - na odprawę itd

z góry dzięki za pomocSmile

WAW-FRA-BKK-SIN-USM-URT-BKK-FRA-KTW

dzioby125
Obrazek użytkownika dzioby125
Offline
Ostatnio: 6 lat 5 miesięcy temu
Rejestracja: 03 wrz 2013

Dominik, tak na oko bo na zegarek nie patrzyłam, ale te 15 min. na dojazd z hotelu do przystani musisz liczyć i 30 min. przed godziną odpłynięcia promu, bo chyba tak zaczyna się "załadunek", ale musisz mieć jeszcze chwilę żeby odhaczyć się na liście i odebrać bliety, naklejki w okienku Lomprayah.

Paradise Zone ma bezpłatny transfer do przystani, ale tylko w wyznaczonych godzinach i jesli dobrze pamietam tak wczesnie nie. Za symboliczną opłatą jeżdżą w innych godzinach, chyba za 100 bth...dostaniesz w hotelu ulotkę ze wszystkimi informacjami - ja ją przywiozłam specjalnie dla Karisski, ale gdzieś mi zaginęła Dash 1 Jakby co to zostaje taxi.

Transfer do Suratthani na lot Air Asią Biggrin jest nerwowo Wacko szczególnie, że kupując bilet u pośredników od razu jest się informowanym, że godz. 10:30 w Surat jest niemożliwa Mosking my byliśmy u 2 różnych, bo uznałam pierwszą pośredniczką za niekompetentną Fool a jeszcze jak po drodze jest wypadek, boarding zaczyna się zgodnie z tym co jest napisane na bilecie o 11:05, a tu sznur samochodów bo 1 pas całkowicie wyłączony z ruchu, a drugi z przerwami Wacko a lotniska nie widać Lol ja miałam zgon w tym autobusie, a potem jeszcze czeeeekaliśmy na lotnisku, więc jak się udaje to warto ryzykować i lądować w BKK jak najwcześniej zeby mieć jeszcze prawie cały dzień na łażenie I-m so happy

alex777
Obrazek użytkownika alex777
Offline
Ostatnio: 8 lat 11 miesięcy temu
Rejestracja: 27 paź 2013

Ja również dojeżdżam do Surat Thani Airport o 10:30 z Phangan za pośr. Lomprayah, lot do Bangkoku wzięłam o 13:20-14:30 (Air Asia). Zdążymy ? Bo nie mogę doczytać, czy wylatywaliście o 11:45 czy później ???

Dominik, my też robimy Tao i Phangan ale we wrześniu (4+5 noclegów ;), wcześniej Bangkok, Ayttayah i Chiang Mai+Rai !

dzioby125
Obrazek użytkownika dzioby125
Offline
Ostatnio: 6 lat 5 miesięcy temu
Rejestracja: 03 wrz 2013

Alex, my lecieliśmy tym o 11:45, a na lotnisko dotarliśmy ok 11:10 - 11:15, więc jak się okazało z luzem I-m so happy

Dominik
Obrazek użytkownika Dominik
Offline
Ostatnio: 3 lata 5 miesięcy temu
Rejestracja: 26 mar 2014

30 min do odlotu Shok

podziwiam my byśmy już zeszli dawno na zawał Lol

to nasz pierwszy samodzielny trip tak daleko i już powoli stres nas zżera, oby wszystko odbyło się bez zbędnych niespodzianek Biggrin

ten 11.45 lot zdecydowanie odpada Shok

WAW-FRA-BKK-SIN-USM-URT-BKK-FRA-KTW

alex777
Obrazek użytkownika alex777
Offline
Ostatnio: 8 lat 11 miesięcy temu
Rejestracja: 27 paź 2013

No ja też nie wiem, czy bym psychicznie wyrobiła he he

Już się zastanawiam co robić jakby czasami promy nie wypłynęły tego dnia ... Bo na następny z rańca już wylot Wink

Dominik
Obrazek użytkownika Dominik
Offline
Ostatnio: 3 lata 5 miesięcy temu
Rejestracja: 26 mar 2014

Alex nie przewidujemy nawet takiej opcji !!!

Promy muszą wypłynąć  o czasie Biggrin

WAW-FRA-BKK-SIN-USM-URT-BKK-FRA-KTW

Dominik
Obrazek użytkownika Dominik
Offline
Ostatnio: 3 lata 5 miesięcy temu
Rejestracja: 26 mar 2014

Plany, plany, plany i tak nam to mniej więcej wyszło Biggrin

Lecimy planowo 26 października z Warszawy o godzinie 9.40 do Frankfurtu, gdzie meldujemy się o godzinie 11.35, mamy trochę czasu na duty free gdyż lot z Frankfurtu do Bangkoku jest o godzinie 17.35 - na całe szczęście przylatujemy i odlatujemy z terminala 1, więc nie będziemy musieli gonić i szukać (a już raz tak mieliśmy w drodze do PUJ).

Ostatnio wyczytałem, że Lufthansa zmienia siatki lotów i samoloty - jak się okazało nas też to dotyczy, gdyż właśnie w dzień naszego lotu wchodzą te zmiany i nie polecimy A340-600 (taki samolot pojawiał się w marcu gdy rezerwowaliśmy lot) ale trochę mniejszym A340-300... nie powiem, nie spodziewałem się tego po Lufthansie. Mam nadzieję, że po raz kolejny nam nie zmienią na jeszcze mniejszy Preved

Lądujemy w Bangkoku 27 października o godzinie 10.05 i zaczyna się nasza przygoda Mamba

Po przetransferowaniu się z bagażami do hotelu Rambuttri Village Plaza mamy czas na zwiedzanie Bangkoku i okolic (mam nadzieję, że ten stan wojenny nie przerodzi się w nic gorszego). 27-go chcemy pozwiedzać sami okolicę (czekam na wszelkie sugestie i rady), natomiast cały dzień 28 października mamy na zwiedzanie z Pandanusem (już sobie zrobiliśmy rezerwację) Clapping

29 października wsiadamy w Tigerair i lecimy o godzinie 9.05 z Bangkoku do Singapuru, na lotnisku Changi lądujemy o godzinie 12.35 i przemieszczamy się do Marina Bay Sands - mamy zarezerwowany pokój typu premier - okna od podłogi do sufitu z widokiem na panoramę miasta, ciekawe tylko na jakim piętrze nas ulokują Smile

Chcemy pozwiedzać okolicę, skorzystać z HopOn Hop-Off Bus Tours no i oczywiście popluskać się w basenie na dachu Mariny ile tylko będzie się dało Crazy

Czekam na wszelkie sugestie i rady co zobaczyć i gdzie się udać w Sinapurze Biggrin

Rozważaliśmy lot z Singapuru na Samui Malaysia Airlines ale miał on długą przesiadkę w Kuala Lumpur, w środku nocy i nad ranem, postanowiliśmy dołożyć nieco ze skarpety i kupiliśmy bilety na bezpośredni przelot 30 października Bangkok Airways, wylatujemy z Singapuru wieczorem o godzinie 20.10 i zgodnie z planem mamy wylądować na Samui o godzinie 21 - w czasie tego długiego lotu mamy wybrane special requests :D:D:D bland meal oraz fruit platter New russian

Po przylocie musimy się jakoś wieczorkiem przetransferować z tobołkami do King's Garden Resort przy Chaweng Beach no i wreszcie powitać tą wieczorową porą Samui Pleasantry gdzie spędzimy czas do 2 listopada.

Tego dnia wsiadamy w Lomprayah i udajemy się na bliską Phangan gdzie mamy zarezerwowany (już opłacony nawet) pobyt w hotelu Haad Yao Bayview R&S przy Haad Yao Beach - nie ukrywam, że wybraliśmy go dzięki Waszym radom Biggrin

Na Phangan spędziemy cztery dni błogiego leniuchowania ROFL

Czekamy na wszelkie rady co tam zobaczyć, kupić, gdzie się koniecznie udać, a gdzie może mniej koniecznie Biggrin

6 listopada udajemy się Lomprayah'em na Ko Tao - mamy tam zarezerwowany pobyt w Ko Tao Resort Paradise do 10 listopada.

Zastanawialiśmy się nad powrotem i wybraliśmy opcję Lomprayah z Ko Tao bezpośrednio do Surat Thani Airport. Troszkę obawialiśmy się punktualności autobusu i ewentualnych korków dlatego też zrobiliśmy rezerwację Air Asia na lot o godzinie 13.20, w Bangkoku planowo wylądujemy o godzinie 14.30.

Na pożegnanie mamy zarezerwowany od 10 do 11 listopada Baiyoke Sky Hotel z - mam nadzieję - pięknym widoczkiem Smile

11 listopada odlatujemy z Bangkoku o godzinie 12.20 i całkiem szybko :D:D bo już o godzinie 18.30 lądujemy we Frankfurcie, o godz. 20.10 mamy lot do Warszawy, gdzie planowo zameldujemy się wieczorem o godzinie 21.50 kończąc jednocześnie naszą tajlandzką eskapadę (z małym singapurskim epizodem) Wink

Czy nasuwa Wam się czytając ten nasz plan może jakaś myśl ? Jeśli tak, będziemy wdzięczni za rady...wszelkie...

od chociażby co fajnego można kupić na lotnisku (lecąc tam, z powrotem) ROFL

 

WAW-FRA-BKK-SIN-USM-URT-BKK-FRA-KTW

marinik
Obrazek użytkownika marinik
Offline
Ostatnio: 3 miesiące 2 tygodnie temu
Rejestracja: 04 wrz 2013

Noooo mnie sie od razu mysl nasunela:

PANDANUSOWI MOWIMY - NIEEEE !!!!!.

Wiem, sa tu na forum opinie pozytywne, nawet te dotyczace ostatnich miesiecy, ale to co zrobili z moja ekipa - skresla ich.

Halinka
Obrazek użytkownika Halinka
Offline
Ostatnio: 9 lat 11 miesięcy temu
Rejestracja: 24 maj 2014

<p>Witam wszystkich !!!Ciesze sie bardzo że znalazłam to Forum !!! Mam wiele pytan&nbsp; i mam nadzieje na pomoc )))Z meżem wylatujemy z Manchester do Bangkoku18 pazdziernika mamy tam zarezerwowane 5 dni w hotelu Willa Cha Cha nastepnie mamy bilety z Bangkoku do Kuala Lumpur hotel Birdenest Guest House tam spedzamy 2 dni&nbsp; chcemy leciec do Singapur( jeszcze nie mamy biletów czekamy na promocje)W Singapur chcemy spedzic 2 dni( nie mamy jeszcze hotelu) i tu liczymy na Wasza Pomoc Z Singapur wylatujemy do Bangkoku 28 pazdziernika,nastepnie kierujemy sie&nbsp; na Koch Chang w tym czasie ma tam byc najmniej deszczu tam planujemy 7 dni .Wracamy6 listopada Mam nadzieje ze cos nam doradzicie Pozdrawiamy Halinka z Krzysiem</p>

Halinka

Strony

Wyszukaj w trip4cheap