--------------------

____________________

 

 

 



Tajlandia styczeń 2015 z 1,5 rocznym dzieckiem

30 posts / 0 nowych
Ostatni wpis
Strony
Kazi
Obrazek użytkownika Kazi
Offline
Ostatnio: 7 lat 5 miesięcy temu
Rejestracja: 23 wrz 2014
Tajlandia styczeń 2015 z 1,5 rocznym dzieckiem

Witam serdecznie, mam prośbę do ekspertów od taj, kupiłem bilety 5-23 stycznia 2015 i próbuję ogarnąć temat.
Lecimy w 2 pary z 1.5 roczniakami+singiel

Chcemy zobaczyć Bangkok i potem na wyspy Tao, Phangan, Samui
Znalazłem stronkę http://www.ferrysamui.com/ z chyba niedrogimi transferami

Wstępnie porezerwowałem: 

Transfer z lotniska bus 1100B od Sue i Jacka

Bkk Rambuttri Village na 3 noce - nie wiem czy nie za dużo o jedna noc

Transfer bus+prom, fajnie że bus z ulicy na której jest hotel wyrusza

Koh Tao hotel Blue Diamond 3 noce - co do niego mam najwięcej wątpliwości, ale jest zaraz przy molo i mieście co jest chyba zaletą 

transfer na Koh Phangan

Hotel Sarikantang Resort 4 noce

transfer na Koh Samui 

Hotel Fair House Res 5 nocy - z niego już nie mogę zrezygnować bo kupiliśmy w elmundo niemiecka oferte , sporo tańsza niż Booking

Powrót do Bkk na 2 noce odpoczynku przed lotem

Wspomóżcie po znajomości dobrą radą :>

Pozdrawiam

madzik
Obrazek użytkownika madzik
Offline
Ostatnio: 6 lat 1 tydzień temu
Rejestracja: 16 lis 2013

Gdybyś miał konkretne pytania odnośnie podróży z dzieckiem, pytaj śmiało ja byłam w marcu wtedy  z 13miesięcznym szkrabem (przez miesiąc bangkok,krabi,koh lipe, samui)

marinik
Obrazek użytkownika marinik
Offline
Ostatnio: 3 miesiące 2 tygodnie temu
Rejestracja: 04 wrz 2013

No coz - Pandanus znow pokazuje swoje oblicze. DUZE taxi brane bezposrednio na lotnisku do Rambuttri (dla czterech osob- taki bus) kosztowalo nas 600 bahtow w listopadzie 2013. Biorac pod uwage maluchy - nie rozumiem czemu az tyle Bangkoku. Transferow tez widze duzo, no, ale ja z maluchami nie podrozuje, wiec moj poglad w tej kwestii nie ma znaczenia.

Kazi
Obrazek użytkownika Kazi
Offline
Ostatnio: 7 lat 5 miesięcy temu
Rejestracja: 23 wrz 2014

madzik daje namiar na Ciebie mojej żonie, dostaniesz setki tysięcy pytań hehe 

Kazi
Obrazek użytkownika Kazi
Offline
Ostatnio: 7 lat 5 miesięcy temu
Rejestracja: 23 wrz 2014

marinik, nas będzie z maluchami 7 i kupa bagażu, pozatym pewnie będziemy zmęczeni na maxa po locie wieć uznałem, że przepłacając 10 zł na osobe jakoś damy radę :>

transfery między wyspami to jak lokalne wycieczki, jeden trwa godzine drugi pół, chyba że czegoś nie wiem i mnie naprostujecie 

marinik
Obrazek użytkownika marinik
Offline
Ostatnio: 3 miesiące 2 tygodnie temu
Rejestracja: 04 wrz 2013

Kazi - duza taxi to wlasnie taki bus - ma chyba miejsca dla 9 osob w sumie, wiec na pewno Wasza ekipa sie zmiesci. Wielu forumowiczow ma dobre wrazenia z Pandanusem, ja polecac nikomu nie bede bazujac na tym co zaznalem.Mowiac o upierdliwosci transferow mialem na mysli te z Bangkoku na wyspy, no, ale nie wiem jakimi srodkami bedziecie to pokonywac.

Kazi
Obrazek użytkownika Kazi
Offline
Ostatnio: 7 lat 5 miesięcy temu
Rejestracja: 23 wrz 2014

marinik - napewno można taniej, tylko negocjacje i szukanie po kilkunastu godzinach z dzieckiem na rękach i bagażami, żeby zaoszczędzić 50 zł na 3 rodziny traci sens, mimo tego żem człek oszczędny :>

Oni mają na nas czekać z kartką z nazwiskiem, szybko sprawnie mam nadzieje.

Transfer wybrany mam z www.ferrysamui.com, bus i prom, 6h busem + 2h promem, taxi w BKK i Koh Tao nie potrzebuję bo hotele przy punktach odbioru wybrałem. Próbowałem znaleść prywatny bus z BKK do Chumphon ale narazie bezskutecznie.

Troche ciężko będzie ale jak policzę taxy do lotniska, oczekiwanie bo trzeba być odpowiedno wcześniej, odprawę, znów czekanie to nie wiem ile zyskamy, zwłaszczą że potem 1,5 h prom na Koh Tao.

Powrót zdecydujemy na miejscu czy bus+prom czy samolot, zależnie jak przetrwamy dojazd do wysp, w PL na Mazury 9h w samochodzie daliśmy radę.

Zastanawiam się czy nie skrócić pobytu w BKK o jeden dzień, ale to muszę plan jakiś mieć na to co tam zobaczyć i jak to czasowo wyjdzie bez spinania się i pośpiechu.

dzieki za podpowiedzi :> 

bepi
Obrazek użytkownika bepi
Offline
Ostatnio: 3 lata 1 tydzień temu
Rejestracja: 04 wrz 2013

czy tutaj  to stary forumowicz Kazi ..ten od pięknej Rinki ??? Biggrin

Co tam za hoteliki zabukowaliście na wysepkach ?

Kazi
Obrazek użytkownika Kazi
Offline
Ostatnio: 7 lat 5 miesięcy temu
Rejestracja: 23 wrz 2014

Cześć Bepi :> To my ! Miała być Jamajka ale styczeń to astronomia cenowa, a trafiły się bilety niedrogo.

Koh Tao hotel Blue Diamond 3 noce - co do niego mam najwięcej wątpliwości, ale jest zaraz przy molo i mieście co jest chyba zaletą przy dzieciakach

Koh Phangan hotel Sarikantang Resort 4 noce

Koh Samui hotel Fair House Res 5 nocy  - dzięki twojej relacji i opinii Ani bo celowałem w first bungalow 

Pozdrawiamy

madzik
Obrazek użytkownika madzik
Offline
Ostatnio: 6 lat 1 tydzień temu
Rejestracja: 16 lis 2013

marinik niewiem czy ceny się zmieniły czy my poprostu nie mieliśmy siły się targować ale w marcu za bus z lotniska(lokalnego) do hotelu armani kosztował ok 1000 bat (5os+dziecko+niemowle)

marinik
Obrazek użytkownika marinik
Offline
Ostatnio: 3 miesiące 2 tygodnie temu
Rejestracja: 04 wrz 2013

madzik - my sie nie targowalismy - ot podeszlismy do stanowiska taksowek na Suvarnabhumi, gdzie pani dysponentka wypisala kwit do konkretnej taxi-busa - za 600 bahtow. Zdziwilem sie, bo wspominano na forum o stawce za taka taksowke w wysokosci 750 THB

Strony

Wyszukaj w trip4cheap