--------------------

____________________

 

 

 



Puma w wiecznym a może wietrznym mieście - Rzym 2014

190 posts / 0 nowych
Ostatni wpis
Strony
Lenuś
Obrazek użytkownika Lenuś
Offline
Ostatnio: 4 lata 8 miesięcy temu
Rejestracja: 12 wrz 2013

Pumciu chętnie zabiore się z Tobą i wspomne swoją podróż do Rzymu.Niektóre miejsca,to mnie zupełnie ominęli jak naprzykład ten widok z góry,jest wspaniały Good 

 

PUMCIA W KTÓREJ TO AGENCJI MODELEK  PRACUJESZ???? i CO REKLAMUJESZ????? Biggrin  

hyde
Obrazek użytkownika hyde
Offline
Ostatnio: 8 lat 1 miesiąc temu
Rejestracja: 25 lut 2014

Puma ten gwardzista to za Tobą oczami wodzil ale ja mu się wcale nie dziwię Blum 3

Rzym piękny Preved

Explore. Dream. Discover.

anusia
Obrazek użytkownika anusia
Offline
Ostatnio: 4 lata 3 miesiące temu
Rejestracja: 03 wrz 2013

Pumciu jak byłaś ludki nie leżeli na tym dachu? bo my zejsciu z kopuły razem z innymi wygrzewaliśmy się na tym dachu Biggrin

Zajac1
Obrazek użytkownika Zajac1
Offline
Ostatnio: 3 lata 3 miesiące temu
Rejestracja: 26 wrz 2013

Puma i ja dołączyłam.............. do Rzymu mam sentyment, bo tam ...... DZ tak właściwie spotałam Biggrin i los nas połączył Preved

Tym razem przez Rzym tylko przejechaliśmy, ale po okolicznych miejscowościach się pętały Zające............

Ale fajnie jest z Tobą odszukać znajome miejsca Dance 4

Czekam na więcej

http://zajacepoznajaswiat.blogspot.com/

Aga24
Obrazek użytkownika Aga24
Offline
Ostatnio: 4 lata 5 miesięcy temu
Rejestracja: 01 lip 2014

Pumciu taki tu ruch na forum, że i do ciebie dotarłam ledwie!

Czytam, ogladam , odpoczywam tu od lazurów Crazy  

W Rzymie nie byłam, choc to rzut beretem, ale człowiek tak na upartego sie na drugi koniec swiata zawsze pcha *shok*, widzę same urokliwe uliczki i ciekawa panorama z góry, fakt pewnie taki, ze trzeba lubić klimat zwiedzania różnych zabytków, kościołów itd... Plac świetego Piotra robi jednak wrażenie..... a propos twojego wpisu- ja mam i klaustrofobie i kłopoty z błędnikiem Crazy

życie to nieustająca podróż

kienia
Obrazek użytkownika kienia
Offline
Ostatnio: 5 lat 6 miesięcy temu
Rejestracja: 22 lis 2013

Bardzo ładnie Smile

ALe tam wszędzie pełno luda !! Clapping

puma
Obrazek użytkownika puma
Offline
Ostatnio: 8 lat 5 miesięcy temu
Rejestracja: 04 wrz 2013

Cieszę się ze jesteście ..... Yes 3 to lecimy dalej

Następnego dnia wsiadamy do metra i jedziemy zobaczyc Circus Maximus z którego w zasadzie nic nie zostało, a gdzie kiedyś odbywały sie wyścigi rydwanów

Circus Maximus był najstarszym i największym cyrkiem rzymskim, usytuowanym pomiędzy wzgórzami Palatynu i Awentynu.

Od VI do IV wieku p.n.e. cyrk wielokrotnie przebudowywano. Ostatecznie zdolny był on pomieścić około 250 tysięcy widzów.

Dziś to niestety puste pole, choć w jednej z części trwaja prace archeologiczne

i udajemy się w poszukiwaniu "Ust prawdy"

a wiecie czym kiedys były..... przykrywa studzienki

 Kościół epoki paleochrześcijańskiej, Santa Maria in Cosmedin jest naprawde bardzo klimatycznym kościołem, choć turystów w nim mało, większość stoi tylko w kolejce do Ust prawdy Wielokrotnie przebudowywany między IX a XII wiekiem jest niewątpliwie jednym z najpiękniejszych przykładów średniowiecznej architektury włoskiej. Nazwa świątyni pochodzi z greki, bowiem tą częścią Rzymu zarządzali kolonialiści greccy. W portyku umiejscowiona jest  główna atrakcja okolicy, jedna z najbardziej znanych rzeźb starożytności, liczące ponad 2000 lat Usta Prawdy (La Bocca della Verità). Wedle przekazów historycznych rzeźba ta służyła jako przykrywa zbiornika wodnego lub część fontanny. Światową sławę zawdzięcza filmowi Rzymskie wakacje , w którym Gregory Peck przypomniał oglądającym legendę, według której kłamca włożywszy rękę w Usta Prawdy straci palce lub całą dłoń.

Sama wieża kościoła jest lekko przekrzywiona

Niestety w tym miejscu pogoda zaczyna nam płatać figle, jest nadal ciepło, ale zaczyna padać, na co nie byliśmy przygotowani....biegiem pędzimy na przystanek Autobusów Cristiania...uf siedziby, ale zbyt długo sie nie ucieszyliśmy....bo zaczyna LAC.....daszek jest od slonca a nie od deszczu, woda strugami leje sie do środka, zalewając siedzenia...wszyscy skłębieni stoimy w przejściu a pani pilotka co chwila drze sie ....prosze usiąść....tylko ciekawe gdzie, w tej kałuży wody ?

puma
Obrazek użytkownika puma
Offline
Ostatnio: 8 lat 5 miesięcy temu
Rejestracja: 04 wrz 2013

W strugach deszczu na stojąco dojeżdżamy do Placu Weneckiego..... akurat przestało padac....ale my jesteśmy przemoczeni, udajemy sie na szybka przebiórkę do apartamentu i w drogę na dziś zaplanowane mamy jeszcze Coloseum i Forum Romanum, ja co prawda upierałam sie żeby przenieść to na dzień następny, ale niestety zostalam przegłosowana. Zdjęcia wiec bure i brzydkie

Bilety mamy priorytetowe, więc znów szybciutko jesteśmy ju z wewnątrz

Coloseum robi na mnie ogromne wrażenie

puma
Obrazek użytkownika puma
Offline
Ostatnio: 8 lat 5 miesięcy temu
Rejestracja: 04 wrz 2013

No to idziemy do Forum Romanum.....

Niestety cały czas siąpi deszcz...dosłownie bura chmura wisi nad nami choc dookoła zaczyna się rozpogadzać

za wikipedią: inna nazwa to Forum Magnum – najstarszy plac miejski w Rzymie, otoczony sześcioma z siedmiu wzgórz: Kapitolem, Palatynem, Celiusem, Eskwilinem, Wiminałem i Kwirynałem. Główny polityczny, religijny i towarzyski ośrodek starożytnego Rzymu, miejsce odbywania się najważniejszych uroczystości publicznych.

Podajemy bilety wstepu i już jestesmy....przyznam że i tak najpiekniejszy widok na Forum jest z zewnątrz z góry , ale jako że ja lubię szwędać sie po kamolach to ja jestem zadowolona

No to idziemy

Teren jest naprawdę bardzo rozległy żeby dokładnie wszystko obejsc, trzeba by poświęcić na to cały dzień

teren Palatynu

Fajnie nam pozował i wogóle się nie bał

Opuszczamy teren Forum Romanum .....i pojawia się słońce...no cóż lepiej poźno niż wcale

Za mna Łuk Konstantyna i Coloseum

Peg
Obrazek użytkownika Peg
Offline
Ostatnio: 3 lata 1 miesiąc temu
Rejestracja: 06 wrz 2013

W końcu to co lubię czyli.... kamole Yahoo

Ja nie muzealna ale kamoli zawsze i o każdej porze ...  Biggrin

Pumi czekamu teraz na przepiekne fontanny Rzymu Yes 3

Strony

Wyszukaj w trip4cheap