Jesteś tutaj
Jesteś tutaj
Lubawę, w której mieszkam od kilkunastu lat miałem już okazję przedstawić na naszym portalu. Nie będę więc opisywał fotek. Galeria ta pokaże zimowe oblicze mojego miasteczka. Wszystkie zdjęcia pochodzą z lutego 2021 roku. Zapraszam na spacer...
Dziękuję za uwagę.
Pięknie Lubawa wygląda w odsłonie zimowej
Sporo śniegu w tym roku było..ale w Wwie chhyba jednak było mniej, nie było zasp .
To chyba twoje najświeższe fotki ?
No trip no life
Tak, to zdjęcia z końca lutego tego roku. U nas też śniegu zbyt wiele nie było, ale jeden "biały" tydzień się trafił. Pozdrawiam.
Male miasteczka maja wedlug mnie duzo wiecej uroku niz te duze,znane.Fajny ten ksciolek-chyba stary dosyc?
https://marzycielskapoczta.pl/
Napisz pocztowke ze swoich podrozy do chorych dzieci
Huragan - Drewniany kościółek filialny p.w. św. Barbary w Lubawie, to jeden z najcenniejszych zabytków w Lubawie, usytuowany przy ul. Grunwaldzkiej. Kościół należy do parafii p.w. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny i św. Anny. Kościół ten przez miejscową ludność zwany szpitalnym, Barbarką, bądź Basią - istnieje w miejscu kaplicy św. Barbary, zbudowanej z fundacji biskupa Mikołaja Chrapickiego (?-1514) w 1500 roku. Kaplica została zniszczona w 1629 roku, podczas wojny szwedzkiej. Odbudowano ją - p.w. św. Jana i św. Barbary w latach 1672-1676. Pożar miasta w 1724 roku, dosięgnął również kaplicę. W miejscu pogorzelisku w latach 1770-1779 wzniesiono na miejscu dawnego kościoła i szpitala p.w. św. Jerzego, obecny kościoł p.w. św. Barbary, który znajdował się poza obrębem starego miasta. Jest to kościół drewniany o konstrukcji zrębowej z późnobarokowym pięknym ołtarzem głównym, który tworzy zwartą całość wraz z otaczającymi go ołtarzami bocznymi. Budowla stoi na kamiennej podmurówce i jest jednonawowa z przylegającą zakrystią oraz skarbcem. Od strony wschodniej wzniesiona została prostokątna wieża o konstrukcji zrębowej, której hełm zwieńczony jest chorągiewką wiatrową z datą roczną 1811. W świątyni znajduje się sześć cynowych świeczników oraz ambona z XVIII wieku, olbrzymia ręcznie wykonana kłódka oraz zamocowana u stropu finezyjna późnobarokowa tęczowa belka, na której widnieje Grupa Ukrzyżowania. Poza tym na konsolach w nawie znajdują się rzeźby św. Jana Nepomucena i św. Jerzego. Na drewnianej wieży znajduje się, lany w Gdańsku, zabytkowy dzwon z 1716 roku. Całość upiększają organy o zewnętrznej oprawie neorenesansowej. Wystrój kościoła bez wątpienia zalicza się do najpiękniejszych wnętrz barokowych na terenie województwa warmińsko-mazurskiego. Pozdrawiam.
kościółeczek faktycznie śliczny! mam duzy sentyment do takich drewnianych kosciółków!
; Lubawa w zimowej oprawie urocza- ale zimy mamy juz dość!
zatem pokaż nam swoją Lubawę teraz w wiosennej oprawie skąpaną w forsycjach i innym kwieciu
, z pewnością jak wszędzie szaleją teraz śliczne żółte forsycje, które uwielbiam! 
Piea