,

Wyjazd po zdrowie – Czerniawa – maj 2021

149 posts / 0 nowych
Ostatni wpis
Strony
Basia A.
Obrazek użytkownika Basia A.
Ostatnio: 9 godzin 53 minuty temu

Wbrew pozorom, takie spalenie to wcale nie coś złego dla budynku, a może raczej dla działki...

Jeden z fizjoterapeutów mi mówił, że w okolicach Świeradowa sporo jest podpaleń starych  budynków tylko po to, aby można było je rozebrać i zbudować coś nowego. W innym przypadku konserwator zabytków nigdy  by się na coś takiego nie zgodził i remont byłby zbyt trudny i kosztowny, aby w ogóle się za to brać. A jak spalone, to zazwyczaj do niczego już się nie nadaje.

Nel
Obrazek użytkownika Nel
Ostatnio: 18 minut 56 sekund temu
admin

Ciekawa jestem czy kuchnia w tych uzdrowiskach jest też tak pod Niemców ? czy mix ?

No trip no life

Basia A.
Obrazek użytkownika Basia A.
Ostatnio: 9 godzin 53 minuty temu

Kuchnia jest raczej polska, choć zeuropeizowana - Poprzednio, kiedy byłam i restauracje/jadalnie były otwarte, to śniadania wyglądały tak samo, tylko w bemarach. Obiadów/kolacji nie miałam, ale obstawiam że wyglądało to dokładnie tak samo

Asia-A
Obrazek użytkownika Asia-A
Ostatnio: 10 godzin 35 minut temu

Nel, najbardziej nowoczesnym obiektem w Czerniawie jest Hotel Cottonina, w którym spędziliśmy rok temu weekend .  Pisałam wtedy krótką relację z pobytu http://trip4cheap.pl/forum/relacje-polska/weekend-w-czerniawie-gory-izerskie  Jest też takim przykładem obiektu, który  powstał na bazie istniejących zabudowań. Nie pamiętam tego miejsca poprzednich pobytów w latach 80-tych.  Jest to reprezentacyjny i nowoczesny ośrodek, składający się z kilki budynków,  Obiekt posiada wiele stylowych pokoi, apartamenty, basen, strefę saun, wellness, jacuzzi zewnętrzne, gabinety Mineral SPA, tepidarium, siłownię i salę fitness a także sale konferencyjne.  Sprawdziłam , polecam, ale jak ktoś chce połączyć pobyt z zabiegami – klinika jest lepszym i chyba tańszym rozwiązaniem. Poniżej zdjęcia Cottoniny z zeszłorocznego wyjazdu.

I tegoroczny widok od ulicy.

Jedyne stare zdjęcie, które znalazlam

Cottonina Villa & Mineral SPA Resort, ul. Sanatoryjna, Świeradów-Zdrój

Jeśli chodzi o nowe budownictwo to raczej Świeradów, tu najwięcej nowych budynków powstaje w pobliżu gondoli.

Bye Zobacz mnie na Facebooku Relaks na drutach! Yes 3

_Huragan_
Obrazek użytkownika _Huragan_
Ostatnio: 23 minuty 19 sekund temu

Te dymiace kominy na tym starym rachunku,bo to wlasnie ta stara fotogrfia chyba przedstawia wygladaja malo atrakcyjnie w tak pieknych gorach.Tutaj chyba zmienilo sie cos na lepiej w porownaniu z przeszloscia.

https://marzycielskapoczta.pl/

Napisz pocztowke ze swoich podrozy do chorych dzieci

Nel
Obrazek użytkownika Nel
Ostatnio: 18 minut 56 sekund temu
admin

Tak , mi tez w oczy rzuciły sie te kominy ..to jednak takie czyste to powietrze wtedy nie było..

No trip no life

Asia-A

Następny dzień, niby nic ciekawego, ale będzie się dużo działo. To już piątek. Mąż postanowił jeszcze raz wypożyczyć rower i pojeździć po leśnych ścieżkach i pojechał pod wypożyczalnie  autem.. Ja korzystając ze słonka relaksowałam się w oczekiwaniu na Basię.

Razem poszłyśmy na spacer „za Ewę” do lasu leśną ścieżką edukacyjną. Ścieżka wiedzie w stronę przejścia granicznego.

Asia-A

Byliśmy ograniczone ostatnim tego dnia (i w ogóle, ostatnim) zabiegiem Basi, więc zawróciliśmy.

A to już lolo "Ewy":

Basia dalej na zabieg, a ja ciąg dalszy relaksu z drutami:

A obsługa akurat sadziła pelargonie.

papuas
Obrazek użytkownika papuas
Ostatnio: 9 minut 16 sekund temu

no po tym mosteczku tak jak w piosence trza ostrożnie, bo ...   ".. zielony mosteczk ugino sie.."  Biggrin

papuas

Asia-A

Tak, Papuas, mostek nie był wliczony w koszty realizacji ścieżki edukacyjnej. Niedługo może już nie nadawać się do użytku Biggrin Ale wtedy wytrzymal jeszcze nasz ciężar Biggrin

Strony

Wyszukaj w trip4cheap