,

Wyjazd po zdrowie – Czerniawa – maj 2021

149 posts / 0 nowych
Ostatni wpis
Strony
Asia-A
Obrazek użytkownika Asia-A
Ostatnio: 11 godzin 33 minuty temu

Basia skończyła zabiegi, możemy ruszać na wycieczkę. Ktoś jeszcze idzie z nami? Będzie znowu pod górę, trochę też w dół , znowu do Świeradowa.  Na zachętę powiem, że wybieramy się na kawociastko, Ja stawiam! To jak, są chętni?

Wychodzimy i już zaraz pod domem zdrojowym w Czerniawie spotykamy naszego  znanego rowerzystę, który przez ten czas spenetrował okoliczne szlaki rowerowe

. A my znanym szlakiem koło Zameczku i Gondoli idziemy do Domu Zdrojowego w Świeradowie do BOHEMY.

Po drodze mały stop na czapkowe foto, ale zdjęcia bez rewelacji,

Dochodzimy do Świeradowa. Dzień jest dostać wietrzny, i ogródek kawiarniany z parasolami zamknięty, bo grozi przewróceniem parasoli – a bezpieczeństwo najważniejsze. W kawiarni zamawiamy ciastka kawę i herbatę, płacimy. Panie dopiero wtedy orientują się , że nie mają gdzie podać, wszak w lokalu jeść nie wolno (wtedy był jeszcze zakaz jadania w pomieszczeniach restauracji , można tylko w ogródkach). Ale ciastka nałożone, napoje zrobione, no cóż najwyżej ktoś się czepi, pozwalają nam usiąść w kawiarni, nie na widoku, w głębi. Po ciasteczku jescze obowiązkowa woda zdrojowa Biggrin

Bye Zobacz mnie na Facebooku Relaks na drutach! Yes 3

Asia-A

Nikt z Was nie lubi tortów bezowych, no… Niestety to była ostatnia okazja na to pyszne ciacho. Zbieramy się  do powrotu do Czerniawy. Jeszcze zakupy (między innymi czeskie piwko – takie jak na Hali Izerskiej, odwiedziny u żaby i ruszamy w drogę powrotną.

Na piechotę tylko w okolice Gondoli. Tam zabiera nas mąż samochodem. Skończył jazdę rowerem i niestety złapał kontuzję. Na jakiejś nierówności noga mu spadla z pedała i myślał, że sobie tylko naciągnął jakieś ścięgno w pachwinie. Jak się okazało we Wrocławiu (usg) raczej naderwał. Miał potem olbrzymiego krwiaka na udzie. Do tej pory czuje pozostałości. Ale nie żałował jazdy rowerem. Twierdzi że to przednia rozrywka.

Jemy kolację i czeka nas jeszcze jedna atrakcja tego dnia . Jedziemy do Bolesławca. Kto zgadnie po co?

papuas
Obrazek użytkownika papuas
Ostatnio: 1 godzina 7 minut temu

W Bolesławcu jest parę godnych uwagi zabytków - nie sądzę, że zwiedzać, jest jakaś fabryka produkująca coś z gliny ...  Myślę, że na kawę i ciacho - trza przecie uzupełnić kalorie po przejściach  Biggrin  no to udanych zakupów  pozdrawiam

papuas

Asia-A

Papuas, w Bolesławcu mieszka nasza koleżanka forumowa Alamed i na ten wieczór byliśmy umówieni. Odpuściliśmy sobie zakupy ceramiki bolesławieckiej bo już było późno. Pojechaliśmy prosto do Ali.  Po wyjściu z samochodu , mąż wyraźnie poczuł skutki  dzisiejszej wycieczki rowerowej. Ledwo doszedł. Ale późnej już było lepiej. A spotkanie było naprawdę przemile. To było nasze pierwsze spotkanie na żywo. Ale może nie ostatnie?

papuas

pozdrawiam "ekipę" - cóż ciacho nie zawsze trza kupować jak widać  Biggrin  i jedynie z tym kupnem się pomyliłem

papuas

Asia-A

Następnego dnia jest sobota, przedostatni dzień pobytu w Czerniawie. Nie mamy już zabiegów (zabiegi są tylko w dni robocze: poniedziałek – piątek). Postanawiamy wejść na górę z pięknym widokiem na Świeradów, Byłam na niej jeszcze w podstawówce, będąc z rodzicami na wczasach w Świeradowie. To Sępia Góra.

Jedziemy do Świeradowa autem i parkujemy „Stacją kultury”. To Miejskie Centrum Kultury, Aktywności i Promocji Gminy pod 1 marca 2019 r., miesczące się  w budynku byłego dworca kolejowego . To miejsce, gdzie mieszkańcy Świeradowa, ale nie tylko, mogą spędzać czas, brać udział w licznych zajęciach, występach, koncertach czy przedstawieniach. Mieści się tu: sala widowiskowa, studio nagrań, pracownia fotograficzna, sale warsztatowe, makieta kolejowa, a przed budynkiem lokomotywa parowa Tp4-217.

Asia-A

Już z tego miejsca jest fajny widok, ale my idziemy zdobyć górę. Mąż już był na szczycie podczas wycieczek rowerowych , a dzisiaj nie jest pewien, z racji kontuzji, czy da radę, ale spróbować trzeba. Najpierw uliczkami miejskimi.

papuas

Stacja Kultury - miejsce gdzie można spędzać czas?, brać udział w zajęciach??, występach???, koncertach????, przedstawieniach????? .... a  PANDEMIA?

papuas

Piea
Obrazek użytkownika Piea
Ostatnio: 10 minut 32 sekundy temu

Asiu, uroczy zakątek nam pokazujesz; mimo mojego "uwielbienia" tej części kraju- nigdy tam nie dotarłam (wyjatkiem jest sam  Świeradów) - trzeba bedzie nadrobić kolejnym razem...

Papuas, jaka pandemia? teraz o niej wszyscy zapomnieli i Ci zaszczepieni i antyszczepionkowcy! Dash 1 ; ale przypomną sobie gdzieś na przełomie sierpnia i wrzesnia....podobno idzie .... kolejna fala Shok

Piea

Nel
Obrazek użytkownika Nel
Ostatnio: 1 min 57 sekund temu
admin

Asiu, ja na kawociastko zawsze chętna .. a beza Pavlowa jest po prostu rewelacyjna Wacko

Super,że udało sie wam wykręcić spotkanko z AlamedGood zazdroszczę....

No trip no life

Strony

Wyszukaj w trip4cheap