--------------------

____________________

 

 

 



Szpicbergen - styczeń 2024

25 posts / 0 nowych
Ostatni wpis
Strony
papuas
Obrazek użytkownika papuas
Online
Ostatnio: 7 minut 26 sekund temu
Rejestracja: 22 maj 2021

no, zobaczenie zorzy polarnej to niewątpliwie przeżycie  7071     ale ta wszechobecna ciemność to jednak stres tym bardziej, że może się z niej wyłonić największy drapieżnik   niedźwiedź polarny to zdecydowany myśliwy żywiący się wyłącznie mięsem   tak nie biega za reniferami. które trudno dogonić, a biegając misio łatwo się przegrzewa. ale utłucze co mu w łapy wpadnie - nie tylko fokę, ale i nieostrożnego człowieka

papuas

achernar51swiat
Obrazek użytkownika achernar51swiat
Offline
Ostatnio: 1 dzień 20 godzin temu
Rejestracja: 01 cze 2020

papuas :

no, zobaczenie zorzy polarnej to niewątpliwie przeżycie  7071     ale ta wszechobecna ciemność to jednak stres tym bardziej, że może się z niej wyłonić największy drapieżnik   niedźwiedź polarny to zdecydowany myśliwy żywiący się wyłącznie mięsem   tak nie biega za reniferami. które trudno dogonić, a biegając misio łatwo się przegrzewa. ale utłucze co mu w łapy wpadnie - nie tylko fokę, ale i nieostrożnego człowieka

Dlatego też wychodząc w teren za miastem trzeba mieć broń. Ponoć z reguły wystarczające jest wystrzelenie racy lub sam huk wystrzału, by odstraszyć misia... Pozdrawiam. )

achernar51swiat
Obrazek użytkownika achernar51swiat
Offline
Ostatnio: 1 dzień 20 godzin temu
Rejestracja: 01 cze 2020

_Huragan_ :

Mozna tylko pozazdroscic takiej wyprawy.Podroz  w okolice 78 stopnia szerokosci geograficznej to juz w lecie niezla przygoda,a w zimie to juz w ogole.No i gratuluje zobaczenia zorzy.Tego widoku sie nie zapomina juz nigdy w zyciu.

To prawda. Na pewno w lato zobaczy się więcej, tyle, że nie zorzę polarną. A ponieważ dzień polarny miałem okazję przeżyć kilka lat temu na Grenlandii, to tym razem wybraliśmy noc... Pozdrawiam. Biggrin

Nel
Obrazek użytkownika Nel
Offline
Ostatnio: 1 dzień 42 minuty temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

Ojej jaka piękna zorza ! teraz dooczytałam do końca i juz się zachwycam fotkami ..Gratulacje, cel został osiągniety !

Czy fotki robione aparatem czy fonem ?

Aha, czy nie bbyło problemu z wycieczkami ? z marszu można było kupic na nastepny dzień ?

No trip no life

achernar51swiat
Obrazek użytkownika achernar51swiat
Offline
Ostatnio: 1 dzień 20 godzin temu
Rejestracja: 01 cze 2020

Nel :

Ojej jaka piękna zorza ! teraz dooczytałam do końca i juz się zachwycam fotkami ..Gratulacje, cel został osiągniety !

Czy fotki robione aparatem czy fonem ?

Aha, czy nie bbyło problemu z wycieczkami ? z marszu można było kupic na nastepny dzień ?

Większość zdjęć robiona była aparatem, ale w przypadku zorzy większość robiona była telefonem... Niestety, najpiękniejszej, kurtynowej zorzy nie udało mi się spotografować. Obejmowała bardzo dużą część nieboskłonu, była zielona, ale trwała krótko. Zanim wyjąłem aparat z plecaka było już po niej.

Nel
Obrazek użytkownika Nel
Offline
Ostatnio: 1 dzień 42 minuty temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

achernar51swiat :

Nel :

Ojej jaka piękna zorza ! teraz dooczytałam do końca i juz się zachwycam fotkami ..Gratulacje, cel został osiągniety !

Czy fotki robione aparatem czy fonem ?

Aha, czy nie bbyło problemu z wycieczkami ? z marszu można było kupic na nastepny dzień ?

Większość zdjęć robiona była aparatem, ale w przypadku zorzy większość robiona była telefonem... Niestety, najpiękniejszej, kurtynowej zorzy nie udało mi się spotografować. Obejmowała bardzo dużą część nieboskłonu, była zielona, ale trwała krótko. Zanim wyjąłem aparat z plecaka było już po niej.

Najważniejsze,że widziałeś taką wspaniałą zorzę.. na pewno masz ją  w pamięci

No trip no life

achernar51swiat
Obrazek użytkownika achernar51swiat
Offline
Ostatnio: 1 dzień 20 godzin temu
Rejestracja: 01 cze 2020

Nel :

achernar51swiat :

Nel :

Ojej jaka piękna zorza ! teraz dooczytałam do końca i juz się zachwycam fotkami ..Gratulacje, cel został osiągniety !

Czy fotki robione aparatem czy fonem ?

Aha, czy nie bbyło problemu z wycieczkami ? z marszu można było kupic na nastepny dzień ?

Większość zdjęć robiona była aparatem, ale w przypadku zorzy większość robiona była telefonem... Niestety, najpiękniejszej, kurtynowej zorzy nie udało mi się spotografować. Obejmowała bardzo dużą część nieboskłonu, była zielona, ale trwała krótko. Zanim wyjąłem aparat z plecaka było już po niej.

Najważniejsze,że widziałeś taką wspaniałą zorzę.. na pewno masz ją  w pamięci

Dokładnie...

Nel
Obrazek użytkownika Nel
Offline
Ostatnio: 1 dzień 42 minuty temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

Mój wyjazd się zbliża, muszę na nowo przejrzec twoją relację ..

No trip no life

achernar51swiat
Obrazek użytkownika achernar51swiat
Offline
Ostatnio: 1 dzień 20 godzin temu
Rejestracja: 01 cze 2020

Życzę udanego wyjazdu i wielu wrażeń. Zorzy wprawdzie nie zobaczysz, bo będzie dzień polarny, ale za to nacieszysz oczy pięknymi widokami, czego ja (z racji nocy polarnej) nie mogłem doświadczyć Ciekawe, czy uda Ci się zobaczyć białe miśki (jeśli nie, zawsze można liczyć na białe myszki, choć ceny trunków są tam raczej zaporowe...). A czy planujesz wyjazdy poza Longyearbyen, np. do Barentsburga lub PYramiden? Pozdrawiam. Biggrin

Nel
Obrazek użytkownika Nel
Offline
Ostatnio: 1 dzień 42 minuty temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

achernar51swiat :

Życzę udanego wyjazdu i wielu wrażeń. Zorzy wprawdzie nie zobaczysz, bo będzie dzień polarny, ale za to nacieszysz oczy pięknymi widokami, czego ja (z racji nocy polarnej) nie mogłem doświadczyć Ciekawe, czy uda Ci się zobaczyć białe miśki (jeśli nie, zawsze można liczyć na białe myszki, choć ceny trunków są tam raczej zaporowe...). A czy planujesz wyjazdy poza Longyearbyen, np. do Barentsburga lub PYramiden? Pozdrawiam. Biggrin

Mam bardzo duża nadzieję,żeby miśki zobaczyć i to niejednego ! A czy sie uda ? zobaczymy.. na Grenlandii udało się  to i może i tu będę miała szczęście

Stolicę już widziałam parę lat temu,ale chętnie połaże tamsobie jeszcze raz, tym bardziej ,że to będzie inna pora roku. Czy dotarłeś może do kościółka z kawą ?

To będzie kulkudniowy rejsik, będę płynąć bardziej na północ .. do miejsc typu Monaco Glacier, Smeerenburg,Krossfjorden..

No trip no life

Strony

Wyszukaj w trip4cheap