--------------------

____________________

 

 

 Kuala Lumpur i Langkawi )) bardzo udany wyjazd

154 wpisów / 0 nowych
Ostatni wpis
Strony
Żeluś
Obrazek użytkownika Żeluś
Offline
Ostatnio: 7 godzin 53 minuty temu
Rejestracja: 25 kwi 2016
Kuala Lumpur i Langkawi )) bardzo udany wyjazd

Jesteśmy powróceni z urlopu w Malezji )) relacja będzie ale najpierw skończę wspomnienia z Polinezji..

Napiszę tylko,ze wyjazd był bardzo udany  i nacieszylismy oczy Petronaskami )) dla nich do Kuala Lumpur  lecielismy  Biggrin  Wypoczynek na Langkawi ...idealny dla nas wybór )))

Żeluś
Obrazek użytkownika Żeluś
Offline
Ostatnio: 7 godzin 53 minuty temu
Rejestracja: 25 kwi 2016

Oczywiscie proszę napisać czy widać zdjecia )) bo zawsze mam z nimi problem

mabro
Obrazek użytkownika mabro
Online
Ostatnio: 1 godzina 17 minut temu
Rejestracja: 26 wrz 2013

Zdjęcia widać! Są super Good

Nel
Obrazek użytkownika Nel
Offline
Ostatnio: 20 godzin 18 minut temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

Super !

Widzę,że hotel wybrałs idealnie, z pięknym widokiem na wieże 

No trip no life

Piea
Obrazek użytkownika Piea
Offline
Ostatnio: 6 godzin 48 minut temu
Rejestracja: 19 wrz 2017

u mnie wszystkie piękne fotki widoczne

Piea

ssstu-6
Obrazek użytkownika ssstu-6
Offline
Ostatnio: 5 godzin 6 minut temu
Rejestracja: 31 maj 2016

...bardzo jestem ciekaw co pokażesz i o czym napiszesz !!! : )

czekam niecierpliwie ; ))))))

...no to w drogę... żeby się oburzać i podziwiać
...zdumiewać i wzruszać ramionami...wybrzydzać i zachwycać...Radoslav

Jorguś
Obrazek użytkownika Jorguś
Offline
Ostatnio: 5 godzin 37 minut temu
Rejestracja: 13 wrz 2013

Widać bardzo ładnie i bardzo ładne  Biggrin

Jorguś

Żeluś
Obrazek użytkownika Żeluś
Offline
Ostatnio: 7 godzin 53 minuty temu
Rejestracja: 25 kwi 2016

Super,że widać zdjęcia)) dokończam zatem Polinezję i jedziemy z moją cząstką Malezjii))

Żeluś
Obrazek użytkownika Żeluś
Offline
Ostatnio: 7 godzin 53 minuty temu
Rejestracja: 25 kwi 2016

No to lecimy))

Podróż mieliśmy zaplanowaną jakiś czas temu..znaczy się kupione bilety.Zaczęliśmy robic plan , mieliśmy rezerwować hotele i nagle nasz wyjazd stanął pod znakiem zapytania...moja mama w ciężkim stanie znalazła się w szpitalu a niedługo potem odeszła. Postanowiliśmy jednak mimo wszystko polecieć i odreagować całą sytuację.

Plan zrobiliśmy na szybko,pobukowalismy hotele ale bardziej z nastawieniem na wypoczynek.Auto na Langkawi mieliśmy zarezerwowane juz wcześniej.

Wylot tradycyjnie z Wrocławia do Warszawy Lotem -nie chce nam juz sie autem dojeżdzać.Z Warszawy przez Stambuł Turkish Airlines do Kuala Lumpur.Oczekiwania na tranzycie krótkie więc polecam taką kombinację.

Z Wrocławia wylot przed szósta rano więc na głodniaka-sniadanie spałaszowalismy na lotnisku w Warszawie.Na locie z Wrocławia do Warszawy częstowali batonikami i jakimiś bułkami zapakowanymi hermetycznie w folii-do picia woda i soki ale do tego na tym locie jestesmy już przyzwyczajeni )) Ceny w knajpakch na lotnisku są całkiem przyzwoite i nawet bym powiedziała ,że zatrzymały się na etapie naszych podróży kilkanascie lat temu)))

Lot z Warszawy do Stambułu trwał około pięc godzin.Dawali jeden ciepły posiłek ,przekąskę,kawę,herbatę i napoje bezalkoholowe.Samoloty na każdym locie miały pełne obłożenie.

Na lotnisku w Stambule byliśmy pierwszy raz i faktycznie jest bardzo duże ...z samego samolotu z płyty lotniska do wejścia na nie na tranzyt wiezli nas z 15-20 minut.Mieliśmy tutaj dwie godziny do odlotu więc obeszlismy troszkę lotnisko i wypilismy tylko kawkę))

Nie wiem dlaczego ale bardzo lubimy lotniska))))

Lot ze Stambułu do Kuala Lumpur trwał już ponad 11 godzin...lecieliśmy w nocy więc jakoś ten czas zleciał. Tutaj na locie były juz dwa ciepłe posiłki-chyba zdecydowanie najlepsze ze wszystkich lini-jakies przekąski,napoje bezalkoholowe a z alkoholowych co nas zdziwiło tylko piwo i wina.Ktos z Was ostatnio pisał,że to samo było w Qatarze co mnie bardzo zdziwiło bo zawsze serwowali mocniejsze trunki.

Nel
Obrazek użytkownika Nel
Offline
Ostatnio: 20 godzin 18 minut temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

Czy to nowe lotnisko ? Wygląda pięknie

No trip no life

Żeluś
Obrazek użytkownika Żeluś
Offline
Ostatnio: 7 godzin 53 minuty temu
Rejestracja: 25 kwi 2016

Czas w Kuala Lumpur jest przesuniety 7 godzin od czasu polskiego do tyłu więc w wielkim mieście wyjądowalismy około ósmej rano.Odprawa ,odbiór bagażu przeszło sprawnie.Jeszcze przed odbiorem bagazy wymieniliśmy trochę kasy ,żeby było na taxi.Chcieliśmy zakupić kartę sim ale wszedzie wołali duże pieniądze więc odpusilismy i zakup zostawilismy na potem.

Nasz plan na wyjazd....

2 noce Kuala Lumpur w hotelu Ascot Star Hotel)) potem 12 nocy na Langkawi w trzech hotelach w trzech róznych częściach wyspy i na powrocie 3 noce w Kuala Lumpur w hotelu Mandarin Oriental-chcieliśmy mieć bezpośredni widok z okna apartamentu na blizniacze wieże ))) oba hotele w Kuala Lumpur w sisłym centrum metropoli.

Dojazd z lotniska do Kuala Lumpur jest prosty.Mozna dojechac grabem,taxi albo komunikaja miejską czyli kolejką i potem metrem.Komunikacja miejska w tym przypadku nie oznacza ,ze tańsza a do tego jedzie się grubo ponad godzine bo trzeba się przesiadać a potem i tak do hotelu trzeba jeszcze kawałek dojśc albo wziąć taxi.Odległośc z lotniska do Kuala Lumpur to ponad 75 km.Taxi i grab kosztuja prawie tyle samo-przeliczając na zł to około niecałe 100 zł za duże auto.Jest pewien haczyk...na lotnisku jest pełno agencji taxi z cenami z kosmosu a tylko jedno stanowisko z taxówkami lotniskowymi i stałymi cenami.W tym stanowisku płaci się za przejazd,dostaje się kupon i z nim idzie się obok do obsługi,która prowadzi do taxi.

Wszystko sprawnie załatwione - jedziemy do hotelu.

W hotelu bylismy przed 10-tą a doba hotelowa zaczyna się od 15-tej.Mieliśmy możliwośc albo czekać na pokój prawie do 15-tej i dostac pokój na jednym z wyższych pieter -hotel ma pieter ponad 50 ..albo dostajemy pokój od razu na piętrze 10-tym.Bez zastanowienia bierzemy apartament bo perspektywa czekania do 15-tej i szwędania się bez sensu albo zalegnięcia na basenowym leżaku była niezbyt ciekawa przy takiej możliwości.

Nim Artunio zrobił meldunek ja obskoczyłam z aparatem lobby )) całkiem przyjemne ,z miejscem gdzie stała darmowa woda,były płatne automaty do kawy i herbata i miejsca do wypoczynku)))

Strony

Wyszukaj w trip4cheap