Mity i legendy Petersburga

1 wpis / 0 nowych
Krzysztof
Obrazek użytkownika Krzysztof
Offline
Ostatnio: 6 godzin 9 minut temu
Rejestracja: 21 lis 2016
Mity i legendy Petersburga

Chciałbym poruszyć temat miejskich mitów i legend Petersburga, którymi od dawna się interesuję. A to miasto praktycznie żyje legendami, wspominałem już o tym tutaj:
http://trip4cheap.pl/forum/relacje-rosja/petersburg-trzeba-znac?page=1

Wiadomo, że w mieście na Newie miało miejsce mnóstwo ważnych wydarzeń dla historii - i to nie tylko Rosji. Politycznych zamachów, zmian społecznych, trauma 900 dni niemieckiej blokady, działalność różnej maści mistyków i szarlatanów. Z tymi wszystkimi wydarzeniami wiąże się mnóstwo mitów i legend miejskich.

Niedawno dotarła do mnie informacja o jeszcze jednej bardzo ciekawej legendzie, o której do tej pory nie słyszałem. Oczywiście od razu przeczytałem wszystko, co tylko mogłem znaleźć na ten temat Biggrin To historia związana z Obwodnym kanałem w Petersburgu (pracuję w tym rejonie jako kurier rowerowy). Pewien odcinek kanału już od wieków był uważany za „złe miejsce”. I to jeszcze przez zamieszkujące deltę Newy karelskie plemiona, zanim przybyli tu Rosjanie. Dlaczego do kanału skacze co 10 lat rekordowa ilość samobójców i co ma z tym wspólnego pradawna klątwa? To historia jakby żywcem wyciągnięta z dobrej opowieści niesamowitej w stylu Lovecrafta. Zainteresowanych „kanałem samobójców” i miejskimi legendami Petersburga zapraszam do lektury artykułu:
http://www.popetersburgu.pl/miasto/67-obwodny-kanal.html

Wyszukaj w trip4cheap