--------------------

____________________

 

 

 



Hawaje - Oahu i Big Island -sierpień 2018

62 wpisów / 0 nowych
Ostatni wpis
Strony
korolowa
Obrazek użytkownika korolowa
Offline
Ostatnio: 4 lata 6 miesięcy temu
Rejestracja: 24 lut 2014

niesamowite jest to, że to naprawde tak wyglada, zdjęcie jest z..... telefonu. Nie dziwię się, że Spielberg wybrał Hawaje aby nakrecic Jurasic Park. Polecam Wam też film Spadkobiercy z Clooneyem, fajny film i własnie życie na Hawajch, miejsca, zieleń, amerykanskie domy, warto obejrzeć.

To miejsce to piękny, ogólnie dostepny (bez opłat) piękny park / oród w centralnej częsci wyspy. Spodziewałam się tam tłumów, wielu turystów a tu miła niespodzianka, było praktycznie pusto. dosłownie kilka aut, troche lokalesów którzy przyszli na piknik, czy połowić ryby. cudowne miejsce, które mozna zwiedzać pieszo lub...autem Biggrin Zieleń jest ogromna, cudowan, taka soczysta i przepiękna! a Te góry sa tak malownicze, że mogłabym tam cały dzień spędzić.

Hoomaluhia Botanical Garden

 . 

 . 

ssstu-6
Obrazek użytkownika ssstu-6
Offline
Ostatnio: 4 godziny 2 minuty temu
Rejestracja: 31 maj 2016

...te,"zamgleniochmurzenia" to hawajska codzienność czy...urok chwili ?

...no to w drogę... żeby się oburzać i podziwiać
...zdumiewać i wzruszać ramionami...wybrzydzać i zachwycać...Radoslav

korolowa
Obrazek użytkownika korolowa
Offline
Ostatnio: 4 lata 6 miesięcy temu
Rejestracja: 24 lut 2014

codzienność, na plażach słońce, a w środku piękna mgła i mikroklimat

Nel
Obrazek użytkownika Nel
Offline
Ostatnio: 7 godzin 7 minut temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

Park rewelacja  Good ja też bym mogła tam spedzić cały dzien

Ta mgła to tylko uroku dodaje .Ciekawe ,że nie ma żadnych opłat za wstep.

No trip no life

megizak
Obrazek użytkownika megizak
Offline
Ostatnio: 11 miesięcy 1 tydzień temu
Rejestracja: 28 paź 2013

Park super, nigdy nie byłam na Hawajach, jak skończą mi sie plany w rejony górzyste to zaczne jeździć nad morze z lazurowymi wybrzeżami. 

Piękne zdjęcia. Wink 

megi zakopane

korolowa
Obrazek użytkownika korolowa
Offline
Ostatnio: 4 lata 6 miesięcy temu
Rejestracja: 24 lut 2014

Aby poczuc prawdziwy (prawdziwy, a nie turytyczny) klimt Hawajów warto te dwa filmy obejrzeć, Błękitna Fala z 2002 roku, historia banalna ale widoki i własnie prawdziwość plaż świetnie pokazana. Oraz Spadkobiercy, o tym juz wyżej wspominałam, tu już ciekawa fabuła, dobrze się oglada.

Ostatnio spotkalismy się z kilkoma osobami które na Hawajach były, ale... tylko w Honolulu i dwie wycieczki (zorganizowane!) w głab wyspy zrobili, i co? i wrócili z poczuciem, że beznadziejne te Hawaje, po co taki kawał leciec. Zupełnie nie rozumiem ludzi, którzy dają się zamykac w hotelu i postrzegają dane miejsce przez pryzmat typowych, turystycznych lokalizacji, a jeszcze zamiast samemu poznawać miejsce, to jadą w zorganizowanej grupe na,.......... farmę ananasów, czyli kolejne mega turystyczne, nie mające nic wspólnego z prawidziwymi Hawajmi, miejsce. Szok i niedowierzanie mnie wówczas bierze. Jak pokazaliśmy nasze zdjęcia to ci ludzie nie mogli uwierzyć że byli w tym samym miejscu.... no, dla nas to nie byli, mogli spokojnie polecieć sobie na Kanary aby w hotelu posiedzieć, bo bliżej i taniej.

 . 

Makono
Obrazek użytkownika Makono
Offline
Ostatnio: 3 lata 6 miesięcy temu
Rejestracja: 11 gru 2013

Piękne fotki. Byłam 5 dni na Oahu w 96 roku i niestety nie mialam pożycoznego samochodu, więc bylam na jakis wycieczkach oraz objechalam zwyklym autobusem kawalek wyspy, więc chętnie popatrze na bardziej odelgłe miejsca.

Czy na Waikiki wiczorami dalej zapalają pochodnie ?

Bez podróży się duszę....
http://kolekcjonujacchwile.blogspot.com/

Aga24
Obrazek użytkownika Aga24
Offline
Ostatnio: 4 lata 4 miesiące temu
Rejestracja: 01 lip 2014

Witam serdecznie Biggrin Dawno tu nie zaglądałam, a tu TAKIE CUDA!!!!!

Korolowa przepiekny wybrałas kierunek Man in love  Jest wszystko co byc powinno, od pieknych plaż po cudowne góry Biggrin 

Też zerkam w tamtą stronę Biggrin

życie to nieustająca podróż

korolowa
Obrazek użytkownika korolowa
Offline
Ostatnio: 4 lata 6 miesięcy temu
Rejestracja: 24 lut 2014

dziewczyny, bardzo polecam ten kierunek, cude widoki i natura.

A objazd Oahu trwa..... chyba nie było ani kawałka drogi, aby widoki zza okna nie były ładne, po prostu cała wyspa jest sliczna widokowo. Centrum wyspy to przede wszystkim piękne, zielone i strzeslite góry. Jadąc od naszej miejscowości w dół, wzdłuż wybrzeża to już saliste góry, plaze ukryte wśród skał, czy też duze piaszczyste plaże z dużymi falami.

megizak
Obrazek użytkownika megizak
Offline
Ostatnio: 11 miesięcy 1 tydzień temu
Rejestracja: 28 paź 2013

Piękne wybrzeże i plaża. Wink 

Oj przy tej temperaturze jaką mamy w Zakopanem, to chętnie bym poleżała w takim słoneczku. Wink

megi zakopane

Strony

Wyszukaj w trip4cheap