--------------------

____________________

 

 

 



ODLICZANKA i pogaduszki nie tylko turystyczne

33609 posts / 0 nowych
Ostatni wpis
Strony
Piea
Obrazek użytkownika Piea
Offline
Ostatnio: 1 dzień 9 godzin temu
Rejestracja: 19 wrz 2017

ssstu-6 :

...Asia-A,mysle że zobaczysz taki obrazek tam gdzie są drzewa arganowe i...turyści ; )))

najłatwiej ,chyba,przy Agadir...

...wiesz,że kozy są na drzewach niekoniecznie z "własnej woli" ??? ; )

zgadzam się ze ssstu-6; te kozy na marokańskich arganowcach  to lekko mówiąc ściema...  Negative

https://noizz.pl/podroze/kozy-nie-wchodza-na-drzewa-atrakcja-turystyczna-z-maroko-to-sciema/zgck7zg

ja zrobiłam tam  bardzo humanitarne zdjęcie , w miejscu gdzie nikt nie męczył kózek Good

Piea

Dana_N
Obrazek użytkownika Dana_N
Offline
Ostatnio: 2 miesiące 17 godzin temu
Rejestracja: 07 paź 2013

Piea :

no to teraz może coś "trudniejszego"  Biggrin  (hi..hi.. dla Was - Obieżyswiaty nic nie jest trudne...) 

Piękny zabytek...  podpowiedź: jest to zabytek krajowy, w Polsce centralnej

ktoś wie? ktoś był? ktoś poznaje? 

No wiem...byłam tam. Bardzo romantyczne Biggrin miejsce.

Asisko
Obrazek użytkownika Asisko
Offline
Ostatnio: 2 lata 8 miesięcy temu
Rejestracja: 19 lut 2015

Cześć Forumowicze! Ale fajne wyjazdy Wam się zbliżają Good

Nel, weźmiesz mnie do walizeczki na Alaskę? A co do żagli, to nic się nie martw - w lecie Wyspy Jońskie są raczej spokojnym akwenem. W razie czego pomaga siedzenie na pokładzie i wpartywanie się w linię horyzontu Shok

Radku, Cofete mnie osobiście nieco rozczarowała - oczywiście jest bez dwóch zdań spektakularna, ale dojazd do niej dał nam się nieco we znaki. Choć co kto lubi - mój Mąż i ja nie jesteśmy wielkimi wielbicielami szutrowej nawierzchni i kilkunastokilometrowa droga ciągnęła nam sie niemiłosiernie. Ale co gorsze, w czasie gdy ja tam byłam (listopad), na plaży było po prostu brudno. Serce mi sie kroiło na widok tych wszystkich plastików wyrzuconych przez ocean Cray 2 O wiele bardziej mi się podobało na plaży Sotavento oraz plażach Dunas de Corralejo. 

Pozdrawiam Wszystkich serdecznie! I życzę cudownych wakacji! Bye

Asia-A
Obrazek użytkownika Asia-A
Offline
Ostatnio: 1 dzień 8 godzin temu
Rejestracja: 01 wrz 2015
Radek oczywiście zagadka odgadnięta. To drzewa  Arganowe na trasie między Agadirem a  Essaouira.  Nie wiem czy kozy zmuszane/szkolone – ale przy nas same łaziły po gałęziach i pchały się na drzewo. Widać owoce arganowca to dla nich smaczny kąsek.

Ciekawostką jest to, że Argania  owocuje tylko w tym rejonie, gdzie jest specyficzny klimat . Sadzone w innych częściach Maroka/świata, rosną ale nie owocują. Argania, z której owoców produkuje się olej, została wpisana na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Pozyskiwanie owoców arganii i produkcja oleju to żmudny, długotrwały proces. Olej jest tłoczony tradycyjną metodą przez Marokanki.

Jako nagroda – produkty z olejem z Arganii.

Bye Zobacz mnie na Facebooku Relaks na drutach! Yes 3

basia35
Obrazek użytkownika basia35
Offline
Ostatnio: 2 lata 6 miesięcy temu
Rejestracja: 24 gru 2013

Radek ja podobnie jak Asisko jestem rozczarowana Cofete.

basia35

Margerytka
Obrazek użytkownika Margerytka
Offline
Ostatnio: 2 lata 2 miesiące temu
Rejestracja: 28 gru 2016

Witam wszystkich serdecznie Girl smile

Nel, to prawda wieki się nie odzywałam, ale zaglądałam codziennie. Wiem kto, gdzie i z kimBiggrin

W zimie drugie podejście do Laosu znowu nie wyszło i musieliśmy zrobić objazd krajów środkowej Ameryki Biggrin było Yahoo

A jak lekarz powiedział, że góry to już nie, a jeżeli, to ostrożnie .... to pojechałam do Nepalu   Biggrin  dałam radę Girl dance

Jakiś czas temu oglądałam zdjęcia papuasów i mąż stwierdził, że "jeszcze tam ciebie bie było" .......... no faktycznie, a zawsze chciałam, więc za 17 dni jaaaaadęęęęęęęęęęęYahooYahooYahoo do Doliny Baliem. Mam nadzieję, że nas tam nie Emo pieczen wolowa , bo na początku stycznia ruszamy Twoimi Nel śladami aby być bliżej ludzi, ale w zgodzie z naturą Sun bespectacled Byliśmy w tych rejonach kilka lat temu, ale Afrykę kocham bezgranicznie i zatęskniłam Man in love

Margerytka

alamed
Obrazek użytkownika alamed
Offline
Ostatnio: 1 dzień 1 godzina temu
Rejestracja: 11 kwi 2017

ssstu-6 :

...siemanko poniedziałkowe Wszystkim !!! : )

Nel,wczoraj sprawdzałem pogodę przy okazji korespondencji z obiektem,codziennie 25-27*C...ma być ; )))

...a swoja drogą to ubożuchno na forum z relacjami z Fuerty,jak wrócę pewnie "cuś" sklecę...

ciekawe czy faktycznie plaże "urywają d..e",bo na pozostałych wyspach są..."bo są" ; )

..."pierwsza-lepsza" ,irlandzka bije je na głowę ; )))))

Radek, sam ocenisz ale plaż na Fuercie nie brakuje i są różnego rodzaju Pleasantry

Wrzucam Ci kilka fotek i miłego pobytu Wam życzę

 

 

  

 

Przyszłość to marzenia, przeszłośc to wspomnienia

Jorguś
Obrazek użytkownika Jorguś
Offline
Ostatnio: 1 dzień 56 minut temu
Rejestracja: 13 wrz 2013

Asia-A co do kóz w Maroku, mam podobne wspomnienia.

Nikt ich nie pchał na drzewa, nawet nie pilnował.

A ten portal od artykułu już nazwą budzi zaufanie...

Jorguś

ssstu-6
Obrazek użytkownika ssstu-6
Online
Ostatnio: 4 minuty 6 sekund temu
Rejestracja: 31 maj 2016

....heh, czy "zagadkowa fotka" nie przedstawia Muzem Romantyzmu w Opinogórze !???

dziewczyny mnie podbudowały opiniami o plażach na Fuercie,thx !!!

...a co do rozbieżności w "kozim temacie" to  mogą one wynikać z..."turystycznej ewolucji"

już wielokrotnie spotkałem sie z rozbieżnymi opiniami co do "naturalności" danych miejsc, dawniej "coś tam,gdzieś tam było "naturalne i za free",a teraz jest...mniej prawdziwe i płatne ; )))

...teraz pozwolę sobie was odpytac o lokację ze zdjęcia" Co to i gdzie to",tu dodam że: chcemy KONIECZNIE sie TAM z Basią wybrać i...jeszcze "do wczoraj" nie wiedzielismy że TAKIE miejsce istnieje ; )))

siemanko popólnocne Wszystkim !!! : )

...no to w drogę... żeby się oburzać i podziwiać
...zdumiewać i wzruszać ramionami...wybrzydzać i zachwycać...Radoslav

Nel
Obrazek użytkownika Nel
Online
Ostatnio: 2 minuty 12 sekund temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

DZIEŃ DOBRY PODRÓŻNICY Yahoo

Dziś jest: ŚRODA 24 LIPCA

Imieniny obchodzą:   Kinga, Krystyna, Krzesimir Xmass14 boze narodzenie 50

Do wymarzonych wakacji coraz bliżej...

 Kolejna zmiana -na czele odliczanki jest teraz TADZIK !!! Yahoo  Party 2      

Tadzik - 326 dni - powrót na Majorkę         Podobny obraz

  Sigma - 253 dni -2 tygodnie na wyspie Mahe czyli kolejne zwiedzanie plaż na Seszelach         Podobny obraz

 Podobny obrazGlasvegas - 241 dni Fuerteventura             Podobny obraz

Tadzik - 227 dni - powrót na Malediwy, tym razem Atol Południowy     Podobny obraz

Basia 35-  233 dni-Azjatyckie Tygrysy i wypoczynek na Langkawi           Podobny obraz

Sigma - 194 dni -Etiopia Dolina Omo i Plemiona Południa          Podobny obraz

Tadzik - 163 dni - wielkie trzeżwienie na Zanzibarze           Podobny obraz

Basia 35-  157  dni - Sylwester w Marsa Alam            Podobny obraz

Radek- 139 dni- MiKołaj przypłynie Nilem-czyli święta w Ugandzie             

    Umilka  - 129 dni - wyprawa do Birmy               Podobny obraz

Basia 35-118 dni- Mauritius rajskie wakacje              Podobny obraz

Sigma - 90 dni -kolejne podejście do Parków Narodowe Chin-Góry Żółte ,Zhangjiajie , góry Tianmen (Brama do Nieba)         Podobny obraz      Podobny obraz

 Podobny obrazDana i Trina -89 dni -  wspólny wypad do Jordanii       Podobny obraz

Tadzik - 73 dni -kolejne podejście do WZP       Podobny obraz 

Perejra- 54 dni - urodziny na Seszelach             Podobny obraz

BAJKA - 44 dni  kolejna grecka wysepka -Kefalonia       Podobny obraz

Jorguś -42 dni - odkrywanie uroków Gruzji      Podobny obraz

Asia A-Basia-A -37 Dni - wypad do Leby   

Podobny obrazGlasvegas- 37 dni powrot do Rio de Janeiro      Podobny obraz i plazing na rajskich plazach Arraial do Cabo        Podobny obraz         

 Mrówka- 22 dni - Indonezja ( Bali, Flores, Gili Meno) Podobny obraz

Umilka  - 21 dni - Kenia powtórnie          Podobny obraz   

Ela - 21 dni -  egzotyczny Madagaskar               Podobny obraz

 Basia 35 - 21 dni -  Malta sródziemnomorska księżniczka        Podobny obraz

Tadzik - 20 dni - wakacje na La Palmie        Podobny obraz 

  Podobny obraz Nel - 17 dni - Korfu pod żaglami        Podobny obraz

Podobny obraz Margerytka- 16 dni - Papua Nowa Gwinea -jeszcze tam mnie nie było Yahoo        Podobny obraz

Radek- 3 dni- aby..."przewietrzyć się" na Fuertaventurze           Podobny obraz

Nel - TO JUŻ JUTR0 !!! - powrót na fale i podziwianie cudów natury na  Alasce        Podobny obraz

 

       Podobny obraz

No trip no life

Strony

Wyszukaj w trip4cheap