--------------------

____________________

 

 

 



ODLICZANKA i pogaduszki nie tylko turystyczne

33610 posts / 0 nowych
Ostatni wpis
Strony
Darek K.
Obrazek użytkownika Darek K.
Offline
Ostatnio: 3 lata 1 miesiąc temu
Rejestracja: 05 wrz 2013

Tak na chwilkę wpadłem:

1) Turcja

2) Niemcy

3) ?

Margerytka
Obrazek użytkownika Margerytka
Offline
Ostatnio: 2 lata 2 miesiące temu
Rejestracja: 28 gru 2016

Niestety przez pandemię do źródeł Nilu dotrę najwcześniej za 388 dni Girl mad

Na pocieszenie zostaje mi tygodniowe "safari" rowerkiem po Bieszczadach  za cztery dni i chyba pierwsze miejsce na odliczance .... 

Pozdrawiam Was serdecznie

Margerytka

Asia-A
Obrazek użytkownika Asia-A
Offline
Ostatnio: 1 dzień 14 godzin temu
Rejestracja: 01 wrz 2015

Jesli zdjęcie widać, to zgadnijcie gdzie dzisiaj byłam. Nie sugerujcie się szyldami, choć ten po środku  był celem zdjęcia. Biggrin

Bye Zobacz mnie na Facebooku Relaks na drutach! Yes 3

Dana_N
Obrazek użytkownika Dana_N
Offline
Ostatnio: 2 miesiące 22 godziny temu
Rejestracja: 07 paź 2013

ssstu-6 :

a odpowiedź na drugą zagadkę jak najbardziej trafna. Chodziło mi o Arubę. Rodzinną wyspę lidera zespołu Boney M.....

No ok... Moze byc Aruba. Ale uwazam, ze moja odpowiedz byla rownie dobra... a  moze i lepsza , bo z Jamajki bylo dwoch czlonkow Boney M... a z Aruby tylko jeden. Podobnie bylo kiedys z zagadka Nel, kiedy moja odpowiedz (ZEA) byla rownie  poprawna jak Katar...  a nie zostala uznana. Sad

Dana_N
Obrazek użytkownika Dana_N
Offline
Ostatnio: 2 miesiące 22 godziny temu
Rejestracja: 07 paź 2013

Piea :

buu... zanim ja się obudzę, to już wszystkie zagadki odgadnięte Dash 1

to może coś łatwego, ale w innej formie - dla miłośników map: 

poznacie te kraje po konturach? 

1)

2)

3)

3. to dla mnie Brazylia Smile

Nel
Obrazek użytkownika Nel
Offline
Ostatnio: 5 godzin 32 minuty temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

09.07.2020

CZWARTEK

Good-morning

       Imieniny dzisiaj obchodzą:

SylwiaWeronikaZenon

Przysłowie na dziś:

„Lipcowe deszcze dla chłopa kleszcze; jak pogoda, większa swoboda”

Do wymarzonych wakacji Pleasantryblisko, coraz bliżej...  

Na prowadzeniu odliczanki  MARGERYTKA !!!

Margerytka-387 dni - powrót do źródeł, czyli Kenia z odrobiną Tanzanii Znalezione obrazy dla zapytania KENIA SAFARI

 

Mrówka-190 dni - "Pura vida" w Kostaryce  Jadę do: Kostaryka ArtTravel.pl

 Basia 35-80 dni - Madagaskar Andilana Beach i lemury, ręce do góry      Image result for madagaskar

Cienkibolek-134 dni - Luzytania wczoraj i dziś - powrót do PortugaliiZwiedzaj Porto za darmo. Darmowe atrakcje i zabytki miasta ...

Radek-127 dnijedno miejsce-dwa hotele 

Bajka-60 dni - greckie wysepki Milos, Sifnos i ?  Znalezione obrazy dla zapytania: milos

Cienkibolek-42 dni - Wild, Wild West czyli na dzikim zachodzie Znalezione obrazy dla zapytania: kalifornia dziki zachod

Mrówka-32 dni - wyprawa na południe Norwegii a po drodze Legoland Znalezione obrazy dla zapytania: norwegia fiordy

Umilka-18 dni - Dominikana- wypoczynek pod palmami    Podobny obraz

 Alamed- 15 dni - wesele na Podlasiu  img_5379 | Sale weselne Białystok, imprezy firmowe, wesele ...

Fragola- 9 dni - Litwa , Łotwa ,Estonia -w poszukiwaniu kulinarnych doznań  Historia litewskiego sera "Džiugas" z Telszii 

Lamia - 4 dni Thassos - szmaragdowa wyspa   Thasos – Банско Екстрийм

NOWOŚĆ ! Margerytka-3 dni - tygodniowe "safari" rowerkiem po Bieszczadach  Official Online Premiere: Path Finder - 43RIDE bike mag

Basia A i Asia A- 2 dni - rodzinne wakacje pod Wielką Sową  

NOWOŚĆ ! Radek -TO JUŻ JUTRO ! - weekendowy wypad na płw.Dingle    

No trip no life

Nel
Obrazek użytkownika Nel
Offline
Ostatnio: 5 godzin 32 minuty temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

Dzień dobry,

witam was w czwarteczek Preved  weekend już na horyzoncie czujecie ? 

Asia, dziekuje za piękne motto do dzisiejszej odliczanki Air kiss Podoba się wam ? jest takie prawdziwe,ale to niestety wyzszy stopień wtajemniczenia...

Mamy dziś 2 nowości na odliczance :

Brawo Margerytko !!! a w ogóle super ,że wpadłaś, bo dawno chyba do nas nie zaglądałaś ? Wciąż zarobiona ? Wypad w Bieszczady super pomysł. Jakie okolice Bieszczad ?, codziennie nocleg gdzie indziej , czy baza stała ?

NOWOŚĆ ! Margerytka-3 dni - tygodniowe "safari" rowerkiem po Bieszczadach  Official Online Premiere: Path Finder - 43RIDE bike mag

Tanzanię też już zmieniłam, prowadzis teraz na czele naszego podróżniczego peletonu Yes 3

Radek, ale fajny weekend przed wami. Piękny plan, patrząc na te krajobrazy na fotce. Daleko od was ?

NOWOŚĆ ! Radek -TO JUŻ JUTRO ! - weekendowy wypad na płw.Dingle  

Asia, nie zgadnę , nie wiem niestety..

Piea, zagadki z mapami Good

Ok, to 2 moje słowne zagadki 

1/ Kochanowski, treny , lipa

2/ Promenade des anglais , riwiera , H.Matisse

udanego czwartku , pełnego słońca i uśmiechu Smile

No trip no life

Piea
Obrazek użytkownika Piea
Offline
Ostatnio: 2 godziny 7 minut temu
Rejestracja: 19 wrz 2017

Witajcie Czwartkowo! to już prawie weekend! no taki "mały piąteczek" Preved

Darek, Dana - rozszyfrowaliscie moje mapy bez pudła! Gratulacjony!!! Give heart 2 - to oczywiście Turcja, Niemcy i Brazylia! - mówiłam, że będzie łatwo.... Biggrin

Co by Wam tu sprezentować? 

taki kosz upominkowy z łakociami może być? 

Nel, stawiam, że dzisiejsze zagadki to Czarnolas i Nicea

Miłego i słonecznego Dzionka! 

Piea

Margerytka
Obrazek użytkownika Margerytka
Offline
Ostatnio: 2 lata 2 miesiące temu
Rejestracja: 28 gru 2016

Dzień dobry wszystkim,

Nel dziękuję za wpis na odliczanceGive rose

Prawie codziennie zaglądam na forum, ale na przeczytanie nowych relacji jeszcze nie miałam czasu. Urlop dopiero od poniedziałku, więc w niedzielę ruszamy w Bieszczady. Miejscówka w Grąziowej, sprawdzona podczas weekendu na Boże Ciało.

Polecam wszystkim, którzy chcą odpocząć od cywilizacji...mój telefon łapał zasięg po wyjściu na najbliższe wzniesienie. Chyba sześć domów i pensjonat, a dookoła lasy i super trasy rowerowe, tylko źle oznakowane.

Drogi często wiodą przez miejsca, gdzie kiedyś były wioski, żyli ludzie i niestety zostali zmuszeni do szukania sobie innego miejsca na ziemi. Pozostały po nich tylko łąki i stare drzewa owocowe. Wyobraźnia zrobiła swoje i jadąc wydawało mi się, że słyszę gwar ludzi, głosy zwierząt ... smutna historia tamtych terenów.

Miłego dnia życzę

Margerytka

fragola
Obrazek użytkownika fragola
Offline
Ostatnio: 2 lata 7 miesięcy temu
Rejestracja: 02 mar 2014

Nel :

fragola :

Darek K. :

Cześć Wam Hi

Nel zgadzam się z Tobą że gorzka czekolada jest najsmaczniejsza i do tego zdrowa.

Ja kupiłam sobie ziarna kakaowca na targu w Kostaryce (była taka mokra kulka zmiażdżonych ziaren) i zrobiłam sama od podstaw czekoladki.  Już mniej więcej wiem za czym kulinarnym porozglądać sie w krajach bałtyckich. O pysznym chlebie, serach wiedziałam. Mają tam jakieś serowe lody, fajną halę targową w Rydze (architektonicznie też ciekawa), mięso z łosia, więcej niż my kiszonek.

Fragola, zaintrygowałaś mnie tym robieniem czekoladek na własną rękę  .. powiedz coś wiecej pls.  

Bardzo lubię mocno gorzką czekoladę. Te ziarna miały dużo tłuszczu w sobie( czy tak jak być powinno) i wystarczy zmiksować/zmielic z cukrem. Oczywiscie mozna dodawać mleko skondensowane (ja nie lubie mlecznych czekolad zatem nie dałam), dodatki., Ja żałuję, że nie dodałam chilii.

Strony

Wyszukaj w trip4cheap