Szanowni Forumowicze!

W nocy 27/28, w godz. od 0:15 do 1:00 CET nastąpi przerwa techniczna spowodowana aktualizacją systemu.  Za wszelkie niedogodności przepraszamy.


 

 

 Kreta w siedem dni i jeden z najdłuższych wąwozów Samaria

67 posts / 0 nowych
Ostatni wpis
Strony
megizak
Obrazek użytkownika megizak
Online
Ostatnio: 13 minut 52 sekundy temu
Rejestracja: 28 paź 2013
Kreta w siedem dni i jeden z najdłuższych wąwozów Samaria

Kreta w jeden tydzień

23.05.2013
Długo czekałam na jakikolwiek wyjazd. W tym roku padło na Kretę, w Grecji byłam tylko raz i to w dodatku przejazdem. Mój przyjaciel Marek do samego końca nie był pewny, czy będzie mógł polecieć. Nadmiar pracy ciągle komplikował nam plany. W końcu kiedy padło słowo „ lecimy” wykupiliśmy przelot wraz z noclegami w biurze Ecco Holiday. Resztę mieliśmy we własnym zakresie.

Z racji tego, że mieszkam w Zakopanem już dzień przed wylotem przyjechałam do Marka do Krakowa. Marek jeszcze pracował w biurze załatwiając ostatnie sprawy związane z firmą. Dodatkowo oznajmił mi, że chyba zgubił portfel wraz z dokumentami. Zabrzmiało to bardzo poważnie, bo okazało się, że akurat jego paszport awizował się w Warszawie na wyjazd do Mongolii, więc mógł polecieć tylko na dowód, który właśnie był w portfelu. Zamarłam……. Sad
Setki myśli przewijało mi się przez głowę, co zrobię jak on nie znajdzie tego dokumentu. Nie byłam przygotowana na wylot samotnie. Na szczęście okazało się, że portfel wraz z dokumentami zostawił w domu.

24.05.2013
Dnia następnego o godz. 6 rano wyjechaliśmy z Krakowa do Katowic – Pyrzowic . Samochód zostawiliśmy na prywatnym parkingu. Wylot mieliśmy o godz. 8.55. Tradycyjnie na lotnisku byliśmy na dwie godz. przed wylotem. Smętna pogoda sprawiła, że organizm zaczął domagać się kawy, a tu niestety o tej porze na lotnisku wszystkie kafejki były jeszcze zamknięte. Pozostała nam kawa w samolocie. Odprawa nie obeszła się bez przepakowywania. Niestety mój bagaż przekraczał dopuszczalne 15 kg o 4kg. Musiałam dopakować trochę do walizki Marka. Nie rozumiem dlaczego nie mogą zsumować ilości kg biorąc dwie osoby. W sumie razem nie przekraczaliśmy 27 kg. Bagaż podręczny maksymalnie do 8 kg i tylko jedna sztuka.
Nadszedł czas odlotu. Lecieliśmy liniami Ryanair, miejsca mieliśmy nie ponumerowane. Jak zwykle usiedliśmy przy drzwiach awaryjnych. Raz, że najwięcej miejsca, dwa, że w razie chodu  z samolotu najbliżej do wyjścia. Kawa zaliczona, lot spokojny minął bardzo szybko. 
O godz. 12 wylądowaliśmy na Krecie w miejscowości Chania. 

megi zakopane

Peg
Obrazek użytkownika Peg
Offline
Ostatnio: 2 miesiące 2 dni temu
Rejestracja: 06 wrz 2013

Pierwsza Yahoo

lordowski (nieaktywny)
Obrazek użytkownika lordowski

Byliście na Balos..??

megizak
Obrazek użytkownika megizak
Online
Ostatnio: 13 minut 52 sekundy temu
Rejestracja: 28 paź 2013

lordowski :

Byliście na Balos..??

oczywiście, jest zajebista

megi zakopane

janjus
Obrazek użytkownika janjus
Offline
Ostatnio: 1 rok 8 miesięcy temu
Rejestracja: 04 wrz 2013

No to na Kretę popatrzymyPreved

Żeglarstwo – najdroższy sposób najmniej wygodnego spędzania czasu.

puma
Obrazek użytkownika puma
Offline
Ostatnio: 5 lat 2 miesiące temu
Rejestracja: 04 wrz 2013

Clapping piszemy........ 

lordowski (nieaktywny)
Obrazek użytkownika lordowski

to ja czekam na foty z Balos... Drinks

Asia
Obrazek użytkownika Asia
Offline
Ostatnio: 4 lata 5 miesięcy temu
Rejestracja: 04 wrz 2013

Megi Clapping

...nieważne gdzie, ważne z kim...

megizak
Obrazek użytkownika megizak
Online
Ostatnio: 13 minut 52 sekundy temu
Rejestracja: 28 paź 2013

24.05.2013

Do Chanii przylecieliśmy na godz. 12.00. Po bardzo szybkim odebraniu swojego bagażu, czekaliśmy na rezydenta, który miał nas zawieźć do miejscowości Stavros. Niestety w ciągu godz. w zasadzie nikt się nami nie zainteresował. Wykonaliśmy kilka tel do Polski do pośrednika przez, którego załatwialiśmy ów wyjazd. Z nami było jeszcze 4 Polaków. W końcu zobaczyłam gościa z karteczką na której widniało moje nazwisko. Poczułam się chwilowo jak bym przyleciała do Stanów....
Facet zabrał nas do taksówki i zawiózł do naszej miejscowości Stavros.

  Stavros fantastycznie położona miejscowość. W całkowitym zaciszu z daleka od zgiełku. Dance 4     Cudowny widok na Morze Kreteńskie i krajobraz półwyspu Akrotiri, gdzie była kręcona scena Greek Zorby. Doskonale utrzymane i przestronne apartamenty z balkonami, które wychodzą na morze.  Apartamenty Blue Beach to wolno stojące domki, w każdym jest po kilka apartamentów z osobnymi wejściami. Wyposażone są w telewizor oraz odtwarzacz DVD. Chyba tylko raz włączyliśmy telewizor aby sprawdzić pogodę.Oprócz tego każdy pokój dysponuje dobrze wyposażonym aneksem kuchennym z lodówką. Klimatyzacja i sejf dostępne są za dodatkową opłatą.
Personel hotelu pomoże Gościom wynająć samochód oraz zorganizować wycieczkę na stanowisko archeologiczne Knossos lub do wąwozu Samaria. Tętniące życiem miasto Chania znajduje się w odległości 15 km od hotelu, a lotnisko Chania - w odległości 11 km.

My jednak nie korzystaliśmy z usług oferowanych w hotelu, wszystko załatwialiśmy sobie sami we własnym zakresie. Ceny wypożyczenia samochodu w hotelu dużo różniły się od ceny wypożyczenia po za hotelem.

Tego samego dnia, poszliśmy pieszo około 2 km do wypożyczalni w Horafakia, którą polecił nam mój przyjaciel stały bywalec Krety. 

    Podaję linka dla zainteresowanych: http://www.horafakiacarrentals.com/contact/contact.htm. Hyundai - wypożyczenie samochodu na 7 dni w tym okresie jakim my byliśmy zapłaciliśmy 168 EUR, dodatkowo dwa tankowania po 60 EUR. 
Tak dla ścisłości co do wypożyczenia samochodu z wypożyczalni. Warto zapamiętać, że nie należy pytać obsługi co warto zwiedzić w okolicy. Bo zapewne wtedy, na ogół dowiecie się czego nie warto zwiedzać ( ich super samochodem), bo może to się okazać niebezpieczne oczywiście dla niego. Mosking

Mając już samochód mogliśmy zwiedzić przyległe miejscowości, bo czasu na dłuższą wyprawę już nie było. Najpierw zwiedziliśmy nasze okolice a potem pojechaliśmy do Chanii

 
  Stavros - widok z naszego balkonu       Stavros                     w drodze do wypożyczalni po samochód      

megi zakopane

karisss
Obrazek użytkownika karisss
Offline
Ostatnio: 1 rok 4 miesiące temu
Rejestracja: 04 wrz 2013

Megi Clapping

karisss
Obrazek użytkownika karisss
Offline
Ostatnio: 1 rok 4 miesiące temu
Rejestracja: 04 wrz 2013

Tak dla ścisłości co do wypożyczenia samochodu z wypożyczalni. Warto zapamiętać, że nie należy pytać obsługi co warto zwiedzić w okolicy. Bo zapewne wtedy, na ogół dowiecie się czego nie warto zwiedzać ( ich super samochodem), bo może to się okazać niebezpieczne oczywiście dla niego.

haha dobre Biggrin zapamiętam Biggrin

Strony

Wyszukaj w trip4cheap