--------------------

____________________

 

 

 



Majowy Eurotrip 2013 czyli Europa w pigułce! (Wenecja, Santorini, Kreta, Cypr, Rzym).

259 posts / 0 nowych
Ostatni wpis
Strony
anusia
Obrazek użytkownika anusia
Offline
Ostatnio: 4 lata 3 miesiące temu
Rejestracja: 03 wrz 2013

No i nastał nasz ostatni dzień na Krecie. O 11 mieliśmy lot więc rano pojechaliśmy zobaczyć Chanię

Chania-Kreta

Wschód słońca w Chanii-Kreta

Chania o wschodzie słońca-Kreta

Chania-wschód-słońca na Krecie

Latarnia morska w Chanii-Kreta, Grecja

Port w Chanii-Kreta

No i jedzemy na lotnisko.

Dojeżdżamy na parking, emocje sięgają zenitu, zaraz się dowiemy czy jesteśmy biedniejsi o 500 euraków. Byliśmy trochę wcześniej, ale nagle podchodzi do nas inny gościu, niż ten który nam dawał auto, obchodzi je z każdej strony, pyta czy wszsytko ok,oczywiście, że okROFL wyciąga kasę, więc migiem ją bierzemy, szybko dziękujemy i spadamy. Parking był jakiś kilometr od lotniska więc kazano nam poczekać na busa. No dobra czekamy ale coraz bardziej się denerwujemy, nagla patrzymy a koleś naszym ubrudzonym autem na myjnię podjeżdża!Dash 1 No pięknie, zaraz się wszytko wyda, ja już chcę biec z torbami na lotnisko, ale podchodzi kierowca busa, prosimy go by się pospieszył bo zaraz mamy lotROFL.  Na lotnisku nas nie wpuścili przez bramki bo za wcześnie byliśmyDash 1. Nerwowo czekaliśmy aż będziemy mogli przejść i już się nie bać, że zaraz koleś wróci i każe nam płacićROFL Na szczęśćie nie szukał nas na lotnisku ani późniejDance 4

julka2
Obrazek użytkownika julka2
Offline
Ostatnio: 7 lat 9 miesięcy temu
Rejestracja: 05 wrz 2013

Przeczytałam wreszcie Smile Fajna relacja i piękne zdjęcia. Wielka szkoda, że nie udało się Wam popłynąć na Chrissi, bo to piękna wysepka.

Tak nawiasem mówiąc mój awatarek to właśnie z tego miejsca Smile

anusia
Obrazek użytkownika anusia
Offline
Ostatnio: 4 lata 3 miesiące temu
Rejestracja: 03 wrz 2013

julka2 :

Przeczytałam wreszcie Smile Fajna relacja i piękne zdjęcia. Wielka szkoda, że nie udało się Wam popłynąć na Chrissi, bo to piękna wysepka.

Tak nawiasem mówiąc mój awatarek to właśnie z tego miejsca Smile

Oj my też żałujemy że się nam nie udało, ale przez 3 dni, które bylismy w Hersonissos nie było takiej opcji przez silne wiatryDiablo ale na Kretę wrócimy na pewno i może wtedy się uda

Carmi
Obrazek użytkownika Carmi
Offline
Ostatnio: 8 lat 9 miesięcy temu
Rejestracja: 10 wrz 2013

Pięknie pięknie Biggrin Niezła akcja z tym przetarciem i maskowaniem mankamentu, no ale my kobiety mamy praktykę w nakładaniu makijażu Dance 4

Najbardziej czekam na Rzym Biggrin

anusia
Obrazek użytkownika anusia
Offline
Ostatnio: 4 lata 3 miesiące temu
Rejestracja: 03 wrz 2013

Carmi :

Pięknie pięknie Biggrin Niezła akcja z tym przetarciem i maskowaniem mankamentu, no ale my kobiety mamy praktykę w nakładaniu makijażu Dance 4

Najbardziej czekam na Rzym Biggrin

No tak Carmi, lata praktyki na coś się przydałyROFL

karisss
Obrazek użytkownika karisss
Offline
Ostatnio: 4 lata 7 miesięcy temu
Rejestracja: 04 wrz 2013

ufff sytuacja z autem z happy endem Biggrin

momita
Obrazek użytkownika momita
Offline
Ostatnio: 4 lata 2 miesiące temu
Rejestracja: 03 wrz 2013

anusia :

załujemy że się nam nie udało, ale przez 3 dni, które bylismy w Hersonissos nie było takiej opcji przez silne wiatryDiablo ale na Kretę wrócimy na pewno i może wtedy się uda

no nie wiem nie wiem pewnie na lotnisku wiszą wasze zdjecia i pokiereszowanego samolotuROFL

 

anusia
Obrazek użytkownika anusia
Offline
Ostatnio: 4 lata 3 miesiące temu
Rejestracja: 03 wrz 2013

Momi a najlepsze, że jak wróciłam na mailu miałam podziękowanie za skorzystanie z firmy, gdzie wynajęliśmy auto i ankietę do wypełnienia czy jestem zadowolona*ROFL*

anusia
Obrazek użytkownika anusia
Offline
Ostatnio: 4 lata 3 miesiące temu
Rejestracja: 03 wrz 2013

Na Cyprze w Pafos wylądowaliśmy o 12.35. i tam również czekał na nas gościu z następnym autkiemDance 4.  Pierwsze kilometry po drugiej stronie auta, bo na Cyprze jest ruch lewostronny były nerwowe, ale bez problemu i pomyłek dojechaliśmy do naszego hotelu. Po rozpakowaniu, przebraniu się najpierw udalismy do Grobowców Królów. Grobowce Królewskie znajdowały się już poza murami Nea Pafos. Ta imponująca nekropolia powstała w III w. p. n. e. Grobowce królewskie były miejscem pochówku około 100 najważniejszych urzędników administracji oraz najbogatszych mieszkańców Cypru. Do grobowca schodzi się zazwyczaj w głąb. Filary podtrzymują otaczające atrium portyki. Komory grobowe wydrążono w skalnych ścianach. Największe wrażenia robią groby nr 3, 4 i 8.,

Grobiec z góry Paphos-Cypr

Grobowce Królów-Paphos

Grobowce królów w Paphos na Cyprze

Grobowce w Paphos-Cypr

Grobowiec od środka-Paphos

Grobowiec w środku-Cypr

Kolumny w grobowcach na Cyprze

Kolumny w grobowcu na Cyprze

Paphos-grobowce królów.

Paphos-Grobowce Królów-Cypr

Paphos-Grobowce z góry-Cypr

Wejście do grobowca w Paphos-Cypr

Zejście do Grobowca w Paphos-Cypr

Widok na Grobowce-Cypr

anusia
Obrazek użytkownika anusia
Offline
Ostatnio: 4 lata 3 miesiące temu
Rejestracja: 03 wrz 2013

Następnie pojechaliśmy do Parku Archeologicznego, gdzie znajdują się m.in mozaiki-Jeden z największych skarbów Cypru. Pod niewiele mówiącym hasłem mozaiki kryje się tak naprawdę część wielkiego miasta z czasów rzymskich, gdzie zachowały się kompleksy budowlane z przepięknymi mozaikami. Są one jednymi z najwspanialszych w basenie Morza Śródziemnego. Prace wykopaliskowe ruszyły 1965 w których brali udział polscy archeolodzy. Odkryto wówczas wiele rzeźb i budowli z czasów hellenistycznych. W późniejszym czasie odkryto monety z IV p.n.e oraz mozaiki związane z Achillesem. Przy wejściu znajduję się wspaniały dom Dionizosa, duża budowla w stylu grecko-rzymskim. Dom ma 2 tyś metrów kwadratowych z czego mozaiki pokrywają aż 556 m. kw.

Cypr-Mozaiki-Paphos

Mozaiki na Cyprze-Paphos

Mozaiki-Paphos-Cypr

Mozaiki w Paphos-Cypr

Pomieszczenie z mozaikami w Paphos na Cyprze

Ruiny w Paphos-Cypr

Cypr, Paphos-Park Archeologiczny

Park archeologiczny w Paphos-Cypr

Park archeologiczny w Paphos na Cyprze

Kourion w Paphos-Cypr

Kourion w Paphos na Cyprze

Strony

Wyszukaj w trip4cheap