--------------------

____________________

 

 

 



Malezja i południowa Tajlandia 18.01. - 04.02.2016. plan :)

46 posts / 0 nowych
Ostatni wpis
Strony
Dominik
Obrazek użytkownika Dominik
Offline
Ostatnio: 3 lata 6 miesięcy temu
Rejestracja: 26 mar 2014

Kurcze mam mały zgrzyt z transferem, gdybym wiedział wcześniej, że mnie to czeka wówczas raczej odpuściłbym Railay jako pobyt ale hotel jest już klepnięty i odwołania nie ma :/

Kolejność w skrócie wygląda u mnie tak:

Kuala Lumpur (hotel mam z opcją rez.), przelot na Phuket (znalazłem), Phuket (hotel mam z opcją rez.), prom na Railay (znalazłem), Railay (hotel mam bez opcji rez.) - w planie był prom na Ko lipe, pobyt na Lipe, prom na Langkawi, Langkawi (hotel mam z opcją rez.), przelot do Singapuru (kupiony), SIN, przelot z SIN do KUL i lot powrotny

Szukałem różne ferry boaty i speed boaty, pisałem do nich ale Railay leży nieco na uboczu i jedynie co mi odpisali sensownego to ten transfer

http://amazinglanta.com/how-to-travel-from-ao-nang-to-koh-lipe-ferry-timetable/

i teraz moje pytanie, czy z Railay rano uda mi się wydostać tak aby być o 9 rano w Ao Nang Pick up Point ?

In order to catch this you would have to transfer yourself to Ao Nang, which your hotel in Railay will be able to help with.

Myślicie, że nie będzie z tym większego problemu, czy zmienić plany i olać Ko Lipe, a pomiędzy Railay a Langkawi udać się gdzieś indziej ?

Myślałem o Ko Lanta ewentualnie. Musi to być w moim przypadku miejsce, z którego dostanę się na Langkawi.

Radzicie ryzykować trochę z tym transferem z Railay na Ko Lipe, czy wybrać coś innego, a może ja przesadnie strachliwy jestem i bez problemu dostaniemy się rano na Ao Nang, nie byłem w tamtym rejonie i nie wiem jak to tam wygląda Mda

WAW-FRA-BKK-SIN-USM-URT-BKK-FRA-KTW

wojtek1
Obrazek użytkownika wojtek1
Offline
Ostatnio: 4 lata 5 miesięcy temu
Rejestracja: 09 mar 2014

Dominik , wiele osób pisało , że Railey to dość zamknięte miejsce , ale pamiętam , że korzystając z fakultetów wykupionych w Ao Nang , busik czasem podejmował klientów z Railey , dojeżdżaliśmy drogą pod taki szlaban , który odzielał stały ląd od początku półwyspu , dalej bus juz nie mógł wjechać i koło tego szlabanu , zawsze czekali klienci zakwaterowani na tym półwyspie , pora ich podejmowania to nawet około 8 rano , a jazda z centrum Ao Nang trwała nie dłużej jak 10 minut , więc napewno dasz radę ogarnąć sprawę , tylko ja nie mieszkałem na półwyspie , więc nie wiem jak możesz dostać się pod ten szlaban z hotelu ..... bądź dobrej myśli 

joasiamac
Obrazek użytkownika joasiamac
Offline
Ostatnio: 3 lata 8 miesięcy temu
Rejestracja: 24 wrz 2015

A może po prostu napisz do hotelu na Railey i zapytaj o możliwość porannego dostania się do Ao Nang. Oni na pewno się orientują, gdzie, co i jak zorganizować. I na pewno mają jakiegoś kolegę albo kuzyna albo innego kolegę kuzyna, który Ci to zorganizuje Wink

Dominik
Obrazek użytkownika Dominik
Offline
Ostatnio: 3 lata 6 miesięcy temu
Rejestracja: 26 mar 2014

Nasz plan Biggrin

19.01. lądujemy w Kuala Lumpur planowo o godz. 17.25

19.01. - 21.01. dwie noce zarezerwowane we Fraser Residence KL (blisko Petronas)

21.01. przelot na Phuket (Air Asia 12.40 KUL->13.00 HKT)

21.01. - 24.01. trzy noce na Kata Beach w Chanalai Flora Resort

z Phuketu chcemy się wybrać na Similiany i Phi Phi (czy dam radę 21.01. po przylocie kupić tam wycieczki? kurcze muszę - nie ma innej opcji)

24.01. prom na Railay (znalazłem prom o 8.30 z Rassada Pier na 10.45 Railay Bay)

24.01. - 26.01. dwie noce zarezerwowane w Railay Bay Resort & Spa

26.01. prom na Ko Lipe

26.01. - 29.01. trzy noce zarezerwowane w Bella Vista Beach Resort

29.01. prom na Langkawi

29.01. - 01.02. trzy noce zarezerwowane w Holiday Villa Beach Resort & Spa (jeśli damy radę, wyskoczymy na Penang ale wątpię)

01.02. przelot do Singapuru (Air Asia 8.55 LGK->10.20 SIN)

01.02. - 02.02. hotel Peninsula Excelsior Hotel

02.02. - 03.02. finał w MBS

03.02. przelot z SIN do KUL (Air Asia 16.35 SIN->17.40 KUL) i wieczorem lot powrotny z KUL do WAW

Moja mała prośba:

1- narazie mamy zarezerwowane tylko bilety do Petronas, co radzicie zobaczyć - gdzie się wybrać w KUL, a co jest stratą czasu?

2- gdzie kupować wycieczki (obojętne gdzie?) na Kata Beach (Karon Beach) na Similiany i na Phi Phi - czy jest sens rezerwować je już teraz ?

Mogę jeszcze to i owo pozmieniać, jeśli coś zauważycie Biggrin

Aktualnie siedzę nad promami: Phuket->Railay, Railay->Ko Lipe i Ko Lipe->Langkawi

Za radą joasiamac napisałem do hotelu na Railay i otrzymałem taką odpowiedź Biggrin

Dear Dominik,

Regarding to your departure to Koh Lipe. You can contact us in Tour Information (next to Reception) with price 1,300THB for our hotel to Koh Lipe. And leave from our hotel at 08.30 am. 

Best Regards,

chyba wezmę ten ciut droższy z hotelu ale pierwszy i trzeci muszę wybrać

WAW-FRA-BKK-SIN-USM-URT-BKK-FRA-KTW

Aga24
Obrazek użytkownika Aga24
Offline
Ostatnio: 4 lata 5 miesięcy temu
Rejestracja: 01 lip 2014

Cześć Dominik! czy ogarnąłes juz temat promów KO-LIPE LANGKAVI? Jaką cene udało sie tobie znależć, bo ja widze same za 100 zł, az jestem w szoku ze taki krótki kawałek drogi a takie ceny. Chyba bedziemy robili podobna trasę, tylko na Ko Lipie z Phiphi bedziemy płynąc tym samym promem. 

życie to nieustająca podróż

Aga24
Obrazek użytkownika Aga24
Offline
Ostatnio: 4 lata 5 miesięcy temu
Rejestracja: 01 lip 2014

No i przyjemnej podrózy, przede wszystkim bezpiecznej bo to juz dosłwnie za pare dni Biggrin

życie to nieustająca podróż

Nel
Obrazek użytkownika Nel
Offline
Ostatnio: 17 godzin 43 minuty temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

Dominik, wpisałam cie na naszą odliczanke wakacyjną Smile  abyś nie spóżnil sie na samolot ROFL

No trip no life

Dominik
Obrazek użytkownika Dominik
Offline
Ostatnio: 3 lata 6 miesięcy temu
Rejestracja: 26 mar 2014

Aga24 kupiłem u nich prom

http://www.bundhayaspeedboat.com/

za dwie osoby wyszło 2050 THB, w sumie wszystkie te firmy mają podobne ceny Sad

Nelcia dzięki Biggrin postaram się nie spóźnić, kupiliśmy bilety na IC rano do Wa-wy, a na centralnej przesiądziemy się na KM lub SKM na lotnisko. Planowo odlot mamy o 14.55, mam tylko nadzieję, że Turkish czegoś nie wywinie bo na ich stronie jest pełno odwołanych lotów, a wtedy chyba się Suicide 2

WAW-FRA-BKK-SIN-USM-URT-BKK-FRA-KTW

Dominik
Obrazek użytkownika Dominik
Offline
Ostatnio: 3 lata 6 miesięcy temu
Rejestracja: 26 mar 2014

Witam wszystkich Biggrin

Chciałem jedynie zakomunikować, że wczoraj wrociliśmy cali, z bagażami, usiłujemy się przestawić z czasem i z temperaturą...

Wszystko nam się udalo, pogoda była dobra, na gorąco: KUL zwiedziliśmy, fajne miasto, dobre jedzonko, Phuket - Kata Beach było ok, nie mamy zastrzeżeń, wiadomo więcej ludzi ale ceny ok, jedzenie bardzo dobre, mieliśmy zmianę hotelu z Chanalai Flora Resort na Chanalai Garden Resort co z w sumie wyszło nam na plus (opiszę później), Railay średnio szczerze mówiąc, hotel średni, widoczko ok, transfer na Lipe opiszę później, powiem jedynie tyle - nie chciałbym przeżyć takiego drugi raz Blum 3

Ko Lipe - bajka, bajka, hotel Bella Vista wiadomo za te pieniądze nie ma cudów ale było ok, czysto, plaża, wyspa idealna, spokojna w sam raz na odpoczynek - cały czas mam głowie głos tego człowieka z pizzerii gdy przechodziliśmy PIZZA PIZZA Lol

Langkawi, średnio to już nie Lipe, wiadomo większa wyspa, inny kraj, plus zakupy, sklepy ale to już nie to, nie po Lipe, SIN droga bajeczka wiadomo dwie doby tam są odczuwalne dla kieszeni ale i tak mieliśmy szczęście bo nie padało.

Lot Turkish ok, jedzenie, obsługa, picie % bez zastrzeżeń, przeloty lokalne Air Asia (nie braliśmy Lion, Tiger, Malindo czy Malaysia) bez uwag, wszystko ok.

Jak tylko zgram zdjęcia to zacznę coś pisać. Zaskoczony byłem ilością naszych rodaków którzy śmigali do Malezji, Tajlandii, na Borneo dzięki tej promocji TA (ponad 120 osób podobno w locie z IST do KUL), wszędzie słyszeliśmy nasz język na miejscu, nawet recepcjonistka w KUL znała podstawowe zwroty Biggrin

WAW-FRA-BKK-SIN-USM-URT-BKK-FRA-KTW

Andrew
Obrazek użytkownika Andrew
Offline
Ostatnio: 2 miesiące 3 dni temu
admin
Rejestracja: 07 maj 2015

Dominik - welcome at home!

Widzę, że zadowolony jesteś - to super. A nasi rodacy są wszędzie. Towarzystwo się rozjeździło. To dobrze.

Jestem ciekaw wrażeń. Póki pamięć świeża... pisz bracie, pisz...

Strony

Wyszukaj w trip4cheap