--------------------

____________________

 

 

 



Birma 2013 - W krainie miliona Paj.

227 posts / 0 nowych
Ostatni wpis
Strony
Tom-Gdynia
Obrazek użytkownika Tom-Gdynia
Offline
Ostatnio: 3 lata 3 miesiące temu
Rejestracja: 04 wrz 2013

Nie dojechalismy jeszcze do Hsipaw, a tym bardziej do Mandalay .

Jednak ostatnie kilka wieczorków spedziłem na przygotowywaniu slideshow z pewnego miejsca w Mandalay, więc tak trochę poza kolejnością wklejam poniżej.

Mandalay Jetty to takie miejsce z nieco innej epoki. Jeśli gdzieś w Birmie czas jezcze stoi w miejscu to własnie między innymi tam. Czarna , nasiąknięta starym , żużytym olejem ziemia , kwaśny zapach i dużo, dużo ciężko pracujących ludzi.......dzieci też. Bez taryfy ulgowej.

Zapraszam na slideshow (muzyka może się podobać albo nie.....). Niestety konwerja w serwisie Vimeo obniżyła rozdzielczość , więc nie oglądacie filmiku w wystarczającej ostrości.

Jeśli ktoś mimo to chciałby obejrzeć również wszystkie pojedyncze zdjęcia w maksymalnej rozdzielczości to zapraszam na swoją stronkę do albumu "Mandalay Jettty".

Moje zdjęcia z różnych, dziwnych miejsc http://tom-gdynia.jalbum.net/   Music 2

janjus
Obrazek użytkownika janjus
Offline
Ostatnio: 2 lata 4 miesiące temu
Rejestracja: 04 wrz 2013

Tomek,

  RewelacjaYahoo

Nie będę komentował,bo brak mi słów.Rozbudziłem się od razu.

  Pięknie przedstawiłeś jak wygląda tam życie.Szok*Shok

Żeglarstwo – najdroższy sposób najmniej wygodnego spędzania czasu.

marinik
Obrazek użytkownika marinik
Offline
Ostatnio: 3 miesiące 4 tygodnie temu
Rejestracja: 04 wrz 2013

Nadrobilem zaleglosci. Tomku - nie TY dziekuj, to ja dziekuje za kolejna porcje fascynujacej podrozy. Filmik smuci - tamta rzeczywistosc smuci.

Tom-Gdynia
Obrazek użytkownika Tom-Gdynia
Offline
Ostatnio: 3 lata 3 miesiące temu
Rejestracja: 04 wrz 2013

No tak niestety tam życie wyglada. A może i stety, bo w końcu jadąc do Birmy nie spodziewałem się drugiej Tajlandii tylko kraju o 40 lat do tyłu.... Niestety jednak w tą scenę wplecione są całkiem małe, pracujące dzieci (10-13 lat), których tam być nie powinno. Nie ma ich tam aż tak wiele znowu, większość się bawi lub zalega w prowizorycznych chatkach, ale jednak...

To pokazuje, że problem jest głębszy. One po prostu MUSZĄ pracować, nie mają wyjścia.

Domki na palach, które widzicie na zdjęciach ze slideshow to wioski po drugiej stronie dopływu Irawaddy. Natomiast cała przystań obklejona jest czymś w rodzaju szałasów (kawałek daszku na 4-rech palikach). Tam żyją całe , wieloosobowe rodziny. W zasadzie tylko śpią , gotują i  jedzą , bo resztę czasu wypełnia im praca związana z przeładunkami... Świnie odpoczywają obok szałasów. Pełna prowizorka, czyli najbardziej trwała rzecz pod słońcem.

Moje zdjęcia z różnych, dziwnych miejsc http://tom-gdynia.jalbum.net/   Music 2

Ewela
Obrazek użytkownika Ewela
Offline
Ostatnio: 10 lat 1 tydzień temu
Rejestracja: 05 sty 2014

Spektakularne zdjęcia! Jesteś bardzo utalentowanym fotografem. Jaki masz sprzęt i szkiełka? Pozdrawiam!

Ps. Jakies namiary na Twoją stronę internetową czy bloga? Chętnie będe odwiedzać!

Tom-Gdynia
Obrazek użytkownika Tom-Gdynia
Offline
Ostatnio: 3 lata 3 miesiące temu
Rejestracja: 04 wrz 2013

Ewela, dzięki Biggrin

Namiary na moją stronę gdzieś się ciągle tu przewijają. Mam w podpisie, ale podpis przy niektórych postach się podłącza, przy innych nie....

W każdym razie wrzucam linka :  Photo albums by Tom-gdynia - Profile page

Co do bloga - to nic nie piszę. To znaczy tutaj na forum trochę. Na więcej nie ma czasu i zapału, a także nie ma powodu, bo na codzień to pracuję a nie podróżuję, więc nie miałbym nic ciekawego do powiedzenia (napisania).

Co do aparatu i szkiełek. Pstrykam Nikonami: d90 i d700 + szkiełka raczej z lini profi. (czyli linia f2.8 oraz jasna stałka f1.4)

Pozdrawiam.

Tomek

Moje zdjęcia z różnych, dziwnych miejsc http://tom-gdynia.jalbum.net/   Music 2

KIWI
Obrazek użytkownika KIWI
Offline
Ostatnio: 8 lat 7 miesięcy temu
Rejestracja: 05 wrz 2013

Relacja wymiata a zdjęcia to dzieła sztuki Shok .Nadrabiam zaległości i nie śpieszę się wcale Shok .Oglądam ,czytam,wracam ,oglądam a jak inaczej .Gratuluję wyczucia i Takiego oka Good

- Kocham ptaszki i podróże, te małe i duże ...

olla123
Obrazek użytkownika olla123
Offline
Ostatnio: 1 rok 10 miesięcy temu
Rejestracja: 08 wrz 2013

Tomek, kiedy nastepny odcinek ?? Scratch one-s head 

momita
Obrazek użytkownika momita
Offline
Ostatnio: 4 lata 3 miesiące temu
Rejestracja: 03 wrz 2013

Tomek, ja wszytko rozumiem, ale za chwilę z tego zrobi się relacja wielopokoleniowa......i do końca tej relacji nie dożyję.....i może nasze wnuki spotka ten zaszczyt - czekamy na koniec relacji, bo niebawem jedziesz w nową podróż i jak wrócisz to nie ominie Cie następna relacja do skrobania...:) Zresztą takie lazurki - dziewczyny by Cie rozszarłąły jakbyś słowa nie skrobnął....:-D

Mam tylko nadzieję, ze nie zamierzasz zrobić coś oryginalnego i przedstawić Filipiny w stylu retro back&white - to byłaby niespodzianka Mosking

Wracając do zdjęc z Jetty - bardzo fajnie skomponowane zdjęcia - moje ulubione z 10:40 Good

P.S POWIADAJĄ w świecie, ze męzczyzna poznac po tym jak konczy, nie jak zaczyna......tak mi sie jakoś przypomniało to powidzenie, tak jakoś  CHYBA bez powodu Kiss 3    

olla123
Obrazek użytkownika olla123
Offline
Ostatnio: 1 rok 10 miesięcy temu
Rejestracja: 08 wrz 2013

Tomek, ja juz pisalam na ktoryms watku zeby cie pogonili z ta relacja Wink bo za chwile beda Filipiny i ci sie nawarstwi. A tak poza tym to moze jednak sprobowalbys jeszcze raz indyjska, ta ktora skasowales na starym forum??

Strony

Wyszukaj w trip4cheap