--------------------

____________________

 

 

 



Filipiny 2016 - El Nido/ Panglao/Bohol /Oslob- Raj i Piekło w jednym...

317 posts / 0 nowych
Ostatni wpis
Strony
Aga24
Obrazek użytkownika Aga24
Offline
Ostatnio: 4 lata 5 miesięcy temu
Rejestracja: 01 lip 2014

Dziękuje wam kochani za wszystkie wpisy i wskazówki, to ważne dla mnie co chcecie wiedzieć - także jesli macie jakiekolwiek pytania, wątpliwości pytajcie śmiało, póki pamięć w miare swieża Biggrin

życie to nieustająca podróż

Aga24
Obrazek użytkownika Aga24
Offline
Ostatnio: 4 lata 5 miesięcy temu
Rejestracja: 01 lip 2014

No więc na czym to skończyliśmy??? a na kurczakach Biggrin

No więć obiadek sie pomału griluje, a my spokojnie docieramy na pierwszy postój na przesliczną plażyczkę, i co jest chyba najlepszą niespodzianką - jesteśmy na niej zupełnie sami Yahoo

Plaża jest długa i szeroka, po lewej stronie znajduje się domek do którego można wejść po schodkach i podziwiać horyzont jak długi i szeroki...W tłe wysepki mieści się zagajniczek z palmami i piasek bielusieńki, a w tłe oczywiście wielkie góry...no kolejny raj można tak rzec...któryś z kolei, ale człowiek absolutnie nie czuje żadnego znudzenia, a wręcz niedosyt...*man_in_love*

Woda jest dziś troche niespokojna, kąpiele sie odbyły, ale jak mnie porwało raz to juz potem sie nie zapuszczałam dalej Crazy

Zwróćcie uwagę na chłpoaka , który jest w wodzie przy łodzi- w zasadzie przy samym brzegu -jak jest głęboko juz pare kroków od samej plaży !!!

I tutaj można się żdziwić bo szybko grunt sie kończy i raczej jeśli nie pływacie za dobrze przy takich prądach radzę nie ryzykować Boredom

Łukasz opowiadał mi, że jak snurkował to widział pod wodą jak się w jednym miejscu zrobiła dosłownie czarna głębia i przepaść...jakby odcięta ściana !!

BYŁY TEZ WARIACJE WODNE ROFL 

JK JUZ PISAŁM WCZESNIEJ JEMY DZIS NA PLAŻY- poniewaz nie miałam okazji wcześniej oglądać jak sie dla nas przygotowywało jedzonko, postanowiłam tego dnia skorzystać z okazji i przyjżeć się z bliska  oraz nagrać co nieco, aby wam pokazać i mieć również wspaniałą pamiątkę. No fajna to atrakcja pooglądac jak kucharzą Biggrin

Cóż za precyzja w siekaniu, heehe- mogłabym miec takiego kucharza w domu Ok

Sami popatrzcie jak nasz Nico sie starał 

Takie mieliśmy widoki jedząc pyszności pod palemką....najlepsza była dzis sałatka z ziemniaków z ananasem !!!

Po super relaksie wszyscy się ładujemy na łódż i płyniemy dalej....ale zanim wam pokaże dalszy raj to najpierw zobaczcie jak sobie załatwiłam stopy na wczorajszym spacerze po Las Cabanas- nawet sobie nie wyobrażacie jaki był problem założyć buty do wody Shok  a tak przyjemnie się chodziło...hehehehe  Dash 1

Płyniemy sobie dalej....

 

życie to nieustająca podróż

anusia
Obrazek użytkownika anusia
Offline
Ostatnio: 4 lata 4 miesiące temu
Rejestracja: 03 wrz 2013

Było tu już wiele relacji z Filipin, większość jak nie wszystkie pokazywała tylko te "piekne" zakamarki Filipin. Każdy wybiera Corong bo tak ją pokazywano, jako piękną, idylliczną...Aga jesteś 1 osobą, która pokazała ją taka jaka jest, z tym całym syfem a nie tylko ładnie wykadrowane kawałki. Do rozmowy z Tobą, do Twoich zdjęć brałam pod uwagę tylko spanko tam, wciąż jestem w szoku jak ta plaża wygląda a daleko mi do księżniczek wybierających złote klamki, lubie mały hardocore Biggrin lubię czasem spartańskie warunki Biggrin

Generalnie wiedziałam jakich warunków "hotelowych" się spodziewać, i tu nie jestem zaskoczona ale co do plaży to jestem Shok dzięki Aga bo już wiem gdzie mam szukać spanka Biggrin

Mara
Obrazek użytkownika Mara
Offline
Ostatnio: 3 lata 3 miesiące temu
Rejestracja: 04 wrz 2013

Ania  @ Były Filipiny nie wykadrowane ujecia syficznych Filipin i wpisy pt. tytułem : Filipiny kraj  ogromnych kontrastów. Wspomniałam o tym za pierwszym razem : iz na Filipinach, tuż za płotem hotelu natrafimy na obrazki jakich nie widzielismy do tej pory. Po pierwszym powrocie już napisałam, ze Filipiny to bieda wciskająca  w fotel - ale ja to ja Smile Wiadomo jedna opinia sie nie liczy !!!!!!  Ale w sieci jest wystarczajaco duzo informacji, by posklejać sobie obraz Filipin. Nie mniej WIELKIE  oklaski dla Agi -  za pokazanie regionu EL Nido bez sciemy  rejonami - plazami. Dzieki tej relacji mozna sobie usystematyzować info.  tj. o  tym ze coron coron to filipinski syf, to słyszałam.  O tym, ze w miasteczku najlepiej zamieszkać - tez wiedziałam. Nie wiedziałam jednak,  ze tak pieknie sie rozrasta na boki samo EL Nido - hmm tego nie wiedziałam tak do konca.  Las Cabanas zaskoczyło mnie na plus w relacji Agi. I info o bankomacie - maga przydatne. 

www. Podróże z globusem w torebce, gdzie skrobię swe relacje od czasu do czasu  Dirol

edyta11
Obrazek użytkownika edyta11
Offline
Ostatnio: 3 lata 4 miesiące temu
Rejestracja: 02 lis 2013

Mara jak cie kocham nie bierz tego do siebie...pamiętasz gdy pozkazywałas zdjecia...były tlumy - pokazywałaś bez retuszu....też nie kazdemu się to podobalo. ja tobie nigdy nie powiem ze coś ściemniasz czy niedoopisujesz ( o ile jest takie słowo;0) ty po prostu kochasz te filipiny z jakiegoś powodu:)

ale są tu relacje osób faktycznie z samymi ochami i achamia - nawet z etycznego punktu widzenia i takiej uczciwości wobec innych uważam ze powinno sie pokazywać miejsca tak by były i jasne i ciemne strony księżyca. Każdy z nas ma inne krytetia decyzyjne. A opowiadanie ze cos tanio....taniutko po to by inni się nakręcili i nie oszacowali budżetu nie jest ok. Różnie zbieramy na wyjazdy! są wśród nas i tacy którzy cały rok oszczędzają i licza się z kazdym groszem - co nie znaczy ze nie marzą nie pragną i nie chcą tam być i gdy już trafiają - wychodzi na jaw jak koleżanki.koledzy coś podkręcili. Pokazujemy najfajniejsze foty by innni wzdychali a otoczenie jest różne - czemu tego nie pokazać?

ja też c Aga dziękuję. Powiem tak: po relacjach z ochami i achami wcale nie miałam ochoty lecieć. Po twojej zaczynam rozważać - choć nie jestem jak wiesz typowym zwierzęciem plażowym:) Raz jeszcze dziękuję. Tobie Mara też - za foty z tlumami - wiem ze Boracay nie dla mnie i to jest cenne i uczciwe kobieto!: więc mi się tu nie bij w piersi. Nie ty!  

...................................................................
www.smakowanie-swiata.pl
....................................................................

Aga24
Obrazek użytkownika Aga24
Offline
Ostatnio: 4 lata 5 miesięcy temu
Rejestracja: 01 lip 2014

No dziewczyniki jak ja was kocham- podpisuje sie pod tym dwiema nogami i rekoma Good  ciemne strony księżyca sa równiez jak najbardzeij istotne!!!!

życie to nieustająca podróż

Aga24
Obrazek użytkownika Aga24
Offline
Ostatnio: 4 lata 5 miesięcy temu
Rejestracja: 01 lip 2014

Dobra to lecimy dalej z tym koksem Biggrin

W drodze na Helicopter Island z uwagi na wysoki stan wody i duże fale omijamy dwie plażyczki - Hidden Beach i Secret Beach- do dziś nie moge odżałować, że na secret beach nie dotarłam Sad gdyz oprócz Pinagbuyutan Island była to moja druga wymarzona najbardziej wyczekiwana plazyczka- jest przepiekna, malutka, ukryta w strzelistych skałakach z krystaliczną wodą i palmami dośc rzadko rozstawionymi- totalna robinsonada...

Faktycznie woda na Tour C była naprawde wysoka, łódż czasem tak bujała, że woda w zasadzie zalewała wszystkich na pokładzie- ogólnie bylismy non stop cali mokrzy, co dziwne nie wszędzie tak było. Z uwagi na to, że Tour C ma w planie wysepki najdalej oddalone od El Nido pogoda jest tutaj bardzo istotna, do tego wypływa sie juz w naprawde otwarte wody i wiatr równiez również daje się we znaki- koniecznie trzeba mieć coś do okrycia- inaczej łep wam urwie!!!! Biggrin  Dla nas była to najmniej udana wycieczka pod względem odwiedzonych miejsc, choć uważana jest za najlepszą . 

No więc płyniemy i płyniemy i tak płyniemy jakies chyba 30 minut Wacko  wyspy jakiejkolwiek na horyzoncie brak- widac za to olbrzymie skały, jakieś góry wystające z wody, jedna przy drugiej , czasami jak w zatoce wietnamnskiej, a fale cudownie rozbijają sie o brzegi tych strzelistych skał Prankster 2   zdjęć brak bo bujało na maxa i ciężko było złapać jakikolwiek dobry kadr. No powiem wam, że juz sobie myslałam jak my wrócimy potem - ale nie było tak zle bo wróciliśmy zupełnie inną drogą, szybciej.

Dopływamy wkońcu do Helicopter Island - stoi kilka łódeczek, niektórzy mają tu lunch, ale i tak jest fajnie pusto!

Plaża jest dość długa , tworzy niesamowitą panoramę, dużą przestrzeń,  a poza tym jest to również fajne miejsce do snurkowania, woda jest przejżysta i fajne pod wodą rózne widoczki...ja nie snurkuje, delektuje sie piaseczkiem i oglądam wszystkie dostępne kąty- Łukasz w zamian za to foty robi pod wodą, także sie uzupełniamy Good

Tutaj w zatoczce mega spokojna woda- jakby zupełnie inne rejony

Łukasz opowiadał mi, że tutaj pod wodą fajna była widoczna taka ściana przepaści- było płytko, piaseczek i nagle jakby wszystko sie odcięło i widać tylko wielką czarną głebie... 

życie to nieustająca podróż

Aga24
Obrazek użytkownika Aga24
Offline
Ostatnio: 4 lata 5 miesięcy temu
Rejestracja: 01 lip 2014

Z Helicopter Island płyniemy kawałek do ostatniej wysepki MATINLOC ISLAND - To plażyczka na której znajduje sie opuszczony jakby niedokończony teren jakiegos hotelu, czy czegokolowiek innego co miało tu byc wybudowane, ale zostało niedokończone i poprostu tak stoi opuszczone i gnije, oraz urokliwa kapliczka. Wszystko jest porośnięte zielenią co dodaje uroku temu miejscu. W środku obok kapliczki znajduja sie schody wyryte w skale po których można wejść na niesamowity punkt widokowy- poniewaz nie są to piękne, wygładzone schody ja nie ryzykowałam i zostałam na dole, poszedł tylko Łukasz- na samej górze można sie przemieszczać między skałkami, teren jest bardzo nierówny i poprostu  można sobie nogę rozwalić, czy wpaść w jakąś szczeline- ponieważ mi zycie zbyt miłe poszłam w druga stronę, gdzie jest długi pomost , a widoki z niego są mega !!!! Pomost betonowy, masywny, długi, mały spacerownik dosłownie ciągnię się w głąb wody- po lewej i prawej stronie widok na skały....  Mozna tez wejśc na samą górę tego opuszczonego lokum gdzie widoki są naprawde zapierające dech w piersiach. 

 Z zacumowaniem na tej wysepce mieliśmy wiele problemów. Ponieważ podpłyneło tam kilka łodzi, trzeba było stać w kolejce i czekać, aż sie zwolni dostęp do pomostu- ale szanse na to małe, poniewaz łodzie stoją tam dość długo i czekają aż ich turyści wszystko obejrzą. Tu panuje zasada- która łodż pierwsza ta lepsza!!

Jest jeszcze jedna opcja - można podpłynąć z drugiej strony, od malutkiej plażyczki, ale tutaj nie damy rady ponieważ nasza łódź jest za duża- nie zacumuje Shok  

No to odpływamy pare razy w prawo raz w lewo- już nadzieję straciłam, że wogóle zejdziemy na tą wysepkę Sad  ale kurcze nie może tak być- przeciez nie ominiemy trzeciej atrakcji...wrrrr.....decyzja - podpływamy jak najbliżej sie da od małej plazyczki i poprostu płyniemy samodzielnie do brzegu- trudno- mus to mus- fale sa dośc duże, ale damy rade- tak robią tez ludzie z innych łodzi- niektórzy ładują się wprost na skałki i po nich próbują iść - co chwila sponiewierani trzaskiem wody *crazy*...hahahaaha no widok bezcenny ile to człowiek potrafi znieść aby do raju się dostać Lol

Widok z wody 

Tutaj mozna wejśc po tych schodkach w skale- hehe - jeśli macie lęk przestrzeni to sie zastanówcie!

Z pomostu widok na lewo

na prawo

SAM POMOST - WIDOKI I PRZESTRZEN BEZCENNE!!!

 

życie to nieustająca podróż

kasiakrotoszyn
Obrazek użytkownika kasiakrotoszyn
Offline
Ostatnio: 4 miesiące 2 tygodnie temu
Rejestracja: 11 wrz 2013

Mało pamiętam z tych wszystkich nazw, ale bardziej pamiętam spoty snurkowe.

Może będzie to cenna informacja dla stworów wodnych.

............

To miejsce, o których pisała Aga, że Łukasz widział ścianę to tzw. Star Beach.

Jest to miejsce w TOP 5 Filipińskich spotów podwodnych. My byliśmy na TOUR C łącznie 3 razy, właśnie ze względu na to miejsce.

Przepiękna ściana, cudna głębia, ilości żółwi z maluchami w tym miejscu - niepoliczalna. Biggrin

Jak ktoś czuje się na siłach można kierując się W LEWO dopłynąć do pustych plażyczek w skałkach - totalne odludzie.

Mi TOUR C przypasował właśnie ze względu na rafy i skałki, na które włazić uwielbiamy, no i było fajne konkretne płynięcie filipińską łupinką.

"JEŚLI POTRAFISZ COŚ WYMARZYĆ,
POTRAFISZ TAKŻE TO OSIĄGNĄĆ..."
Walt Disney

Antenka
Obrazek użytkownika Antenka
Offline
Ostatnio: 5 lat 1 miesiąc temu
Rejestracja: 23 paź 2013

Aga- doczytałam, dooglądałam i czekam na cd. I wielki szacun za całokształt Good Good Smile

Strony

Wyszukaj w trip4cheap