--------------------

____________________

 

 

 



Polanica i „okolice” – wrzesień 2021

248 posts / 0 nowych
Ostatni wpis
Strony
ssstu-6
Obrazek użytkownika ssstu-6
Offline
Ostatnio: 4 godziny 56 minut temu
Rejestracja: 31 maj 2016

...taaa, jak i na pocztówkach sprzed lat tak i na Twoich fotkach..."kamienie mówią po niemiecku" ; )

...no to w drogę... żeby się oburzać i podziwiać
...zdumiewać i wzruszać ramionami...wybrzydzać i zachwycać...Radoslav

Asia-A
Obrazek użytkownika Asia-A
Offline
Ostatnio: 4 godziny 33 minuty temu
Rejestracja: 01 wrz 2015

 

To idziemy do Parku Szachowego, który powstał tak jak w wcześniej opisany Dom Zdrojowy i Pijalnia na początku XX wieku. Od parku, w którym byliśmy dzieli go tylko uliczka.

 

W tej części parku urzekły mnie najbardziej piękne hortensje.

 

Ba poniższym zdjęciu fontanna liniowa (te dziurki w kafelkach) niestety wtedy nieczynna i dalej  fontanna kaskadowa.

Fontanna kaskadowa mieści się za tym co na górnym zdjęciu.

 

 Fotka z neta fontanny liniowej

Fontanna liniowa, Polanica-Zdrój

Bye Zobacz mnie na Facebooku Relaks na drutach! Yes 3

Asia-A
Obrazek użytkownika Asia-A
Offline
Ostatnio: 4 godziny 33 minuty temu
Rejestracja: 01 wrz 2015

Pora już taka, że szukamy miejsca na kolację. Wybieramy Polskie Smaki. I to jest dobry wybór. Półmisek z różnościami całkowicie nas zadawala i zapełnia brzuszki. Nie ma już miejsca na żadne desery.

 

Bye Zobacz mnie na Facebooku Relaks na drutach! Yes 3

Nel
Obrazek użytkownika Nel
Offline
Ostatnio: 6 godzin 33 minuty temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

mniam, pięknie podane i apetycznie wygląda Good

No trip no life

ssstu-6
Obrazek użytkownika ssstu-6
Offline
Ostatnio: 4 godziny 56 minut temu
Rejestracja: 31 maj 2016

...nio, fajnie podane i "na oko" smakowite !!!! : )

...no to w drogę... żeby się oburzać i podziwiać
...zdumiewać i wzruszać ramionami...wybrzydzać i zachwycać...Radoslav

Basia A.
Obrazek użytkownika Basia A.
Offline
Ostatnio: 7 godzin 50 minut temu
Rejestracja: 15 lip 2017

W Polanicy w sumie są dwie knajpy, które wszyscy polecają - robiłam research przed wyjazdem, a w dzisiejszych czasach, na facebooku na grupach dotyczących gastronomii jest to dość łatwe. Polecane były właśnie Polskie smaki i la nonna, którą też kiedyś odwiedziliśmy. Obie knajpy w samym centrum tego uzdrowiskowej części, zupełnie różne, bo jedna z polską kuchnią, druga z włoską - należą do tego samego właściciela. 

Choć nam chyba bardziej przypasowały te Polskie Smaki, a propozycja półmiska chyba była najlepszą opcją

Asia-A
Obrazek użytkownika Asia-A
Offline
Ostatnio: 4 godziny 33 minuty temu
Rejestracja: 01 wrz 2015

Zapominałam Wam jeszcze pokazać w Parku Szachowym kamienie z  ważnymi dla Polanicy datami. Poniżej kilka przykladowych.

Informacja z neta: „Nocą z 22 na 23 lipca 1998 r. rzeka Bystrzyca Dusznicka w kilkadziesiąt minut zamieniła się w potwora. Przez pięć godzin w Polanicy-Zdroju spadło 140 mm deszczu. Woda zerwała wszystkie mosty w centrum. Nie było elektryczności, gazu, wody pitnej, łączności telefonicznej. Ukończony rok wcześniej reprezentacyjny Deptak przestał istnieć. Powódź zniszczyła kilkanaście budynków mieszkalnych, a wiele nadawało się już tylko do rozbiórki. Ogromnym wysiłkiem całej społeczności miasta w krótkim czasie udało się nie tylko odbudować zniszczenia, ale uczynić miasto jeszcze piękniejszym.”

Bye Zobacz mnie na Facebooku Relaks na drutach! Yes 3

papuas
Obrazek użytkownika papuas
Online
Ostatnio: 1 godzina 38 minut temu
Rejestracja: 22 maj 2021

witam! powrócony i  ...  w Polanicy w parku szachowym to najważniejszy jest siedzący na ławeczce szachista  Biggrin  a my korzystaliśmy z mniej okrzyczanej restauracyjki obok  polskich smaków i też byliśmy happy

papuas

Asia-A
Obrazek użytkownika Asia-A
Offline
Ostatnio: 4 godziny 33 minuty temu
Rejestracja: 01 wrz 2015

Papuas, to daj namiary gdzie jedliście, skorzystamy następnym razem.

Następny dzień zapowiada się pięknie. Nie mieliśmy wcześniej planu. Postanawiamy pojechać pod do Karlowa  i iść na Szczeliniec Wielki . Dojeżdżamy i parkujemy na przgotowanym parkingu. Samochodów mało ale zaraz pojawia się parkingowy i kasuje bilecik (chyba 10 zł jak dobrze pamiętam). Dochodzimy do szlaku.

Tu zaczyna być coraz więcej ludzi. Pełno tu straganów z różnościami,  jedzeniem. Kurczę, czy dobrze wybraliśmy ? Jest wtorek, dzień pracy i tyle ludzi?

Mijamy po lewej ładne domki drewniane (podobne do tych jak koło Żywca). Widzieliśmy je szukając noclegów i wydawały się ok. Ale zdjęcia nie pokazywały takiej lokalizacji – wydawały się być w cichym ustronnym miejscu. Nie pamiętam, czy wydały nam się za drogie, czy były zajęte w naszym terminie – szczęście że się nie zdecydowaliśmy na to miejsce. Dodatkowo domki bardzo blisko siebie.

Bye Zobacz mnie na Facebooku Relaks na drutach! Yes 3

Asia-A
Obrazek użytkownika Asia-A
Offline
Ostatnio: 4 godziny 33 minuty temu
Rejestracja: 01 wrz 2015

To zaczynamy „wspinaczkę”. Jeśli chodzi o ludzi to jeszcze nie ma dramatu. Ale co rusz mija się grupki odpoczywających. Z racji tego, że duże odcinki po schodach w górę i my przystajemy parę razy dla uspokojenia tętna.

 

 

 

 

 

 

 

 

I dochodzimy do szczytu.

Bye Zobacz mnie na Facebooku Relaks na drutach! Yes 3

Strony

Wyszukaj w trip4cheap