--------------------

____________________

 

 

 



Puma w Szanghaju - 2010

111 posts / 0 nowych
Ostatni wpis
Strony
anusia
Obrazek użytkownika anusia
Offline
Ostatnio: 4 lata 3 miesiące temu
Rejestracja: 03 wrz 2013

Puma Diablo gdzie c.d. ? Diablo

puma
Obrazek użytkownika puma
Offline
Ostatnio: 8 lat 5 miesięcy temu
Rejestracja: 04 wrz 2013

Nelciu.....obiecałam, więc jestem , choć nie wiem jaki będzie efekt.....bo działam jeszcze na starym laptopie....a on pracuje najwyżej 15 minut. Wiec do rzeczy.

Wieczorem postanawiamy zobaczyć dwa najwyższe (wówczas) budynki Szanghaju, czyli wieżę telewizyjna i tzw.otwieracz. Niestety pod wieżą telewizyjna kłębi się tłum ludzi....kolejka na kilka godzin...postanawiamy więc wybrać stanie w kolejce do wjazdu do najwyższego bydynku w Szanghaju , czyli wspomnianego "otwieracza "

puma
Obrazek użytkownika puma
Offline
Ostatnio: 8 lat 5 miesięcy temu
Rejestracja: 04 wrz 2013

Budynek ten jest popularnie zwany "otwieraczem" ponieważ zakończenie budynku przypomnina swoim kształtem otwieracz do butelek. kilkoma windami wjeżdża się na ten waski pomost , nad wolną przestrzenią......pod nogami ma się szklane przezroczyste płyty, a boki są lekko nachylone pod kątem 60 stopni....także nie jest to pomieszczenie dla osób, które maja lęk wysokości.Jako że do dziś dnia nie odnalazlam reszty zdjęć to niestety .....tylko marny wycinek. Tu na dole zaczyna sie kolejka i o dziwo by la duuuzo krótsza niż ta pod wieżą telewizyjną....wszyscy przechodzą również kontrolę bezpieczeństwa czyli torby na taśmę, wszystkie butelki z napojami do kosza

i po zmianie kliku wind, odetkaniu uszu...jesteśmy już u góry.....widok na rzekę

To zdjęcie z niższego poziomu....gdzieś w szybie odbija się winda

Tu trochę widać wychylenie szklanych ścian......mnie się tam baardzo podobało

puma
Obrazek użytkownika puma
Offline
Ostatnio: 8 lat 5 miesięcy temu
Rejestracja: 04 wrz 2013

I już jesteśmy na dole ......

momita
Obrazek użytkownika momita
Offline
Ostatnio: 4 lata 2 miesiące temu
Rejestracja: 03 wrz 2013

Noooo Pumcia z robotą ruszyła.....:)

Ten otwieracz bardzo mi sie podoba, to taka wizytówka dla Szanghaju jak Zygzaczek dla HongKongu..:) 

apisek
Obrazek użytkownika apisek
Offline
Ostatnio: 7 miesięcy 2 dni temu
Rejestracja: 08 wrz 2013

Pumciu, miałam trochę przerwy  w życiorysie i dopiero dziś odnalazłam Twoją relację. Na starym forum też mi jakoś umknęła....

Dotychczas "chińskie klimaty" były mi obce, ale już za tydzień będę w Hongkongu, więc oswajam się z chińszczyzną......

Podobnie jak Ty - będę zdana tylko na siębie, bo mąż będzie zajęty swoimi sprawami.

Dzięki za fotki i wprowadzenie w temat, no i czekam na cd.

Mariola

puma
Obrazek użytkownika puma
Offline
Ostatnio: 8 lat 5 miesięcy temu
Rejestracja: 04 wrz 2013

Apisku bardzo się cieszę że mnie znalazłaś.......piszę szybciutko.....

Ponieważ byliśmy w Szanghaju w okresie trwających własnie targow Expo to centrum Szanghaju było naprawdę przepięknie oświetlone

puma
Obrazek użytkownika puma
Offline
Ostatnio: 8 lat 5 miesięcy temu
Rejestracja: 04 wrz 2013

Mimo ze relacja pisana jest po 3 latach..... ja mam wrażenie jakbym tam była z 30 lat temu...teraz zabieram Was do Suzhou......mam wrażenie ze zdjęcia są trochę wymieszane, ale nie jestem w stanie tego stwierdzić, wszystko jest do siebie podobne.

Od stuleci Suzhou było uznawane za jedno z najpiękniejszych miast Państwa Środka. Stare chińskie przysłowie mówi: "W niebie jest raj, a w Chinach raj jest w Suzhou i Hangzhou". Miasto jest jednym z najstarszych miast w dorzeczy rzeki Jangcy. . Dawniej miasto przecinało czternaście kanałów biegnących z ze wschodu na zachód oraz sześć z północy na południe. Do dnia dzisiejszego zachowała się znaczna część dawnego systemu kanałów z malowniczymi, łukowymi mostkami, bielonymi domami odbijającymi się w wodzie, z.Glowna atrakcja miasta są ogrody. Uważa się, że chińska sztuka zakładania ogrodów pochodzi właśnie stąd.rody Suzhou są najczęściej ogrodami zamkniętymi, ogrodzonymi wysokimi murami. Wchodzi się do nich ozdobnymi bramami. Każdy ogród stanowi pewną całość, ma swoistą harmonię i mimo upływu wiekow nadal hipnotyzuja swoim pieknem, niepowtarzalnym klimatem i spokojem

Nel
Obrazek użytkownika Nel
Offline
Ostatnio: 6 godzin 32 minuty temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

Bedzie "wenecja" po chinsku SUPER Smile Pumcia  GoodMail 1Good

No trip no life

puma
Obrazek użytkownika puma
Offline
Ostatnio: 8 lat 5 miesięcy temu
Rejestracja: 04 wrz 2013

Nio Nelciu checi sa......ale stary wylacza sie po 15 minutach, nowy jeszcze nie gotowy......ale Suzhou dokoncze..... I-m so happy 

Strony

Wyszukaj w trip4cheap