--------------------

____________________

 

 

 



Singapur-Bali-Nusa Lembongan -lipiec/sierpień 2015

269 posts / 0 nowych
Ostatni wpis
Strony
korolowa
Obrazek użytkownika korolowa
Offline
Ostatnio: 4 lata 7 miesięcy temu
Rejestracja: 24 lut 2014

Tom, ja tak własnie podrózuje, musze miec czas na dane miejsce, nacieszyć się nim, posapacerować, po prostu pobyć - zupełnie nie odnalazłabym się w tak zwanym "zaliczaniu" szybkim miejsc, bo nie miałabym  ztego żadnej przyjemności. 

Co do Bali - to ja jestem zachwycona, dla mnie to jest magiczne miejsce i na pewno tam wrócę, moze już za rok w wakacje.

Koniczyna - ten przewodnik Itaki kupiłam na lotnisku, trochę się przydał bo jest fajny podział na czesci wyspy i atrakcje jakie w tych częsciach wystepują, dzięki temu usesttmatyzowałam to sobie, z drugiej strony nie było tam nic odkrywczego, w necie jest dużo wiecej informacji, tyle że rozrzuconych i trzeba samemu sobie z nimi ład i porządek zrobic.

Nel
Obrazek użytkownika Nel
Offline
Ostatnio: 20 godzin 19 minut temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

Kolorowa, fajnie ze wrocilas do pisania Preved

indonezyjska  Mućka super  Good

No trip no life

korolowa
Obrazek użytkownika korolowa
Offline
Ostatnio: 4 lata 7 miesięcy temu
Rejestracja: 24 lut 2014

w to miejsce, które obfotografowałam wzdłuz i wszerz wybrałam sie również z rana, bo wiadomo, widoki zupełnie inne, a więc ponownie zapraszam do teoretycznie tych samych,ale jakże innych widoczków.

  

  

jedna z mijanych po drodze villi do wynajęcia, bardzo przyjemne wnętrze i spokojnie mogłabym sobie tu pomieszkać Biggrin

akurat był czas sprzątania i mogłam wejść do środka

  

  

korolowa
Obrazek użytkownika korolowa
Offline
Ostatnio: 4 lata 7 miesięcy temu
Rejestracja: 24 lut 2014

tym razem spacer obejmował przejście przez całą głowną plaże wyspy, choć nie jest to plaża taka do wypoczynku - przypływa tu dużo łódek z zaopatrzeniem itp, plażować można jak już to tylko na krańcach plaży, po prawej i lewej stornie. Tu tu zlokalizowanych jest najwięcej noclegowini, ale o ile spacerowało się super, to mieszkać wolałabym jednak przy Mushroombeach lub mogłabym na tym wzgórzu pięknym.

korolowa
Obrazek użytkownika korolowa
Offline
Ostatnio: 4 lata 7 miesięcy temu
Rejestracja: 24 lut 2014

  

korolowa
Obrazek użytkownika korolowa
Offline
Ostatnio: 4 lata 7 miesięcy temu
Rejestracja: 24 lut 2014

 

  

korolowa
Obrazek użytkownika korolowa
Offline
Ostatnio: 4 lata 7 miesięcy temu
Rejestracja: 24 lut 2014

  

korolowa
Obrazek użytkownika korolowa
Offline
Ostatnio: 4 lata 7 miesięcy temu
Rejestracja: 24 lut 2014

  

korolowa
Obrazek użytkownika korolowa
Offline
Ostatnio: 4 lata 7 miesięcy temu
Rejestracja: 24 lut 2014

tego dnia zrobiłam chyba z 20 km Biggrin bardzooo dlugi spacer. Jeszcze raz powtórze, że wyspa nie jest taką typową rajską wysepką z promedandą czy zdbanym deptakiem, jest taka jak widac na zdjeciach, nieoczywiście piękna, prawdziwa, z bardzo przyjaznymi mieszkańcami, i do tego ciekawa. Ostatnio dużo bardziej ciekawe wydają mi się właśnie te porozwalane domostwa i lokalni ludzie aniżeli wypielęgnowane ciągi hoteli, jeden przy drugim Biggrin i turyści leżacy plackiem na leżakach. Dlatego też, taka jestem tym miejscem zachwycona <3.

Tom-Gdynia
Obrazek użytkownika Tom-Gdynia
Offline
Ostatnio: 3 lata 3 miesiące temu
Rejestracja: 04 wrz 2013

Ale masa fotek doszła Biggrin

Wyspa prawdziwie backpackerska. Się podoba się. Gęsta zabudowa fajnie zmiksowana z chatkami dla turystów, knajpkami oraz domkami miejscowych. Nie lubię jak jest jednorodnie turystycznie. Lokalne życie musi być.

Miejscami widzę falochronik i wąski kawałek plaży-przystani, ale dalej ciągną się spore odcinki bialutkich plaż. Jak dla mnie super, w sam raz na kilkudniowy pobyt połączony z nurkowaniem. Parę godzin na łodzi i parę godzin w tych lokalnych klimatach. Gastronomia zapewne tania i dobra jak to w Indonezji.

A łązić po takim terenie faktycznie można godzinami.

Moje zdjęcia z różnych, dziwnych miejsc http://tom-gdynia.jalbum.net/   Music 2

Strony

Wyszukaj w trip4cheap