--------------------

____________________

 

 

 



Moja wielka wyprawa 2012 czyli Azja w pigułce! (Koh Tao-Koh Phangan-Bangkok-Ao Nang-Bali-Singapur-Kuala Lumpur-Hong Hong)

159 posts / 0 nowych
Ostatni wpis
Strony
bepi
Obrazek użytkownika bepi
Offline
Ostatnio: 3 lata 1 tydzień temu
Rejestracja: 04 wrz 2013

dzięki , to odpuszczam, nie chce mi się * wacko*

damian
Obrazek użytkownika damian
Offline
Ostatnio: 7 lat 8 miesięcy temu
Rejestracja: 03 wrz 2013

bepi :

Anusia jak daleko są te 2 wieżowce od lotniska KUL ?  jakby to było  parę minut to bym ewentualnie mogła iść zobaczyć  Biggrin

Petronas naprawdę robi wrażenie i jak się ma czas to warto zobaczyć... W nocy też zwłaszcza z wieży tv widać pięknie Petronas (ale tego nie widziliśmy i jeszcze zahaczymy Kuala kiedyś na noc). Nie wiem jednak jak z torbami bo jeśli z walizami się trzeba dużymi pchac to trochę upierdliwe się staje.

Autobusem się jedzie dosyc długo ale uciecha jest duża (a przynajmniej była bo może już teraz drogę naprawili). Autobus zasuwa ostro, a droga niby jest ok ale są co chwilę "uskoki" i autobus podskakuje jak by był gokartem. My siedzieliśmy na samym tyle i czasem podskakiwałem 20cm nad siedzenie, a torba na kolanach ze sprzetem na 40 cm w  górę i trzeba było ją łapać ... kilka razy wszyscy byli w szoku bo tak podskoczył autobus i każdy miał niezły ubaw Biggrin Dziwiłem sie, że dojechaliśmy na wszystkich kołach... Lol

Wizy chyba w Kuala nie było ale nie pamiętam na 100% więc trzeba sprawdzić.

bepi
Obrazek użytkownika bepi
Offline
Ostatnio: 3 lata 1 tydzień temu
Rejestracja: 04 wrz 2013

Wink dzięki Damian , czasu nie mamy za dużo na szwędaczkę, ląduje w KUL po godz. 6,00 rano , wylatuję na Bali punktualnie  o 12.00, to mój nadłuższy postój w tranzycie bo reszta w miarę spoko, myślałam że to poprostu te wieże są obok lotniska albo w odległości  spaceru lub  do parę km, to bym się tam taxi przejachała aby szybciej czas zleciał oczekiwania na kolejny  samolot  I-m so happy

anusia
Obrazek użytkownika anusia
Offline
Ostatnio: 4 lata 3 miesiące temu
Rejestracja: 03 wrz 2013

Pierwszego dnia w Hong Kongu udaliśmy się wpierw do portu by wymienić internetowy bilet big busa na faktyczny. Bilet obejmował 3 trasy, bilet na Victorię Peak, bilet na małą łódkę sampan tour, bilet na star ferry i 4 bilety na prom. Przepłynęliśmy do Hong Kongu i wsiadamy do Big Bus.

Hong Kong

Hong Kong

Budynek-Hong Kong

Budynek-Hong Kong

Budynki -Hong Kong

Budynki w Hong Kong

Budynki w Hong Kong

Wieżowce w Hong Kongu

Wieżowce w Hong Kongu

Wieżowce-Hong Kong

Wieżowce-Hong Kong

Wieżowce-Hong Kong

Hong Kong

Hong Kong-Azja

Hong Kong-wieżowce

Hong Kong-wieżowce

Drapacze chmur w Hong Kongu

Drapacze chmur w Hong Kongu

Drapacze chmur w Hong Kongu

Drapacze chmur Hong Kong

Drapacze chmur Hong Kong

Drapacze chmur Hong Kong

Hong Kong-drapacze chmur

Hong Kong-drapacze chmur

Hong Kong-drapacze chmur

Wieżowce z dołu- Hong Kong

Wieżowce-Hong Kong

Wieżowce-Hong Kong

anusia
Obrazek użytkownika anusia
Offline
Ostatnio: 4 lata 3 miesiące temu
Rejestracja: 03 wrz 2013

Man Mo Temple

Man Mo Temple

Man Mo Temple w Hong Kongu

Man Mo Temple-Hong Kong

znów wieżowceBiggrin

Hong Kong i wieżowce

Hong Kong i wieżowce

Hong Kong i wieżowce

Hong Kong i wieżowce

anusia
Obrazek użytkownika anusia
Offline
Ostatnio: 4 lata 3 miesiące temu
Rejestracja: 03 wrz 2013

Jedziemy na Victoria Peak

Stacja na Victoria Peak-Hong Kong

no i widok z góry, który zapiera dech w piersiach!

Victoria Peak

Victoria Peak-Hong Kong

Victoria Peak-Hong Kong-Azja

Victoria Peak w Hong Kongu-Azja

Victoria Peak-Hong Kong w Azji

Hong Kong-Victoria Peak

Hong Kong-widok z Victoria Peak

Widok z Victoria Peak-Hong Kong

anusia
Obrazek użytkownika anusia
Offline
Ostatnio: 4 lata 3 miesiące temu
Rejestracja: 03 wrz 2013

Ponieważ długo siedzieliśmy na Peaku musieliśmy odpuścić dalszy objazd Hong Kongu bo za mało czasu mieliśmy. Przepłynęliśmy więc na Kowloon i tam big busem objechaliśmy cały. Chcieliśmy iść na wybrzeże zobaczyć Symfonię świateł ale w wyniku nieporozumienia wsadzili nas do innego Big Busa jak się okazało na nocny objazd choć na to biletów nie mieliśmyCrazy.  Nocnych zdjęć z Big busa robić się nie dało. Po skończonej przejażdżce wysiedliśmy na Avenue of Stars i znów nie można było nas oderwać od barierkiWacko

Hong Kong nocą

Hong Kong w nocy

zuza
Obrazek użytkownika zuza
Offline
Ostatnio: 7 lat 3 miesiące temu
Rejestracja: 03 wrz 2013

bepi :

Anusia jak daleko są te 2 wieżowce od lotniska KUL ?  jakby to było  parę minut to bym ewentualnie mogła iść zobaczyć  Biggrin bo ja mam stop w Kuala Lumpur na 5 i pół godziny nim wylecę na Bali, ale zas jak mam tam jechać autobusem  godzinę , i smyczyć walizki , albo stać w korkach to mi się nie chce, no i nie wiadomo czy jak będę w tranzycie czy ja wogóle mogę opuścić to lotnisko Crazy

Bepi, my mamy 6 i pol godzinki czasu w Kuala i jak wszystko odbedzie sie o czasie to mamy zamiar uderzyc pod Petronas. Niestety, zeby wyjsc na miasto trzeba przejsc przez kontrole imigracyjna i przy powrocie na lotnisko ponownie kontrole bezpieczenstwa, a to zajmuje czasu Dash 1 no i z zakupami z bezclowki nie przejdziesz. Ty mialabys o tyle lepiej, ze startujesz z KUL skad masz bezposrednie polaczenie z centrum. Alternatywnym wyjsciem jeszcze jeszcze putrajaya , jakies pol godzinki od lotniska 

putrajaya

tylko nie wiem czy takie klimaty Was kreca  Scratch one-s head .

Anusia, Damian zdjecia sa przecudowane. Dla mnie najpiekniejsze to wlasnie te z chmurami, ktore uwielbiam Yahoo , a Hong Kong i Singapur a teraz i Bali z zamglona swiatynia i zielonymi tarasami, plaza z ogromnymi falami  sa must see Drinks .

karisss
Obrazek użytkownika karisss
Offline
Ostatnio: 4 lata 7 miesięcy temu
Rejestracja: 04 wrz 2013

anusia,ja jeszcze raz powtórze się,że zdjęcia to istnie kocurskie Biggrin porobiliście, na prawdę są wow wow wow ! Nawet HK mi się na nich podoba, który w ogóle mnie nie kręcił :D. A apopo zdjęc z KUL to uwielbiam te wszystkie zdjęcia robione z dolu z widokiem na 2 wieże razem z palemkami .Miodzio Biggrin

Asia
Obrazek użytkownika Asia
Offline
Ostatnio: 7 lat 8 miesięcy temu
Rejestracja: 04 wrz 2013

Anusia zdjęcia Hong Kongu cudo Yahoo Kocham takie klimaty i jak to ujęła Zuza absolutnie must see Clapping

...nieważne gdzie, ważne z kim...

Strony

Wyszukaj w trip4cheap