--------------------

____________________

 

 

 



Zające na Bali, czerwiec 2014

374 wpisów / 0 nowych
Ostatni wpis
Strony
Zajac1
Obrazek użytkownika Zajac1
Offline
Ostatnio: 3 lata 3 miesiące temu
Rejestracja: 26 wrz 2013

jedziemy do Kintamani zobaczyć jezioro i wulkan Batur. Po drodze telefon dzwoni jak oszalały, zaczyna mnie to drażnić, wolę zeby kierowca bł skupiony na jeździe, a nie bleblał cały czas przez telefon.

Po drodze płacimy za wjazd do geoparku i dajemy łapówkę policjantom. Panowie stoją na drodze i zatrzymują każdy pojazd, jak nie dasz w łapkę zaczynają trzepać autko, robią to podobno długo i skutecznie.

widok na jezioro i wulkan Batur

niestety pogoda była kiepska, mgła, pełne zachmurzenie i chłodno

http://zajacepoznajaswiat.blogspot.com/

Zajac1
Obrazek użytkownika Zajac1
Offline
Ostatnio: 3 lata 3 miesiące temu
Rejestracja: 26 wrz 2013

Jedziemy wyżej, ruch coraz większy, mówimy do kierowcy, że chcemy się zatrzymać i zrobić fotki, a on, że nie tutaj, że zna super miejsce z najpiękniejszym widokiem. No to jedziemy przecież on wie lepiej gdzie jest ladnie Yes 3 Jedziemy sobie jakiś czas i stwierdzamy, że wiezie nas do restauracji i na punkt widokowy, czapeczka nam skacze i mówimy, że przecież do restauracji nie chcieliśmy i wyraźnie mu to jeszcze dzisiaj rano podkreślaliśmy. On na to że się pomylił i zapomniał i że tylko pięć minut, bo musi sprawę załatwić. Ok, masz 5 minut*diablo*, a my w tym czasie zrobimy fotki. Przechodzimy przez restaurację, jedzenie to bufet, ale niezbyt zachęcający, pełno grup i indywidualnych turystów, na tarasie palca nie ma jak wcisnąć Dash 1. Koszmarne miejsce, ale widoczek jest

Wulkan Gungung Batur ma  wysokość 1.717 m n.p.m. jego  krater ma średnicę 11 km i głębokość 180 m. Oczywiście wulkan jest nadal aktywny.

 Według balijskiej legendy Siwa podzielił kiedyś świętą górę Menu na dwie części i umieścił je na Bali jako wulkany Agung i Batur, otaczane największą czcią. Batur symbolizuje pierwiastek żeński, a Agung - męski. No sobie ten pierwiastek męski oglądamy

tu jeszcze nazwa restauracji, której nie polecamy

Widoczki uwiecznione, wracamy do samochodu, ale gadziny nie ma, prawie godzinę czekaliśmy na niego, a ten beszczelniak znowu z tekstem, że on cały czas był w samochodzie i na nas czekał, no sory, ale tym razem mili nie byliśmy Aggressive i parę słów usłyszał.

Jedziemy w dół, do miejsca, w którym wcześniej chcieliśmy się zatrzymać, korki takie, że na piechotę człowiek szybciej by doszedł Sad, a cholerny telefon kierowcy cały czas dzwoni i coś mi się wydaje, że nie jest dobrze, ktoś strasznie na niego krzyczy, nie daje mu dojść do słowa, nic nie kumam.......

Wysiadamy z samochodu i idziemy na punkt widokowy, ale nie takiego widoku się spodziewałam, bidulki Cray 2 już mi się wszystkiego odechciało Cray 2

tutaj widać jaki ruch panował

Wracamy i jedziemy do Pura Besakih

http://zajacepoznajaswiat.blogspot.com/

Zajac1
Obrazek użytkownika Zajac1
Offline
Ostatnio: 3 lata 3 miesiące temu
Rejestracja: 26 wrz 2013

Droga do Besakich jest wąska, kręta i niesamowicie widokowa. Nasz kierowca jedzie jakimiś bocznymi drogami, jest mało samochodów, pędzi więc jak szalony, na niektorych zakrętach to takiego stracha miałam Shok. Najbardziej mnie wkurzało, że jedzie jak wariat i gada przez telefon, ba ktoś na niego się wydziera, a on jest coraz bardziej zdenerwowany. Zobaczył, że nie jesteśmy zadowoleni z jego pogaduszek i wyjaśnił, że nie jest zawodowym kierowcą tylko przedstawicielem handlowym, sprzedaje zawory i właśnie klient ma do niego pretensje, ze są wadliwe, nie można ich zamontować, a czas goni. Tylko chlopie co nas to obchodzi, po co brałeś tą robotę jak masz inną Dash 1

http://zajacepoznajaswiat.blogspot.com/

Mara
Obrazek użytkownika Mara
Offline
Ostatnio: 3 lata 3 miesiące temu
Rejestracja: 04 wrz 2013

Widoki wspaniale Yes 3 a 100 latek jako statysta, lekko znudzony, ale chyba do roboty to sie nie rwie, swiatynie jak z bajki, hej fajne to Bali Biggrin

www. Podróże z globusem w torebce, gdzie skrobię swe relacje od czasu do czasu  Dirol

Zajac1
Obrazek użytkownika Zajac1
Offline
Ostatnio: 3 lata 3 miesiące temu
Rejestracja: 26 wrz 2013

Dojeżdzamy na boczny parking i słyszymy, że mamy na świątynię jakieś pół godziny, bo czasu jest mało. Diablo Nerw nas chwycił, trzeba było czekać na nas w samochodzie a nie godzinę tracić, Yes 3, jak wszystko obejdzemy to wrócimy i nie licz, że zrobimy to w pół godziny.

Idziemy kupić bilety. Płacimy po 25.000 Rp i udajemy się do głównego wejścia, po drodze ignorujemy wszystkich naciągaczy, grzecznie odmawiamy każdemu i proponujemy wspinaczkę na drzewo. Jacy oni są upierdliwi, a wytrzymali......... no i jakie pomysły mają Fool. Wszysscy "strażnicy" pokonani wchodzimy na schody, przed nami Świątynia Matka w pełnej krasie.

Pura Besakih to najważniejsza i największa świątynia na Bali położona na zboczach wulkanu Agung. Dokładnie nie wiadomo kiedy powstała.  Jedne pisma datują ją na VIII w inne na XIV w i  przez wiele stuleci była rozbudowywana. Nazwa Besakih pochodzi od słowa Basuki, które oznacza „gratulacje”. Według mitologii Samudramanthana oznacza ono „węża, który oplata Górę Mandara”. Jest to kompleks składający się z ok. 30 świątyń oraz kilkuset sanktuariów położonych na tarasach połączonych licznymi schodami i chodnikami. Najważniejsze miejsce to świątynia Pura Penataran Agun. Pokonując schody dochodzimy do „candi bentar” (rozczepiona brama), a dalej na główny dziedziniec, gdzie znajduje się główne sanktuarium. Na jednym postumencie znajdują się trzy trony lotosu symbolizujące hinduską trójcę: Brahmę, Wisznu i Śiwę.

 

  

  

 

Dochodzimy do ostatniej świątyni polożonej na wzgórzu, tutaj niestety już nie wszędzie możemy wejść Pura Pengubengan.

zaczynamy schodzić w dół

 

 

Pura Besakih jest niesamowita, wspaniała, magiczna i naj naj, naprawdę warto ją zobaczyć i poczuć panującą tam atmosferę. Trzeba jednak uzbroić się w ogromną cierpliwość i nie dać się naciągnąć.

http://zajacepoznajaswiat.blogspot.com/

.
Obrazek użytkownika .
Offline
Ostatnio: 9 lat 1 miesiąc temu
Rejestracja: 04 wrz 2013

Zajączki, a Wy temu kierowcy płaciliście " z góry" ??

jeśli tak, to przynajmniej drogę na lotnisko mieliście za free Biggrin

.

Zajac1
Obrazek użytkownika Zajac1
Offline
Ostatnio: 3 lata 3 miesiące temu
Rejestracja: 26 wrz 2013

Piotrus :

Na Bali podoba mi sie najbardziej roslinnosc ogladajac zdjecia z roznych relacji, niesamowicie bujna i robi wrazenie. Jedno jest pewne nalezy samemu wynajac samochod i cieszyc sie chwila, a nie byc uzaleznionym od jakiegos cwaniaka, ktory decyduje za was co macie robic Shok. Czy az tak duza jest roznica w cenie czy co decydowalo o waszym wyborze ? Ludziska auto to tylko kilka % kosztow wyjazdu / sami decydujcie o czasie i miejscu Drinks

Wynajęcie samochodu bez kierowcy jest tańsze, ale na Bali nigdy, przenigdy bym nie wynajęła samochodu, tam nie ma zasad, pasów ruchu, wyprzedzanie z każdej strony i skuterki zajeżdzające drogę , o nie Dash 1. Życie nam jeszcze miłe Biggrin

Mara, ten dziadziunio tak trochę w innym świecie był, widać było, że chyba głowa już mu kiepsko pracowala, jakoś tak szkoda mi go było, ze wykorzystywany jest przez rodzinę.

http://zajacepoznajaswiat.blogspot.com/

dzioby125
Obrazek użytkownika dzioby125
Offline
Ostatnio: 6 lat 5 miesięcy temu
Rejestracja: 03 wrz 2013

a co te pieski robią w klatkach Cray 2 takie piękne miśki Man in love

widoczek na wulkano obłędny I-m so happy

Zajac1
Obrazek użytkownika Zajac1
Offline
Ostatnio: 3 lata 3 miesiące temu
Rejestracja: 26 wrz 2013

lordowski :

Zajączki, a Wy temu kierowcy płaciliście " z góry" ??

jeśli tak, to przynajmniej drogę na lotnisko mieliście za free Biggrin

lordziu, niestety za chwilę z kierowcą się rozstaniemy ROFL, a płaciliśmy za każdy dzień oddzielnie.

http://zajacepoznajaswiat.blogspot.com/

Zajac1
Obrazek użytkownika Zajac1
Offline
Ostatnio: 3 lata 3 miesiące temu
Rejestracja: 26 wrz 2013

dzioby125 :

a co te pieski robią w klatkach Cray 2 takie piękne miśki Man in love

widoczek na wulkano obłędny I-m so happy

nie mam zielonego pojęcia do czego te kochane bidulki były przeznaczone, nawet nie miałam odwagi zapytać, bo mi się Cray 2. Oby nie do tego o czym przez chwilę pomyślałam Cray 2 niiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiieeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee Cray 2

http://zajacepoznajaswiat.blogspot.com/

Strony

Wyszukaj w trip4cheap