--------------------

____________________

 

 

 



ODLICZANKA i pogaduszki nie tylko turystyczne

33603 wpisów / 0 nowych
Ostatni wpis
Strony
megizak
Obrazek użytkownika megizak
Offline
Ostatnio: 1 rok 1 tydzień temu
Rejestracja: 28 paź 2013

Alamed jestem pod wrażeniem, nigdy nie morsowałam, ale tarzałam się w śniegu w kostriumie kąpielowym. 

Nelciu piękne zdjęcia. 

A ja jadę dzisiaj do Krakowa do Marka. Jutro chyba uronię łęzkę, przyszedł czas rozstać się z naszą BMW GS 1150 Adventure. 

Trochę pykło na nim kilometrów. Ostatnia nasza podróż której jeszcze  nie dokończyłam opisywać to po Rumunii i Bułgarii. 

Wcześniejsza nasza mega podróż po Azji, Kirgistan i Tadżykistan, wcześniej Chorwacja i Czarnogóra i wiele innych podróży. 

Zwłaszcza Marek przejechał na niej sporo.

Miejmy nadzieję, że jak sprzeda jeszcze drugi motocykl Dakarówkę to kupi cos mega fantastycznego. Wink

U nas dzisiaj z lekka postraszyło śniegiem. Także kiedy u Nelci pogoda t u mnie brzydko. Wink

megi zakopane

ssstu-6
Obrazek użytkownika ssstu-6
Offline
Ostatnio: 6 godzin 34 minuty temu
Rejestracja: 31 maj 2016

...no nie,alamed chce nas wykończyć !!! ; )

jak pozostali forumowicze "chylę czoła" przed "Panią Mors" ; ))))))

co do rozwiązania zagadek "z czapką",Asia-A podała odpowiedź popartą fotkami dotyczącymi zdjęcia No.2 a mabro wskazała gdzie można znaleźć odpowiedź na fotkę No3.

dlatego to One zabierają "wieniec laurowy" ; )

fotka No.1 to zdjęcie japońskich "kwiatów na patyku" czyli "KANZASHI". Ciekawostką jest fakt że ta "stara ozdoba" przezywa w Japonii druga młodość. Japonki na potęgę uczęszczaja na kursy takiego upinania włosów !!!

megizak podsuneła mi pomysł na dzisiejszy quiz ; )

wyobraźmy sobie że...czeka na nas samochód,obowiązkowo kabriolet (aby nie zazdrościć motocyklistom ; )),obowiązkowo z "wielkim silnikiem" aby nie martwic sie czy "da rade pod górkę",dodatkowo z "powietrznym szalikiem" w siedzeniach aby nie martwic sie temperaturą ; )

i tu problem,pokazuja nam TE TRZY fotki i mamy powiedzieć gdzie będzie  czekać nasze auto !??? (prosze podać region a każde info dodatkowe np."Europa-Włochy-Alpy-autostrada No.333" zwiększa szanse na wygraną i...przejażdżkę ; )))

no to...jedziemy...

1.

2.

3.

miłej zabawy i...siemanko piąteczkowe Wszystkim !!! : )

 p.s. muszę wyedytować dopisek ponieważ zorientowałem sie że tak niezgrabnie napisałem pytanie iż można sądzic ,że na fotkach jest jedno miejsce tylko w różnych ujęciach. A naprawde sa to trzy RÓŻNE miejsca i o trzy nazwy tychże lokacji poproszę !!!

...no to w drogę... żeby się oburzać i podziwiać
...zdumiewać i wzruszać ramionami...wybrzydzać i zachwycać...Radoslav

Nel
Obrazek użytkownika Nel
Offline
Ostatnio: 23 godziny 44 minuty temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

Mi to wygląda na Patagonię a konkretnie El Chalten w Andach. A  swoją drogą sliczne fotki, wszystkie 3 .

Mogłabym juz wsiadać do samolotu he he 

No trip no life

Asia-A
Obrazek użytkownika Asia-A
Online
Ostatnio: 26 minut 34 sekundy temu
Rejestracja: 01 wrz 2015

Radek, zupełnie nie znam miejsc, ale fotki przepiękne , szczególnie Nr 1 i Nr 3, czekam więc aż ktoś napisze co widzimy.

Ala, podziwiam Cię. Czapka pomaga w morsowaniu? Ale aby dać nura , trzeba zdjąć.

Bye Zobacz mnie na Facebooku Relaks na drutach! Yes 3

Darek K.
Obrazek użytkownika Darek K.
Offline
Ostatnio: 3 lata 4 tygodnie temu
Rejestracja: 05 wrz 2013

Cześć Wam Hi

Ale piękne rejony pokazujecie. BiH mi się przypomniało. Mostar i Kravica.

Co do morsowania to "szacun". W Bałtyku przy 10 stopniach się kąpałem ale po wyjściu z wody z godzinę szczęka mi "latała" jak ubijarka pod kostkę brukową i spod ręcznika nie wylazłem przez jakieś 2 godziny. Fakt że normalnie gdy nie pada i nie wieje to do -3 chodzę w t-shirt-cie. Jak założę bluzę polar to zaraz jestem prawie mokry.

Ale "morsowanie" to jakaś tajemna sztuka. 

Megi wiem jak to jest rozstawać się z dwukołowym przyjacielem. Te wspomnienia, razem przeżyte chwile itd... Pytania w głowie: czy pójdzie w "dobre ręce"?

Trzymam kciuki że trafi na kogoś kto zadba o sprzęt. Osobiście widziałbym Cię w Hondzie Gold Wing. Jeszce o Harleyu pomyślałem ale HGW bardziej mi do Ciebie pasuje. 

Przepraszam że tak dopasowuję swoje wyobrażenia ale wyobraźnia właśnie "mi mówi" że to właśnie Honda Gold Wing bardziej się z Tobą komponuje... Szczerze to zazdroszczę wypadów motocyklowych. Ale jak postanowiłem że na motocykl nie wsiądę bo w Polsce to niebezpieczne tak się tego trzymam. 

Hmm, zamiast dopieszczać motocykl to ja dopieszczam samochód służbowy. Ale na jakimś punkcie trzeba mieć "zajoba". Na tym deko mam. Trochę w ten samochód włożyłem własnej kasy ale ja w nim spędzam czasami więcej czasu niż z żoną. Staram się dopieszczać bardziej żonę ale czasowo (liczba godzin) to Ducatka wygrywa. Wink

Jak to będzie w przyszłym roku z podróżami? Są jakieś prognozy? Uda się  coś ukręcić?

Miłego dnia

Nel
Obrazek użytkownika Nel
Offline
Ostatnio: 23 godziny 44 minuty temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

Good-morning

Dziś jest 20 listopada 2020

SOBOTA

znak zodiaku: SKORPION

Imieniny obchodzą:

  JanuszKonradRufus  

„Dwudziesty pierwszy listopada pogodę zimy zapowiada”

Na prowadzeniu odliczanki  MARGERYTKA!!!

Margerytka - 252 dni - powrót do źródeł, czyli Kenia z odrobiną Tanzanii Znalezione obrazy dla zapytania KENIA SAFARI

NOWOŚĆ ! Bajka - 176 dni - Naxos i Amorgos - odkrycie kolejnych , mniej znanych wysepek greckich  

Radek- 174 dni-"cień wielkiej góry",czyli wakacje na Mauritiusie  

Mrówka - 56 dni -  "Pura vida" w Kostaryce Jadę do: Kostaryka ArtTravel.pl

Bajka - 37 dni - sylwestrowa ucieczka z psem w mazurską ciszę. Pobyt w Argo-alpaka Spacer z Alpaką | Prezent w Katalogu Marzeń 

 

Miłego dnia - iioo - Zagadki, Ciekawostki, Humor

No trip no life

Nel
Obrazek użytkownika Nel
Offline
Ostatnio: 23 godziny 44 minuty temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

Dzień dobry

i mamy weekendzik Preved nareszcie 

Pogodowo to trochę będzie dziś zimnawo.. W nocy było tylko 0 C a w dzien tylko 3 Sad  Czeka nas chyba najzimniejszy dzień tej jesieni

To jakie macie plany na tą chłodną sobotę ?

Piea prace ogródkowe juz zakończone  ? taras zamknięty na głucho ?

Alalmed, jestem pełna podziwu dla ciebie , ty morsie !!! Yahoo jak ty dziewczyno dajesz radę pływać w takiej wodzie ? ale ciekawy i nietypowy  to zestaw : strój kąpielowy i czapka  he he.  Bardzo ci zresztą do twarzy  w tej czerwonej czapeczce Kolaż po prostu MEGA ! Czy kąpiesz się częsciej niż raz w sezonie ? 

Tak ,oczywiscie byłam w Parku Wilanowskim. Było pusto, cicho i pieknie .. Gdybym od razu wrzuciła ten ponizszy kolaz zagadka była bardzo prosta prawda ? wręcz za prosta

 

Megi, rozumiem bół i smutek , ja tez się zżywam z autami i cięzko mi się potem z nimi rozstać. I nie ma znaczenia czy to auto prywatne czy służbowe. Ale jak szybka perspektywa zakupu czegoś superowego to też fajnie a może nawet i lepiej ? tylko trzeba się przestawić i polubić

Radek, im wiecej się przyglądam fotce drugiej to sobie myślę,że to może być Trollstigen czyli Droga Troli w Norwegii ?

Hej Daro, oj uśmiałam sie z tego dopieszczania auta i żony Sarcastic Żona nie jest zazdrosna o te autowe pieszczoty ? bo to różnie bywa .

No właśnie , jak to będzie z tymi podróżami ????? chyba wszyscy sobie zadajemy to pytanie.. teoretycznie jeżdzić można, biura oferują rózne kierunki Turcja, Madera, Egipt , Zanzibar Coraz więcej dalekich krajów pomału otwiera się Ekwador, Chile, RPA ..ale strach ma wielkie oczy . Przynajmniej moje oczy są teraz mega duże Shok i dlatego siedzę w domku i póki co nic planuję, choć bardzo tęsknię za jakimś wyskokiem

Skoro dziś dzień życzliwości to życzę wam Życzliwej soboty  Ssun-Flower4You

No trip no life

ssstu-6
Obrazek użytkownika ssstu-6
Offline
Ostatnio: 6 godzin 34 minuty temu
Rejestracja: 31 maj 2016

...siemanko sobotnie Wszystkim !!! : )

wczorajsze "przeczucie" nie zawiodło Nel,na fotce No1. wiodąca przez Patagonię słynna "RUTA 40"...

...obiecana nagroda,przejażdzka tymże "duktem" 

samochód już czeka ; )

a dla innych...nic straconego,pozostały jeszcze dwie lokacje. Oto podpowiedzi do nich:

dla fotki No.2

oraz dla lokacji No.3

...miłej zabawy : )

...no to w drogę... żeby się oburzać i podziwiać
...zdumiewać i wzruszać ramionami...wybrzydzać i zachwycać...Radoslav

Nel
Obrazek użytkownika Nel
Offline
Ostatnio: 23 godziny 44 minuty temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

Ha .. Radek , robi sią coraz ciekawiej i napięcie rośnie i to nawet bez kawy he he 

Tak się zastanawiam nad tym nowym zdjęciem z zagadki nr 3.. Kojarzę kilka takich makabrycznych tras.: w Indiach, Boliwii ,w Chinach słynny tunel  ,ale która to jest .. nie, nie wiem. Na pewno jednak nie zaryzykowałbym takiej jazdy , oj nie . Strach zdecydowanie przewyższyłby adrenalinę

Pięknie dziekuję za autko, jest cudowne !!! po prostu cacuszko Heart

No trip no life

ssstu-6
Obrazek użytkownika ssstu-6
Offline
Ostatnio: 6 godzin 34 minuty temu
Rejestracja: 31 maj 2016

...he,he,he Nel, zastanawiałem sie które zdjęcie samochodu wstawić ???

gdyby Ci sie nie spodobało,"zostawił bym temat" ale skoro uznałaś że jest fajne,to pokażę Ci w "jakich klimatach" bedziesz podróżować wieczorkiem ; )

...p.s. przy trzeciej fotce też "dobrze kombinujesz" ; )))

...no to w drogę... żeby się oburzać i podziwiać
...zdumiewać i wzruszać ramionami...wybrzydzać i zachwycać...Radoslav

Strony

Wyszukaj w trip4cheap