--------------------

____________________

 

 

 



Rumunia - czyli 4000km naszej małej wielkiej podróży

Żelek
Obrazek użytkownika Żelek
Offline
Ostatnio: 8 lat 6 miesięcy temu
Rejestracja: 04 wrz 2013

Doczytałam ,doogladałam-ale tam pieknie Yes 3  chyba warto pokonac taka trase dla takich widoków Yes 3

MaLa
Obrazek użytkownika MaLa
Offline
Ostatnio: 6 lat 4 miesiące temu
Rejestracja: 07 kwi 2014

Żelek :

Doczytałam ,doogladałam-ale tam pieknie Yes 3  chyba warto pokonac taka trase dla takich widoków Yes 3

Miło mi bardzo Biggrin Nam też się podobało Wink

Będzie jeszcze cd bozostały 3 dni podróży Wink

Ciągle przed siebie...

MaLa
Obrazek użytkownika MaLa
Offline
Ostatnio: 6 lat 4 miesiące temu
Rejestracja: 07 kwi 2014

I zjeżdżamy z Transfogaraskiej. Kiepsko to widać na zdjęciu ale w pewnym momencie ukazał nam się płaski świat gdzieś tam w dole. Aż po sam horyzont. Nieziemski widok.

Można też kolejką

I za nami Transfogaraska

Kierunek Sighisoara. Jest już popołudnie ale nam się nie spieszy bo jedyne miejsce dające nam wytchnienie to nasz klimatyzowany samochód Wink Wciąż grubo ponad 40st. 

Po drodze zbaczamy kilka km do polecanego nam wcześniej miejsca znanego z ruin opactwa cysterskiego z XIIIw. Ruiny podobno często występują w filmach Wink

Wszystko znajduje się w wiosce Carta. Sama wioska mocno nas zdziwiła i zrobiła bardzo pozytywne wrażenie. Wyjątkowo zadbana, kwietniki, ławeczki Wink Ruiny odnalezione ale wytrzymaliśmy tylko kilka min. O zwiedzaniu nie było mowy. Szybkie zdjęcia i do auta. Dzieci zdążyły dorwać coś chłodnego, płynącego przez wieś. Aż się boję pomyśleć co to było Wink

Ale ruiny to fakt piękne

I jedziemy dalej. Po drodze świątynia jakich wiele

Ciągle przed siebie...

Kolka
Obrazek użytkownika Kolka
Offline
Ostatnio: 8 lat 4 miesiące temu
Rejestracja: 09 wrz 2013

Świetnie zaplanowaliście ten pobyt. Widoki przepiękne Biggrin MaLa - byłaś w innych miejscach niż ja, ale te góry są w całej Rumunii cudowne! 

O miastach nic nie napiszę, bo byłam tam tylko w przelocie - wiesz jak to jest na imprezach zorganizowanych gdzie chodzisz po wytyczonych ścieżkach i patrzysz na zegarek żeby zdążyć Wink

Podobała mi się moja Rumunia - podoba też Twoja Biggrin

Każdy ma swój kawałek świata, który go woła...

MaLa
Obrazek użytkownika MaLa
Offline
Ostatnio: 6 lat 4 miesiące temu
Rejestracja: 07 kwi 2014

Kolka :

Świetnie zaplanowaliście ten pobyt. Widoki przepiękne Biggrin MaLa - byłaś w innych miejscach niż ja, ale te góry są w całej Rumunii cudowne! 

O miastach nic nie napiszę, bo byłam tam tylko w przelocie - wiesz jak to jest na imprezach zorganizowanych gdzie chodzisz po wytyczonych ścieżkach i patrzysz na zegarek żeby zdążyć Wink

Podobała mi się moja Rumunia - podoba też Twoja Biggrin

To jest cudne w Rumunii że tych miejsc starczy jeszcze na wiele pobytów Biggrin

A relacja Twoje gdzie? Wink Chętnie poszukam miejsc na listę na następny pobyt Wink

Ciągle przed siebie...

Kolka
Obrazek użytkownika Kolka
Offline
Ostatnio: 8 lat 4 miesiące temu
Rejestracja: 09 wrz 2013

MaLa - byłam w czasie kiedy trwały różne zawirowania na tym forum - chciałam żeby został jakiś ślad po tym moim wyjeździe i zrobiłam relację na Travelmaniakach.

Potem nasze forum wróciło do życia, a relacja została tam Pardon Nie wiem czy jest sens kopiować ją tutaj. Zresztą - to był taki mały wypadzik - 5 dniowy Wink

Każdy ma swój kawałek świata, który go woła...

Nel
Obrazek użytkownika Nel
Offline
Ostatnio: 2 godziny 47 minut temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

Kolka :

MaLa - byłam w czasie kiedy trwały różne zawirowania na tym forum - chciałam żeby został jakiś ślad po tym moim wyjeździe i zrobiłam relację na Travelmaniakach.

Potem nasze forum wróciło do życia, a relacja została tam Pardon Nie wiem czy jest sens kopiować ją tutaj. Zresztą - to był taki mały wypadzik - 5 dniowy Wink

Kolka, czy jest sens ?? Acute co za pytanie, jasne ze tak.

No trip no life

Kolka
Obrazek użytkownika Kolka
Offline
Ostatnio: 8 lat 4 miesiące temu
Rejestracja: 09 wrz 2013

Nelciu Biggrin To będzie expresowa relacja Wink

Każdy ma swój kawałek świata, który go woła...

Nel
Obrazek użytkownika Nel
Offline
Ostatnio: 2 godziny 47 minut temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

Air kiss Heart First move

No trip no life

MaLa
Obrazek użytkownika MaLa
Offline
Ostatnio: 6 lat 4 miesiące temu
Rejestracja: 07 kwi 2014

Jedziemy dalej Biggrin bo jeszcze nie dojechaliśmy do domu Wink

DZIEŃ: 15

NOCLEG: camping przy Vila Franka Sighisoara http://www.vilafranka.ro/

KOSZT: 28lei

Poźnym popołudniem zajechaliśmy do Sighisoary. Już z głównej drogi widać było że to miasto ma potencjał Heart I-m so happy

Miła odmiana po tych wszystkich miastach jakie mijaliśmy a które można wrzucić do jednego worka "rozlatująca się wielka płyta"

Mieliśmy namiary na dwa campingi. Jeden polecano nam na wzgórzu, drugi gdzieś z sieci zapamiętałam że jest z basenem. Ze względu na dzieci pojawiło mi się parcie na basen Biggrin Camping prawie w centrum ale zrobił na nas fatalne wrażenie. Na zdjęciach wyglądał ok http://www.aquariscamp.net/ ale w realu wciśnięty między bloki, garaże. I cena też nie zachęcała za ten przybytek. Pani powiedziała 90lei. Nic to, postanowiliśmy zlokalizować polecaną Vile Franka. Gdzieś na wzgórzu, gdzieś po drugiej str torów. Ok, na szczęście sokoli wzrok wypatrzył że prawie na każdym drzewie jest strzałka która zaprowadziła nas aż pod samą Vilę Wink A dojazd naprawdę jest pokręcony Biggrin

Na górze od razu wpadliśmy w zachwyt. Cisza, spokój, kawiarnia z cudownym widokiem na miasto, obsługa w strojach ludowych, a jak jeszcze dodać świetne sanitariaty i cenę 28 lei to Heart

To jedno z tych miejsc pt "musimy tam wrócić".

Jakość kiepska ale widok mniej więcej wyglądał tak. Szkoda że nie byałam w stanie zrobić foty nocą Biggrin

Rozbiliśmy i ok 22 ruszyliśmy samochodem w str centrum. Chcieliśmy uciec przed upałem ale pomimo godziny upał był obezwładniający.

Zaparkowaliśmy przy samej starówce i ruszyliśmy na spacer. Nasz zachwyt zwiększał się z każdym krokiem.  Piszą że to jeden z najlepiej zachowanych średniowiecznych zespołów miejskich w Europie Środkowo-Wschodniej. I wierzę w to Biggrin Nie mogłam tylko zrozumieć skąd taka przepaść między tym a innymi rumuńskimi miastami. Otóż było to kiedyś miasto Saskie i Niemcy mają swój niemały udział finansowy w utrzymaniu tej perły Rumunii. Ulice, domu wyglądają podobno tak samo jak w średniowieczu. Centrum Sighișoary znajduje się pod ochroną jako znakomity przykład niewielkiego ufortyfikowanego średniowiecznego grodu, wpisanego na listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Co roku w lipcu w starej twierdzy odbywa się Festiwal Średniowieczny. Prawie na każdym domu znajduje się tabliczka przypominająca że to zabytek. Wiemy jedno, chcemy, musimy wrócić tam w dzień Biggrin

 

Niestety zdjęcia mam tylko robione po ciemku i jakoś jest fatalna dlatego tych którzy się tam wybierają odsyłam do google grafika Wacko

Tu dom w którym podobno urodził się Drakula Vampire

Za niewielką opłatą udostępniają do zwiedzania jego pokój Sarcastic hand

Generalnie Drakula to dobro narodowe z którego czerpie się zyski na każdym kroku. Pewien Rumun który jest znajomym mojej przyjaciółki ubolewał jak bardzo jest im wstyd w RO z powodu zamku w Bran w którym Drakula podobno nawet nie był. I co dziwne u nas Książe Vlad przedstawiany jest jako okrutny, bezwględny władca którego w RO kochają. Nie wiem czy wszyscy czy to jednostkowe zdanie ale kochają go bo...wyrzynał Turków których oni nie cierpią Wink

No dobra ale wracamy do domy Vlada

Niestety przekręciłam ale pomimo to załadowało się w takiej formie - wklejam poglądowo i polecam tutaj pizzę Wink PYCHA!!!

Miasto piękne, klimatyczne, czyste wielokultorowe i wielojęzykowe (wielojęzykowe czy wielojęzyczne?) Wink Co ciekawe na każdym kroku słychać...język polski Wink

cdn

Ciągle przed siebie...

Strony

Wyszukaj w trip4cheap